Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy mój używany Samsung został skradziony lub zgłoszony przez imei

9 de grudzień de 2022

Dość często kupuje się urządzenia mobilne od marek takich jak Samsung, które są z drugiej ręki. Oczywiście w ten sposób możemy mieć telefon, który może być dość drogi w cenie bardzo dostępnej dla naszej kieszeni.

Problem polega na tym, że przy zakupie takiego używanego sprzętu istnieją pewne ryzyka, takie jak fakt, że urządzenie to dajemy się ukraść. Skąd mamy wiedzieć, czy kupione przez nas urządzenie Samsung nie jest skradzione? To proste, a wiedza, czy kupiliśmy coś skradzionego, jest tym, co zobaczymy dalej.

Skąd mam wiedzieć, czy mój Samsung został skradziony?

Pierwszy krok do zidentyfikować, czy używane urządzenie zostało skradzione To logiczne myślenie. Dzisiaj możemy zobaczyć telefony komórkowe w różnych przedziałach cenowych, zwłaszcza jeśli odniesiemy się do marek takich jak Samsung, to znaczy, że jeśli telefon komórkowy jest kupowany wyłącznie po wysokiej cenie na obecnym rynku, jego nabywca nie chciałby go odsprzedawać po nadmiernie niska cena, podając i pierwsze alarmy, że urządzenie może mieć wątpliwe pochodzenie.

Jeśli więc zobaczysz np. Samsunga Galaxy S20, S20+ lub S20 Ultra w cenie, której nie odpowiada, najlepiej byłoby zacząć nabierać podejrzeń.

Inny scenariusz, który powinien generować wskazania zajęte pochodzenie A powodem do zachowania szczególnej ostrożności byłby przypadek, w którym sprzedawca nie ma odpowiednich akcesoriów, na przykład: brakuje czegoś w rodzaju pudełka, ładowarki lub innego charakterystycznego elementu marki.

Jak się dowiedzieć, czy Twój telefon komórkowy został skradziony przez IMEI?

Drugą alternatywą, którą mamy, jest zweryfikowanie numeru IMEI naszego telefonu komórkowego, co jest bardzo proste, co dostarczy nam potrzebnych informacji. Wszystko, co musimy zrobić, to wejść na stronę IMEIpro.info i napisać Numer IMEI, który ma nasz telefon komórkowy wyszukaj i zobacz wynik.

Jeśli chcesz to zrobić z używanym telefonem komórkowym, który zamierzasz nabyć, wystarczy go wziąć i poszukać aplikacji dzwoniącej. Po wykonaniu poprzedniego kroku musisz wybrać: *#06# i nacisnąć połączenie, po czym wystarczy wprowadzić odpowiedni 15-cyfrowy numer w IMEI pro.

W przypadku sprzedawcy nie pozwalają na wykonanie takiej czynności, ponownie może to oznaczać, że coś jest nie tak z produktem. Zalecamy, aby nie nabywać urządzenia w ten sposób, możliwe, że unikniesz problemów w przyszłości, na przykład, że telefon komórkowy jest dostarczany z zablokowanym IMEI.

Lepiej zapłacić trochę więcej za ten telefon komórkowy, który tak bardzo kochasz, aby mieć pewność, że nie pochodzi on z nielegalnego źródła, unikając w ten sposób późniejszych problemów z tym samym czasem.

Dowiedz się, czy telefon komórkowy jest nowy, odnowiony lub skradziony

Niestety kradzież telefonu komórkowego a jego sprzedaż jest czymś, co już staje się zbyt powszechne. Zbyt wiele osób codziennie doświadcza kradzieży i widzi, jak ich ciężko zarobione urządzenia mobilne są sprzedawane za znacznie mniej niż jedną trzecią ich wartości.

urządzenie Samsunga

Najlepszy sposób, aby nie wspierać tego rodzaju nielegalne zajęcia to po prostu nie kupowanie urządzeń, które uważasz za skradzione. Ponadto, oczywiście robiąc to, możesz wpaść w poważne kłopoty, w których skończysz bez urządzenia mobilnego i bez zainwestowanych w nie pieniędzy.

Dzięki sztuczkom, które daliśmy ci wcześniej, będziesz w stanie uniknąć tych złych czasów i unikniesz udziału w systemie nielegalnej działalności, pomagając w ten sposób uczynić te biznesy mniej wykonalnymi. Jednocześnie zdobywasz wiedzę na wypadek kradzieży Twojego Samsunga.

Czasem lepiej kupić używany, który nie jest taki tani lub spróbuj dostać telefon, który nam się podoba na raty. Gdyby nie to, co robili nasi dziadkowie: oszczędzanie.

dołącz do naszego kanału telegram