Skip to content

Jak się dowiedzieć lub dowiedzieć się, czy sąsiedzi kradną mi prąd lub czy ktoś jest podłączony do mojego licznika?

16 de kwiecień de 2021

Rachunek za prąd zawsze przykuwa naszą uwagę. A tym bardziej, jeśli jesteśmy tego typu osobą, która sporządza swoją listę wydatków do rodzinnego budżetu. Dobrze jego koszt jest zawsze dość wysoki.

Tak bardzo, jak staramy się być energooszczędni ludzie, nasz rachunek za prąd pokazuje nam, jak daleko jesteśmy od rzeczywistości.

To z tego powodu wiele osób szuka innych, aby zapłacić za ich konsumpcję podłączając do innego licznika, niezależnie od przepisów dotyczących korzystania z energii elektrycznej. Tak więc konsumpcja tej osoby gwałtownie wzrośnie, a kiedy pojawi się pierwszy rachunek, może wzbudzić podejrzenia.

Niezależnie od tego, czy jesteś oszczędny, czy nie, nikt nie lubi, gdy ktoś ci skrada usługę. Dlatego tutaj zamierzamy ci powiedzieć jak się dowiedzieć lub dowiedzieć się, czy moi sąsiedzi kradną mi prąd lub energia elektryczna.

Dlaczego rosną moje rachunki za prąd?

Cóż, nasze rutynowe zmiany lub użycie nowych urządzeń elektrycznych to główne przyczyny tego wzrostu rachunku Energii elektrycznej. Podczas gdy większość ludzi może pomyśleć, że kradną twoją energię elektryczną. W wielu z tych przypadków są to tylko sytuacje, w których zużycie energii elektrycznej jest dość wysokie.

Dlatego nie powinniśmy wybierać tego pierwszego, obwiniając sąsiadów. Najpierw musimy pomyśleć o możliwe zmiany, które wpłynęły na naszą konsumpcję. Na przykład latem klimatyzacja jest głównym czynnikiem wzrostu rachunków za energię elektryczną wszystkich Hiszpanów.

Skąd mam wiedzieć lub dowiedzieć się, czy moi sąsiedzi kradną mój prąd lub energię elektryczną?

Wtedy rachunki znikąd zaczną gwałtownie rosnąć, gdy ceny energii elektrycznej pozostaną takie same, a zużycie pozostanie na stałym poziomie. Cóż, najczęstszą rzeczą jest pytanie Czy ktoś jest uzależniony od mojego księgowego?. Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna do znalezienia.

Pamiętaj jednak, że jeśli masz zamiar manipulować jakimkolwiek okablowaniem, aby pracować przy zagrożeniu elektrycznym, należy przestrzegać środków bezpieczeństwa. Chociaż prawda jest taka, nie zamierzamy zbytnio manipulować instalacją elektryczną w Twoim domu.

Cóż, mamy trzy metody dowiedz się, czy Twoi sąsiedzi kradną Ci prąd, więc możesz wypróbować wszystkie trzy, aby uzyskać lepszą gwarancję.

Światło licznika

Ta metoda jest najłatwiejsza do wykonania. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to udać się do skrzynki z przełącznikami w swoim domu i odstawić je wszystkie. W ten sposób zmniejszamy zużycie energii elektrycznej w naszym domu. Następnie musimy sprawdzić licznik zużycia energii elektrycznej.

osoba dokonująca pomiaru napięcia elektrycznego

W przypadku cyfrowego, czerwone światło Powie nam, czy ktoś jest podłączony do naszego licznika. Cóż, jeśli nadal miga, oznacza to, że ktoś kradnie prąd. Z drugiej strony, jeśli światło pozostaje włączone bez przerwy, nie ma dodatkowego zużycia energii.

Chwilowe zużycie energii

Ta opcja jest dużo bardziej efektywna i daje lepsze rezultaty. Podobnie jak w poprzednim kroku, musimy wyłączyć wszystkie przełączniki z pudełka. Następnie musimy zlokalizować opcję natychmiastowego zużycia w naszym liczniku. To wskaże ilość energii elektrycznej, która jest zużywana w naszym domu.

Jeśli to chwilowe zużycie powoduje 0. Więc nie ma nikogo, kto mógłby ukraść naszą energię elektryczną lub uzależnij się od naszego księgowego.

Mierz zużycie w napiętym harmonogramie

Jeśli uważasz, że sąsiad kradnie prąd, możesz użyć tej metody, aby pozbyć się wątpliwości z sąsiadem. Cóż, ta opcja jest w zasadzie poprzednią metodą, ale z tą różnicą musisz go stosować, gdy twój sąsiad jest w domu i używaj urządzeń elektrycznych.

Cóż, składa się z odciąć na chwilę prąd w domu minimum jedną godzinę. Od momentu odcięcia prądu należy sprawdzić łączne zużycie wskazywane przez licznik. Po pewnym czasie ponownie sprawdzisz tę liczbę, jeśli wzrosła, to kradną twoją energię elektryczną.

Sprawdź okablowanie

W ostateczności, będąc najdelikatniejszym, powinieneś sprawdź, czy w kablach nie ma splotów które wychodzą z przełącznika w twoim domu. Musisz podążać za obwodem i dobrze sprawdzić okablowanie. Jest to prawdopodobnie najskuteczniejszy sposób, aby dowiedzieć się, czy sąsiedzi kradną energię elektryczną.