Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy mój telefon Samsung Galaxy J ma czytnik NFC i jak go aktywować?

11 de lipiec de 2022

W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami, jak ludzie z Samsunga, firmy produkującej urządzenia mobilne, która każdego roku sprzedaje największą liczbę sztuk, wprowadzili na rynek serię urządzeń klasy średniej, które zostały wysoko ocenione przez opinię publiczną. W szczególności my odnosimy się do Samsung Galaxy J. A pytanie, które zadają sobie wszyscy użytkownicy, brzmi, jak aktywować czytnik NFC na tych urządzeniach.

Oczywiście mamy Samsunga Galaxy J, Samsunga Galaxy J3, Samsunga Galaxy J5 z ich odpowiednimi sztuczkami podczas ich używania, biorąc również pod uwagę, że wiele z nich ma już więcej niż jedną generację dostępną na rynku. Ponieważ są z bardziej przystępne opcjezarówno pod względem wydajności, jak i ceny. Musimy mieć świadomość, że urządzenie posiada tę technologię NFC.

Cóż, z tego samego powodu, biorąc pod uwagę sukces, jaki odniosły te urządzenia, w tej chwili odczuwamy potrzebę oferowania wielu głównych samouczków z nimi związanych, abyśmy mogli jeszcze bardziej cieszyć się ich możliwościami.

Rzeczywiście, musimy podkreślić w tym sensie, że dzisiaj chcemy Cię nauczyć, jak aktywować system technologii NFC w Samsung Galaxy J, abyś mógł aktywuj go kiedy tylko tego potrzebujesz, niezależnie od pory.

Do czego służy NFC?

Technologia ta obejmuje różne funkcje, takie jak: wysyłanie treści, dokonywanie płatności, łączenie się z drukarkami, bez konieczności używania kabli. Ponadto można również ustawić połączenie ze sprzętem nagłaśniającym, na bieżąco informuj Cię o interesujących Cię tematach i o wielu bardziej interesujących opcjach.

Teraz, gdy znasz już całą przydatność NFC Twojego Samsung Galaxy J co następuje, aby móc go aktywować i aby to osiągnąć, musisz wprowadzić ustawienia swojego urządzenia. Na pewno wcześniej wchodziłeś w tę opcję, a ponieważ nie wiedziałeś o jej przydatności, pozostawiłeś ją nieaktywną.

Jak aktywować czytnik NFC?

No to pomyśl o tym, jak aktywuj czytnik NFC Samsung Galaxy Jco musisz zrobić, to wejść do menu głównego urządzenia Samsung Galaxy J, które, jak powiedzieliśmy, może być Samsung Galaxy J3, Samsung Galaxy J5 lub Samsung Galaxy J, i wejść do menu Ustawienia.

Gdy będziesz w środku, zobaczysz, że pojawia się wiele opcji, które na pewno znasz, a jedną z nich jest oczywiście NFC. Gdy znajdziesz się w systemie, wystarczy przesunąć przycisk aktywujesz tę technologię.

Cóż, kiedy już masz Technologia NFC Twojego Samsung Galaxy J w pełni funkcjonalny, następną rzeczą będzie przeanalizowanie, jak możemy zacząć z niego korzystać. Na początek możliwe jest wysyłanie lub odbieranie wszelkiego rodzaju zdjęć, filmów, muzyki, stron internetowych, kontaktów i wielu innych.

W ustawieniach telefonu Samsung Galaxy J zobaczysz, że poza systemem NFC można również znaleźć inne funkcje, takie jak „Android Beam” i „S Beam”, które musisz też aktywowaćponieważ bez nich stracimy wiele atrakcyjnych funkcji.

trzy urządzenia mobilne marki Samsung na stole

Jak prawidłowo korzystać z NFC?

Cóż, trzeba powiedzieć, że po ich aktywowaniu następnym krokiem jest podjęcie decyzji, jakie treści chcemy wysłać korzystając z tej funkcji, co powinniśmy już wybraćPewnie.

Wybieramy ją mając do dyspozycji w ekran urządzenia Samsung Galaxy J, A jeśli mamy aktywowane NFC, wystarczy zbliżyć telefon komórkowy do innego urządzenia, które jest w tych samych warunkach, możesz przenieść lub wykonać wszystkie połączenia, które chcesz.

To, gdy pojawi się klasyczny komunikat „Naciśnij, aby przesłać”, czyli ten, który musisz wykonać pojawiają się przy takich okazjach. Po prostu akceptując, przeprowadzimy interesującą nas procedurę.

Jak widać, Samsung Galaxy J ma technologię NFC, która jest jedną z najlepsze jakie się pojawiły w ostatnim czasie do tego stopnia, że ​​pozwoli nam to szybko i łatwo przesyłać wszelkiego rodzaju treści lub nawiązywać połączenia w ciągu zaledwie sekundy.

W ogólnych warunkach, wiele zastosowań tej technologii NFC, z którego możemy w pełni korzystać w naszym Samsungu Galaxy J. Więc nie powinieneś przestać go widzieć i używać za każdym razem, gdy tego potrzebujesz lub uważasz, że jest to konieczne.

dołącz do naszego kanału telegram