Skip to content

Jak poznać i sprawdzić, czy telefon komórkowy jest zgłaszany lub blokowany przez IMEI?

25 de marzec de 2022

Jeśli zwykle czytasz nasze artykuły, to wielokrotnie widziałeś, że to robimy odniesienie bezpośrednio do IMEI smartfonów, czyli unikalny kod, który posiadają, dzięki czemu możemy poznać wszelkiego rodzaju szczegóły dotyczące ich cech, czy są oryginalne czy nie, i tak dalej.

Prawda jest taka, że ​​gdy terminal zostanie zgubiony lub skradzionywielokrotnie właściciel decyduje się na zablokowanie przez IMEI, aby nikt inny nie mógł z niego korzystać, nawet jeśli jest ekspertem w tej dziedzinie, ponieważ jest to krok po kroku nieodwracalny. Ponadto wiele osób zastanawia się, czy można używać telefonu komórkowego z zablokowanym IMEI, a odpowiedź brzmi tak, ale tylko do połączeń alarmowych lub Wi-Fi.

Jaki jest IMEI telefonu komórkowego?

Wszystkie telefony komórkowe mają swój własny numer IMEI, który ma na celu nadanie telefonowi unikalnej tożsamości. Jego akronim IMEI oznacza, Międzynarodowy wykaz wyposażenia stacji mobilnych lub międzynarodowa tożsamość urządzenia mobilnego, to numer identyfikacyjny, który jest niepowtarzalny.

Zwykle ten kod składa się z 15 lub 17 znaków, wszystkie są liczbami. IMEI działa również jako narzędzie, za pomocą którego możesz zidentyfikować telefon komórkowy lub możesz skonsultować się, zgłosić lub zablokować telefon komórkowy w przypadku kradzieży lub utraty.

Ważne jest, aby zawsze pamiętać o tym numerze telefonu komórkowego, zalecamy go mieć odnotowane gdzie indziejponieważ może to być bardzo przydatne. Jeśli nie wiesz, jak ważny jest ten numer identyfikacyjny, tutaj zostawiamy Ci krótką listę powodów, dla których powinieneś pamiętać o IMEI Twojego telefonu komórkowego.

  • Zawsze powinieneś prezentować IMEI swojego telefonu komórkowego w dowolnym zarejestrowanego operatora.
  • Bardzo ważne jest, abyś miał pod ręką numer IMEI, w ten sposób możesz zgłoś to, jeśli zostanie zgubione lub skradzionepo zgłoszeniu numeru IMEI zostanie on zablokowany i nie będzie mógł być używany przez inną osobę.
  • Do zwolnij telefon i być używany na różnych nośnikach.
  • Możesz także sprawdzić bazę danych firmy telekomunikacyjnej na wypadek, gdyby telefon został zarejestrowany po jego kradzieży.

Być może właśnie z tego powodu wielu czytelników, którzy mają co do tego wątpliwości, pytało nas o elementy, które musimy wziąć pod uwagę, aby wiedzieć, czy telefon komórkowy jest zablokowany przez IMEI w Chile. Prawda jest taka, że ​​jak powiedzieliśmy, wszystkie telefony komórkowe mają domyślnie liczbę około 15 cyfrktóry jest niczym innym jak nigdy nie powtarzającym się IMEI, dzięki któremu możemy blokować nasze smartfony.

Rzeczywiście, uogólniając można powiedzieć, że jedna z głównych funkcji, jeśli nie główna, IMEI, ma bezpośredni związek z utrzymywaniem durządzenie mobilne pod kontrolą, a przez to rozumiemy, że jeśli komunikujemy się z operatorem komórkowym lub firmą i pokazujemy, że jesteśmy właścicielami, a oni go ukradli, na przykład, możemy go zablokować. Dlatego jeśli znalazłeś urządzenie lub kupiłeś używane w dobrej wierze, musisz o tym wiedzieć, wykonując te czynności będziesz mógł wiedzieć, czy jest zablokowany, czy nie.

Ponadto istnieją różne metody odblokowania IMEI skradzionego telefonu komórkowego za pomocą numeru IMEI.

Simlock telefon komórkowy przez IMEI w Chile

zidentyfikować skradziony telefon za pomocą imei

Jak powiedzieliśmy wcześniej, blokadę IMEI można przeszukiwać z różnych powodów, bardzo zróżnicowanych między nimi, i często dochodzi się do wniosku, że to urządzenie prawie zawsze było skradzione lub ma jakiś problem. problem ze sprawiedliwością, dlatego w końcu został zablokowany. Aby dowiedzieć się, czy telefon komórkowy jest zablokowany przez IMEI, musisz włożyć kartę SIM, która służyła ci do innego terminala, a jeśli widzisz legendy Tylko połączenia alarmowe lub brak usługimożesz być pewien problemu.

Cóż, aby wiedzieć, czy telefon komórkowy to zablokowane przez IMEI w Chile, pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę poza wyżej wymienionym, jest to, że możesz skontaktować się z lokalnymi operatorami, takimi jak Movistar, Entel, Claro, VTR, WOM, Falabella czy Móvil, aby mogli Cię o tym powiadomić. Mamy nawet portal internetowy, dzięki któremu możemy sprawdzić numer IMEI smartfona, wystarczy wpisać *#06# na klawiaturze połączeń, aby dowiedzieć się, jaki jest jego numer IMEI.

dołącz do naszego kanału telegram