Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy telefon z systemem Android lub iOS jest bezpłatny lub zablokowany przez IMEI?

27 de październik de 2021

Według przeprowadzonych badań, co 10 minut kradziony jest jeden lub więcej telefonów komórkowych, gdzieś na świecie, ponieważ są one bardzo komercyjne, co daje każdemu możliwość szybkiego zdobycia pieniędzy.

Większość nie wie, że nabycie takiego telefonu komórkowego jest poważnym przestępstwem karalne z mocy prawa, zarówno dla tych, którzy kupują, jak i dla tych, którzy są oddani ich sprzedaży.

Jednak telefon zawsze ma możliwość zablokowania przez imei, Nie będzie można korzystać z firm, które to blokują, a wiele z nich udostępnia swoje bazy danych innym, jest to coś, co może pozostawić telefon bezczynny.

Jeśli chodzi o sieć bezprzewodową, aby wykonywać połączenia, wysyłaj SMS-y, a nawet dane, To otwiera nam obawy, jak i kiedy wiedzieć, czy telefon komórkowy jest zablokowany przez operatora.

To samo może się zdarzyć z tymi, którzy zgubili telefon ponieważ inna osoba może go łatwo znaleźć i jeśli go nie zwróci, właściciel może zablokować telefon, aby pozostał bez obsługi, w dowolnej firmie ze współdzielonymi bazami danych.

Ale to nie przeszkadza, że ​​jest to dochodowy biznes, ponieważ wielu eksportuje je lub po prostu sprzedaje nieostrożnym, i stał się świetnym biznesem dla wszystkich przestępców lub tych, którzy angażują się w nielegalne działania z telefonami komórkowymi.

Na wypadek, gdyby minęło za niefortunne doświadczenie rabunku Pierwszą rzeczą do zrobienia jest skontaktowanie się z firmą telekomunikacyjną i powiadomienie o tym, co się stało, aby podjęła niezbędne środki i przystąpiła do blokowania imei, wyłączając go między innymi dla połączeń, połączenia internetowego.

Chociaż mimo to zaleca się zawsze zostawiać dowód kradzieży w niektórych urzędach, bo na pewno nie wiemy, co zrobią z naszym telefonem, i że jeśli jakimś cudem się okaże, można go zwrócić.

Mimo to najlepszą radą, jaką możemy Ci dać, jest to, że jeśli jesteś zainteresowany kupnem lub nabyciem Używany telefon, najlepszym sposobem sprawdzenia, czy telefon nie ma żadnego rodzaju blokady, jest kradzież lub zgubienie. Istnieje kilka aplikacji, które są odpowiedzialne za sprawdzenie, czy telefon jest rzeczywiście zablokowany, czy nie.

Wywołania aplikacji weryfikują IMEI, na przykład weryfikują, czy urządzenie jest w jakiejś firmie zablokowany na czarnej liście, która uniemożliwia korzystanie z nich, w przypadku połączeń, wynajmu planów transmisji danych, są one zawsze odsprzedawane, a kupujący nie wie, czy kupuje coś legalnego, czy naprawdę podejrzanego pochodzenia.

Znajomość numeru IMEI urządzenia mobilnego to wielka zaleta, ponieważ dzięki temu możemy zablokować telefon komórkowy W przypadku, gdy go zgubiliśmy, jedyną rzeczą jest to, że musisz wiedzieć, jak krok po kroku zablokować zgubiony lub skradziony telefon komórkowy przez IMEI.

Dzięki tej aplikacji możesz sprawdzić IMEI swojego urządzenia mobilnego

Jak zawsze tutaj zostawiamy Ci link, abyś mógł pobrać tę wspaniałą aplikację, która pozwala na weryfikację stan telefonów komórkowych.

I sprawdź, czy telefon komórkowy jest zablokowany, legalne lub nie z firmami telefonicznymi, reprezentująca zaliczkę dla użytkowników, którzy są nieco bardziej nieufni przy zakupie i nie bez powodu.

Ta aplikacja jest jedną z najlepszych alternatyw, ponieważ pomaga we wszystkich wątpliwościach, jakie masz na ten temat Jeśli chodzi o IMEI Twojego urządzenia mobilnego, najlepszą rzeczą jest to, że będziesz mógł pobrać go bezpośrednio ze sklepu Google Play, z prawidłową nazwą IMEI.

Ta aplikacja, bardzo łatwo to powiedzieć, ale ma imponującą funkcję, która nie jest łatwa do osiągnięcia i ma pozwolić ci odkryć w rzeczywistości, co kupujesz, ponieważ należy to zauważyć, znaczenie robienia tego przed zakupem dowolny telefon komórkowy i nie zapominaj, że jest lepiej, kup ubezpieczenie, zawsze sprawdzaj, co kupujesz.

W ten sposób możesz wiedzieć, czy Twój kod IMEI został zgłoszony

W wielu częściach świata, zwłaszcza w tych krajach, w których ceny oryginalnych telefonów komórkowych Są za wysokie, niejednokrotnie ludzie działający w dobrej wierze wpadają w pułapkę tych, którzy kradną smartfony, a potem sprzedają je po niższej cenie.

Prawda jest taka, że ​​w takich przypadkach jedyny sposób, aby dowiedzieć się, czy telefon komórkowy jest zablokowany, który daje domniemanie, że został wcześniej skradziony, polega na szczegółowej analizie wszystkich szczegółów lub informacji, które w tym zakresie istnieją.

Oczywiście znamy też przypadki, w których stwierdzamy, że urządzenia mobilne zostały po prostu zablokowane z powodu problemu poza nimi, choć szczerze mówiąc prawie zawsze wszystko to ma związek z tym, co jest to skarga poprzedniego właściciela Urządzenia.

Musisz pamiętać, że na co dzień zdarzają się przypadki, w których różne terminale zostały zablokowane w taki czy inny sposób, dlatego wygodnie jest poznać szczegóły, czy telefon komórkowy jest zablokowany.

Ogólnie, kiedy mówimy o blokadach mobilnych, okazuje się, że chociaż istnieją różne rodzaje blokad, jedną z najczęstszych są blokady IMEI, które są również jedną z najgorszych dla tych, którzy mają terminal w swoich rękach, ponieważ są całkowicie bezużyteczne.

Musisz wziąć pod uwagę, poza tym, co zostało powiedziane do tej pory, w ten sam sposób, że jest kilka prostych sztuczek aby wiedzieć, czy nasz smartfon jest zablokowany przez IMEI.

Jedna z zalet znać IMEI naszego urządzenia jest to, że możemy wiedzieć, jak odblokować telefon komórkowy Samsung Galaxy za pomocą kodu IMEI z Samsung S Unlock.

ustawienia urządzenia ręcznego

Możesz sprawdzić, czy Twój telefon komórkowy jest już wolny, czy nadal jest zablokowany

Jak powiedzieliśmy wcześniej, jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój telefon komórkowy lub komórkowy jest zablokowany, najlepszym sposobem na to jest wykonanie testu z kartą SIM.

Wystarczy wstawić taki, o którym wiemy, że działa, aby zweryfikować, jaki jest komunikat, że system pokazuje nam i wyciąga wnioski.

Pierwszą rzeczą, którą musimy powiedzieć, jest to, że możemy być pewni, że urządzenie jest zablokowane, w przypadku pojawienia się niektórych fraz, takich jak Brak usługi lub tylko połączenia alarmowe.

Teraz tak podczas wkładania karty SIM Dowiadujemy się, że gdy chcemy zadzwonić lub wysłać SMS z telefonu komórkowego, a nie pojawia się żaden komunikat, ale i tak nie pozwala nam to na działanie, to możliwe, że w takich przypadkach jest to bezpośrednio problem z operatorem .

W każdym przypadku w tym zakresie należy wziąć pod uwagę, że zalecamy w tych okolicznościach, wypróbuj inną kartę SIM, od tej samej firmy lub od innej, jeśli terminal zostanie zwolniony.

W pierwszym przypadku, jeśli później chcesz mieć pewność, że blok pochodzi z IMEIMusicie wiedzieć, że na szczęście istnieje kilka dość prostych trików, które możemy wziąć pod uwagę, jak np. otwarcie ekranu połączenia naszego smartfona i wpisanie *#06#.

Tam pokaże Ci IMEI Twojego inteligentnego urządzenia mobilnego i wtedy będziesz w stanie to sprawdzić, za pośrednictwem dowolnej witryny opracowanej dla niego, niezależnie od tego, czy jest zablokowana, czy nie.

Jeśli potrzebujesz poznaj cechy swojego telefonu komórkowegoKorzystając z faktu, że znasz już numer IMEI swojego telefonu komórkowego, musisz tylko śledzić, w jaki sposób możesz poznać charakterystykę i specyfikację telefonu komórkowego za pomocą IMEI lub ustawień.

Czy udało Ci się zweryfikować, czy Twój telefon komórkowy jest zablokowany przez IMEI, krok po kroku, który Ci zaoferowaliśmy? Jeśli masz jakieś pytania i chciałbyś, abyśmy rozwiązali je poprzez samouczek, możesz to zostawić w komentarzach.