Skip to content

Jak się dowiedzieć, jaki jest model i marka dysku twardego mojego laptopa? – Instruktaż

30 de listopad de 2021

Jeśli jesteś studentem, biznesmenem, graczem lub po prostu potrzebujesz laptopa do wypoczynku, ważne jest, aby znać markę i model dysku twardego, na którym znajduje się wspomniany sprzęt; tak, że w nim ja wiem będzie przechowywać pliki i dane, które zapisujesz na komputerze, stąd ich znaczenie.

Kupując laptopa przez większość czasu używa się tylko do rozróżnienia jego widocznych specyfikacji fizycznych, takich jak marka laptopa i model, czy jest lekki czy ciężki, kolor i system operacyjny, który zawiera; ponieważ zależy nam tylko na praktyczności, którą reprezentuje, aby pracować z dowolnego miejsca i móc ją transportować.

Ale, znać markę i model dysku twardego Powinna to być informacja, której nie należy przeoczyć, ponieważ bez niej urządzenie nie będzie w stanie funkcjonować ani wyświetlać zapisanych danych; również jeśli producent oferuje bardzo małą wydajność i bardzo krótki czas życia, oznacza to, że będziesz musiał to zmienić i ewentualnie stracić przechowywane tam informacje.

Jak sprawdzić model i markę dysku twardego swojego komputera?

Obecnie istnieje wiele marek, modeli i rodzaje dysków twardych, które może być używany na komputerach PC powszechnie lub określone dla niektórych typów komputerów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki typ dysku twardego ma Twój laptop, ponieważ chcesz wiedzieć, ile podłączyłeś, jego wydajność, miejsce lub chcesz go wymienić, czytaj dalej.

Ręczne rozbrajanie komputera

Wyjmij baterię, przesuwając zatrzask zwalniający, unieś i wyjmij; następnie poluzuj śruby śrubokrętem jubilerskim lub Philips P0 i zdejmij pokrywę. Niezbędne informacje powinny pojawić się tam w górnej części dysku twardego. Jeśli tak nie jest, powinieneś usuń go całkowicie aby sprawdzić, czy zawiera informacje na swojej wewnętrznej stronie.

Następnie użyj płaskiego narzędzia, aby podnieść wewnętrzną krawędź osłony dysku twardego, aby ją zdjąć i przesuń zaczepy, aby ją zwolnić, usuń śruby mocujące je do płyty wewnętrznej a na dole dysku twardego znajduje się wypustka, która służy do trzymania go i podnoszenia dysku twardego, ostrożnie odłącz go od złącza do podstawy. Te kroki mogą się różnić w zależności od modelu laptopa.

Z panelu sterowania komputera

Teraz mniej skomplikowaną metodą jest znalezienie informacji z panelu sterowania systemu operacyjnego; Kliknij przycisk „Start” lub wpisz kartę „Windows” na klawiaturze i poszukaj opcji Panel sterowania lub Administrator urządzenia, a następnie „Menedżer urządzeń” dla systemu Windows 7.

Rozwiń linię, aby wyświetlić podmenu, w którym wybierzesz „Dyski dysków” i kliknij prawym przyciskiem myszy dysk twardy, a następnie wybierz „właściwości”; musi z pojawią się wszystkie potrzebne informacje.

Za pomocą polecenia w menu „Uruchom”

Klawisz «Windows + R», aby otworzyć zaletę «Uruchom» i tam napisz «CMD» i kliknij «OK»; lub przejdź do „Start” i wpisz CMD; w wierszu poleceń lub CMD wpisz następujące polecenie dysk wmic otrzymuje podpis, numer seryjny i naciśnij Enter.

przykład wiersza poleceń

Jakie są najlepsze marki dysków twardych do Twojego komputera?

Istnieją dwa modele dysków twardych znane jako HDD i SSD; pierwszy z nich jest najczęstszy, ponieważ był tworzony od początku istnienia komputera, a te zachowa informacje na stałe, Składa się z kilku sztywnych dysków na tej samej osi, które obracają się w metalowej obudowie.Dane są zapisywane i odczytywane na każdym dysku.

Natomiast dyski SSD nowa alternatywa Nie wykorzystują elementów mechanicznych, lecz przechowują informacje w mikrochipach z połączonymi ze sobą pamięciami flash, które pozwalają im nie zostać uszkodzonym przez magnetyzm.

Teraz wybór najlepszego dysku twardego do komputera będzie zależał od potrzeb, jakie ma z nim użytkownik, ale wśród najlepsze marki światowych producentów dysków twardych istnieje marka Seagate, Samsung, Western Digital i Toshiba.

Jak wymienić dysk twardy komputera na nowy?

dysk twardy

Wcześniej wspominano o tym, jak wyjąć dysk twardy z laptopa, wystarczy wykonać kroki wstecz i ponownie go podłączyć; teraz dla komputera stacjonarnego przejdź do odłącz komputer od jakiegokolwiek źródła zasilania i uziemić przed otwarciem komputera, aby nie uszkodzić systemu.

Otwórz komputer, odkręcając wszystkie śruby z tyłu iz boku obudowy, a następnie przesuń boczne pokrywy, aby je otworzyć; w przypadku, gdy obudowa nie ma śrub musi mieć pieczęć bezpieczeństwa, zdejmij go i przesuń pokrywy, zlokalizuj dysk twardy, który normalnie powinien być przykręcony i podłączony do wewnętrznej metalowej skrzynki.

Kończy się na usuń wszystkie śruby i wyjmij kable zasilające i włóż nowy dysk twardy SSD lub HDD w to samo miejsce i wkręć śruby z powrotem z kablami.

dołącz do naszego kanału telegram