Skip to content

Dlaczego mój telefon ma dwa numery IMEI? Dlaczego mój duplikat IMEI?

7 de lipiec de 2021

Wszystkie telefony komórkowe mają unikalny numer IMEI który znajduje się na tablicy elektronicznej i służy do jej identyfikacji, to niepowtarzalny numer, coś w rodzaju dokumentu tożsamości osoby, ale w tym przypadku urządzenia mobilnego.

Telefon z dwoma numerami IMEI

Ale jak zawsze mówimy, numer IMEI jest unikalny, więc normalne jest myślenie, że będziesz mieć tylko jeden na telefon komórkowy. Dlatego niewiele jest osób, które wpisując „* # 06 #” w celu weryfikacji numeru IMEI znajdują dwie cyfry, a nie jedną i oczywiście włączają się alarmyDlaczego mój telefon ma dwa numery IMEI?

Odpowiedź na to mieć dwa numery To proste, masz telefon z dwiema kartami SIM i dlatego musisz mieć dwa. Należy wziąć pod uwagę, że operatorzy, aby móc korzystać z karty SIM, muszą precyzyjnie zarejestrować numer IMEI. Numery i IMEI są od siebie niezależne, co oznacza, że ​​można np. zablokować jeden za brak płatności, a drugi nie.

Telefon komórkowy z dwoma numerami IMEI

telefony komórkowe z dwiema kartami SIM są fabrycznie bezpłatne To normalne, że wiele osób wkłada kartę SIM firmy do jednego z gniazd, a do drugiego gniazda wkłada inną kartę SIM innej firmy, aby móc korzystać z dwóch kart SIM, jest to bardzo przydatny sposób mieć nie tylko dwa numery telefonów, ale także móc używać jednego do pracy na przykład, a drugiego do spraw osobistych, chociaż w przypadku korzystania z WhatsApp musisz wybrać jeden z dwóch numerów, aby aktywować aplikację, nie możesz mieć dwóch aplikacji w tym samym telefonie.

Więc teraz wiesz, dlaczego masz dwa numery IMEI w telefonie komórkowym, nie musisz się niepokoić ani nic podobnego, to bardzo normalne. Nie będziesz mieć żadnego problemu, ponieważ masz dwa numery IMEI, ponieważ musi tak być, aby urządzenie działało poprawnie z dowolną kartą SIM, którą chcesz umieścić w gniazdach posiadanego urządzenia z dwiema kartami SIM.

Podobnie, wszelkie pytania, które masz jak zawsze, spójrz poniżej, możesz zostawić komentarz, gdy tylko go zobaczysz, postaram się odpowiedzieć.

Liczba IMEI telefonu komórkowego jest wyjątkowy. W kilku słowach można powiedzieć, że jest to dokument tożsamości telefonu komórkowego. Dlatego jest tak ważny i jeśli zostanie zduplikowany, może zostać zablokowany.

Wiele osób otrzymało wiadomości, które mówią:

Numer IMEI Twojego urządzenia jest zduplikowany i można go zablokować. Przedstaw swojemu operatorowi wsparcie akwizycyjne w ciągu najbliższych 30 dni

Problem ten dotknął wielu użytkowników, niezależnie od firmy telefonicznej, do której należą. Zobaczymy dzisiaj, jak rozwiązać ten problem, abyś mógł normalnie korzystać z urządzenia.

znajdź numer IMEI telefonu

Napraw duplikat IMEI

Teoretycznie numer IMEI powinien być unikalny. Problem pojawia się, ponieważ w wielu usługach technicznych w celu odblokowania telefonów komórkowych zmienia się numer IMEI. Co kończy się generowaniem stopniowo? zduplikowane numery IMEI, między innymi.

Służy do skakania zamki IMEI przewoźnika,. To normalne, że robią to, aby zwolnić urządzenia i w ten sposób móc dalej z nich korzystać, chociaż oczywiście, jak zobaczysz, kończy się to na ludziach, którzy nie mają z tym nic wspólnego.

Jak możemy rozwiązać ten problem? Jedyną alternatywą, jaką musisz rozwiązać ten problem, jest po prostu udanie się do firmy i zabranie wszystkich dokumentów, które masz w telefonie. Od paragonu zakupu urządzenia do rachunku telefonicznego.

zobacz numer IMEI telefonu

IMEI mojego telefonu jest zduplikowany

Tego problemu nie da się rozwiązać w domu. Tak wiele alternatyw, których tak naprawdę nie masz. Będziesz musiał porozmawiać z firmą i skomentować sytuację, aby zobaczyli, jak pomóc Ci rozwiązać problem.

Gdy przedstawisz wszystkie dokumenty, o które proszą, i zweryfikujesz, że naprawdę IMEI jest zduplikowany, naprawienie go nie zajmie więcej niż kilka minut. Ten proces jest dość prosty i można go z łatwością rozwiązać we wszystkich firmach.

Jak zobaczysz, to wcale nie jest skomplikowane. Jedyną rzeczą jest to, że trzeba zadać sobie trud, aby udać się w to miejsce, aby móc napraw problem z duplikatem IMEI. Ale nie jest niczym niezwykłym, że wiele osób cierpi z powodu tego bałaganu i dlatego firmy są dość sprawne, aby go rozwiązać.

Więc już wiesz jak naprawić problem zduplikowanego numeru IMEI na twoim urządzeniu. Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego tematu, możesz zostawić je w komentarzach poniżej, odpowiemy Ci najszybciej, jak to możliwe.

dołącz do naszego kanału telegram