Skip to content

Zwroty, biografia, wkład i najważniejsze wynalazki Nikoli Tesli do nauki

3 de luty de 2022

Pamięć o Nikoli Tesli budzi się, gdy tylko dostrzeże się jego geniusz i osobowość podziw jako dziwne poczucie niesprawiedliwości i beznadziejność. W tym artykule przedstawimy najlepsze frazy, jego biografię i wynalazki słynnego wynalazcy Nikoli Tesli.

Niezrównany wynalazca urodził się w 1856 roku na terenie ówczesnego Cesarstwa Austro-Węgierskiego (dzisiejsza Chorwacja) w górskiej wiosce, uważany za wizjonera i zaawansowanego do czasów, w których przyszło mu żyć, a więc pod wieloma względami, tak niezrozumianego, że jego wynalazki mogły zmienić świat. Jego wkład w naukę i poprawę naszego codziennego życia zostały docenione po jego śmierci, a nie w takim wymiarze, jaki powinien być.

A ponieważ na tym świecie pozostaje dzieło utalentowanej Nikoli Tesli, Przyjrzyjmy się niektórym z jego najważniejszych wynalazkówze szczególnym uwzględnieniem tego, że kilka z nich nigdy nie zostało opatentowanych.

Tesla był niewątpliwie genialnym umysłem, tak jak w przypadku Nicole Barr, która: W wieku 12 lat jest już mądrzejszy od Alberta Einsteina..

Największe osiągnięcia wynalazcy Nikoli Tesla

Wirujące pole magnetyczne (pierwszy z wynalazków)

Była to pierwsza wielka kreacja przypisywana wielkiemu Chorwatowi. Jeden z jego współpracowników zapewnił go, że nie można zrobić silnika, który pracowałby na prąd zmienny, a nie na prąd stały. Tesla nie podzielał pomysłu i poświęcił 2 lata swojego życia na znalezienie rozwiązania problemu. I w końcu to znalazłem. To było o wytworzyć wirujące pole magnetyczne, dzięki któremu silnik mógłby być zasilany; z prądem przemiennym przed przekształceniem w prąd stały.

silnik prądu przemiennego

Tesla przyszedł, aby zbudować urządzenie, o którym mowa w poprzednim punkcie: silnik prądu przemiennego. To urządzenie zamienił początkową energię na inną obrotową energię mechaniczną. Tesla osiągnął, że dzięki prądowi przemiennemu bieguny magnetyczne zostały stworzone bez mechanicznej ingerencji – taka potrzeba silnika prądu stałego. Tesli udało się wyprodukować transformatory i generatory prądu przemiennego dzięki wykorzystaniu wirującego pola magnetycznego. Jego biografia wyjaśnia wszystkie przygotowania, jakie musiał uzyskać, aby zostać słynnym wynalazcą, który stał się Nikolą Teslą.

Bezprzewodowe przenoszenie mocy

Tesli udało się w procesie zwanym „indukcją elektrodynamiczną”, aby bezprzewodowo przesyłać energię elektryczną. Udało mu się zaprezentować to osiągnięcie na Światowych Targach w Chicago, które odbyły się w 1893 roku. Wielu nie wie, w jaki sposób wytwarzana jest energia elektryczna i w kontekście jest to jedna z najbardziej zaawansowanych form w czasach Tesli.

Nadszedł czas, aby powiedzieć, że Testa był zasadniczo marzycielem i ambitnym wizjonerem, który poświęcił się Przede wszystkim Tesla był wizjonerem, który marzył o tym technologia umożliwiłaby dostarczanie energii na duże odległości po prostu przez atmosferę, co pozwoliłoby na dostarczanie energii całej planecie bez żadnych kosztów.

rozwój promieni rentgenowskich

Chociaż wynalezienie promieni rentgenowskich powszechnie przypisuje się niemieckiemu naukowcowi Wilhelmowi Conradowi Röntgenowi, Tesla przeprowadził podstawowe badania, aby wdrożyć to ważne odkrycie.

Około dziesięć lat przed ostatecznym opracowaniem promieni rentgenowskich Tesla pracowała już nad rozwojem technologii elektromagnetycznejzwłaszcza w odniesieniu do szkód, jakie promienie te mogą spowodować w ludzkim ciele.

Radio

Tesla był prekursorem w tej kwestii. Już pod koniec XIX wieku był w stanie wysłać bezprzewodowy sygnał radiowy z Nowego Jorku, gdzie miał swoje laboratorium, na statek płynący w górę rzeki Hudson około 40 kilometrów dalej. Ten wyczyn mógł zostać dokonany na długo wcześniej, gdyby nie tajemniczy pożar, który wybuchł w laboratorium Tesli, powodując, że stracił on lata badań i eksperymentów. Ogień zniszczył wszystkie używane tam materiały, takie jak tunery i inny sprzęt radiowy.

Z powodu tego incydentu Tesla nie mogła skompletować swojego sprzętu na czas, więc włoska Guglielmo Marconi opatentował w swoim imieniu niezwykły wynalazek. Ta niesprawiedliwość została naprawiona dopiero w 1943 roku, kiedy Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł, że Tesla był prawdziwym wynalazcą radia. Mimo to ojcostwo Marconiego zostało wprowadzone do powszechnej wiedzy.

bezpośrednie promienie energii

Ten wynalazek jest tym, co ludzie często nazywają „promieniem śmierci”. Nikola nazwał go jednak „promieniem pokoju”. Został stworzony przez Teslę w latach 1920-1930.. Urządzenie to pozwoliło wystrzelić wiązkę cząstek o dużej mocy energetycznej. Jednak nigdy nie została wdrożona za życia wielkiego Chorwata.

Teslaskop

Ta twórczość Chorwata na zawsze kojarzyła jego imię z science fiction. To był jego osobisty projekt i dzięki niemu można było nawiązać komunikację z istotami z innych planet, jak zapewnił wielki Chorwat. Twierdził, że poprzez jego wykorzystanie ludzie może komunikować się z innymi inteligentnymi istotami zamieszkującymi przestrzeń poprzez propagację fal elektrycznych.

Służyła również do ustanowienia skutecznej komunikacji między ludźmi w dowolnym miejscu na świecie za pośrednictwem ogromnych obwodów. Dzięki temu każdy człowiek mógł słuchać muzyki, przesłania Prezydenta czy czegokolwiek z jednego końca planety na drugi. Tak samo by się stało z rysunkiem czy grafiką: można by ją było otrzymać w dowolnym miejscu na świecie.

zna prąd przemienny Tesli

Prąd przemienny

W czasach Tesli eksperymentowano z dwoma rodzajami prądów: przemiennym i bezpośrednim. Tesla opowiadał się za używaniem prądu przemiennego za bycie lepszym od ciągłego proponowanego przez Thomasa Alvę Edisona. Podział ten wygenerował tak zwaną „wojnę prądów” toczoną między tymi dwoma potworami tworzenia i eksperymentów techniczno-naukowych.

Testa postanowił wykazać nieodpowiedniość prądu stałego i zaproponował władzom, aby pozwoliły mu założyć system prądnic, silników i transformatorów prądu przemiennego aby wykazać korzyści płynące z tego rodzaju prądu. Demonstracja była rozstrzygająca, co doprowadziło władze do przyjęcia prądu przemiennego do zasilania w Stanach Zjednoczonych.

System ten był wybierany w historii przez zdecydowaną większość krajów zarówno do dostaw energii elektrycznej w domu, jak i w przemyśle. Masowe wykorzystanie energii elektrycznej to jeden z najbardziej spektakularnych postępów w technologii, który podniósł komfort życia na całym świecie.

Krótko mówiąc, pomimo tego, że Tesla był genialnym i kontrowersyjnym wynalazcą, pozbawionym patentów kilku wynalazków na skutek manewrów rywalizujących naukowców i zainteresowań, przeszedł do historii jako jeden z ludzi, którzy zrobili najwięcej dla korzyści rozwój ludzkości.

Dlatego wymienimy kilka innych wynalazków, które Tesla przekazał ludzkości: bramki logiczne, żarówki bez żarników i żarówki. świetlówki, urządzenia do elektroterapii, turbiny bezłopatkoweteoretyczne zasady działania radaru, mechanicznego oscylatora wibracyjnego, zdalnego sterowania, świecy zapłonowej do silników spalinowych, samolotu STOL i celownika.

Biografia Nikoli Tesla

Mikołaj Tesla Był wynalazcą, inżynierem mechanikiem, inżynierem elektrykiem i fizykiem, ale do historii przeszedł za jego… liczne wynalazki w dziedzinie elektromagnetyzmu między końcem XIX a początkiem XX wieku.

Nikola Tesla urodził się w Smiljan (Cesarstwo Austro-Węgier, a dziś Chorwacja) w Czerwiec 1856. Od najmłodszych lat wyróżniał się i zdołał ukończyć czteroletni plan studiów w trzy.

W 1875 zaczął studiować elektrotechnikę na Uniwersytecie w Grazu. Niektóre źródła potwierdzają, że ukończył studia, ale Uczelnia nie ma zapisów, aby kontynuował studia po drugim semestrze trzeciego roku.

W 1878 opuścił Graz i zaczął pracować w Mariborze, przestał kontaktować się z rodziną i przyjaciółmi, a wielu uważało go za zmarłego. Po załamaniu nerwowym ojciec przekonał go do powrotu do szkoły, tym razem w Uniwersytet Karola w Pradze. Nikola wznowił studia, ale porzucił go ponownie po śmierci ojca w 1880 roku.

Chociaż porzucił studia, Tesla nigdy nie przestał się uczyć i spędziłem dzień na zapamiętywaniu sztuk. Zaczął także doświadczać wizji związanych z niewiadomymi, które nawiedzały jego głowę i halucynacji.

Zmarł w Nowym Jorku w 1943 r. a dokumenty dotyczące jego śledztwa zostały skonfiskowane przez rząd USA, aż kilka lat później jego rodzinie i ambasadzie jugosłowiańskiej udało się odzyskać materiały, które są obecnie wystawione w Muzeum Nikoli Tesli.

Tesla był bardzo szczególną osobą ze względu na innowacje, nad którymi pracował i ze względu na swój sposób widzenia życia, co znajduje odzwierciedlenie w niektórych jego zdaniach.

najlepszy wynalazca nikolas tesla

Zwroty Nikoli Tesli do refleksji

 • „Nie martwię się, że chcą ukraść moje pomysły, martwię się, że ich nie mają”.
 • „Gdybyś tylko znał wspaniałość 3, 6 i 9, masz klucz do wszechświata”.
 • „Życie jest i zawsze pozostanie równaniem, którego nie da się rozwiązać, ale ma pewne czynniki, o których wiemy”.
 • „Walki między jednostkami, a także między rządami i narodami są niezmiennie wynikiem nieporozumień w szerszej interpretacji tego terminu. Nieporozumienia zawsze wynikają z niemożności docenienia punktu widzenia drugiej osoby. Znowu wynika to z ignorancji zainteresowanych nie tyle w samych sobie, co w ich dziedzinach inwestycji. Niebezpieczeństwo konfrontacji potęguje mniej lub bardziej dominujące uczucie, które budzi każdy człowiek. Aby oprzeć się tej nieodłącznej tendencji do konfliktów, najlepiej rozwiać nieznajomość faktów innych poprzez systematyczne rozpowszechnianie wiedzy ogólnej. Mając ten cel na widoku, ważna wymiana myśli i relacji z innymi byłaby łatwiejsza”.
 • „To, czego chcemy dzisiaj, to bliższy kontakt i lepsze zrozumienie jako jednostki i wspólnoty na całym świecie, a także wyeliminowanie egoizmu i dumy, zawsze skłonnych do popychania świata w kierunku prymitywnego barbarzyństwa i konfliktu… Pokój może tylko przyjść do nas jako naturalna konsekwencja powszechnego oświecenia”.

Inne słynne zwroty Nikoli Tesli

 • „Dzisiejsi naukowcy myślą o pogłębianiu, a nie wyjaśnianiu. Trzeba być rozsądnym, aby myśleć jasno, ale można myśleć głęboko, nawet jeśli jest się szalonym”.
 • „Ze wszystkich rzeczy, które znam, najbardziej lubię książki”.
 • „Jeśli chcesz odkryć tajemnice wszechświata, myśl w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji”.
 • „Nasze cnoty i nasze wady są nierozłączne, jak siła i materia. Kiedy się rozdzielają, człowiek nie istnieje.
 • „Ziemia jest przewodnikiem rezonansu akustycznego”.
 • „Jestem uznawany za jednego z najcięższych pracowników i być może jestem, jeśli myśl jest równoznaczna z pracą, ponieważ poświęciłem jej prawie wszystkie godziny na jawie. Ale jeśli praca jest interpretowana jako wykonanie określone w określonym czasie, według sztywnych zasad, to może się okazać, że jestem najgorszym z leniwych ludzi.
 • Niedrogi instrument, nie większy od zegarka, umożliwi jego nosicielowi słuchanie w dowolnym miejscu, czy to na morzu, czy na lądzie, muzyki, piosenek lub przemówienia przywódcy politycznego, dyktowanego gdzie indziej. W ten sam sposób każdy rysunek lub wydruk można przenieść z jednego miejsca na drugie.
 • „Przyszłość pokaże wyniki i oceni wszystkich według ich osiągnięć”.
 • „Nasze zmysły pozwalają nam postrzegać tylko niewielką część świata zewnętrznego”.

dołącz do naszego kanału telegram