Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy mój telefon komórkowy Huawei ma żyroskop, jak go łatwo aktywować i kalibrować?

3 de lipiec de 2021

Wielu użytkowników zastanawia się, czym jest żyroskop telefonu komórkowego? Jest to technologia zaimplementowana w obecnych modelach, która pozwala telefonowi błyskawicznie wykryć pozycję, w której się znajduje i przemieszczenie, w którym się znajduje, dlatego aktywuj żyroskop huawei i z dowolnego innego urządzenia mobilnego jest bardzo ważne.

To jest Niezbędne jest, aby nasz telefon miał żyroskop włączone, jeśli faktycznie zamierzamy cieszyć się niektórymi z głównych gier na rynku, wśród których możemy wymienić Pokémon Go. W każdym razie musisz wiedzieć, że teraz pokażemy Ci, jak możesz wiedzieć, czy Twój telefon ma zintegrowany żyroskop.

I rzeczywiście, żyroskop stał się jednym z głównych czujników, jakie możemy dziś znaleźć w smartfonach, co oczywiście nie jest drobnym problemem. Ponieważ żyroskop jest czujnikiem, który jest dołączony do lepiej wykrywaj wykonywane ruchy z nimi. Zwykle są to terminale mid/high-end, które mają go w sobie.

Jak pobrać żyroskop na Huawei, który go nie ma?

Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, których terminal nie obsługuje tej funkcji, istnieje rozwiązanie. Wyjaśnimy tutaj jak aktywuj, zainstaluj i skalibruj żyroskop na urządzeniu Huawei lub innym telefonie komórkowym, jeśli urządzenie nie ma tej opcji:

  • Utwórz dokument zwykły tekst (.txt) na komputerze o nazwie „Android.hardware.sensor.gyroscope.xml” (bez cudzysłowów).
  • Otwórz za pomocą notatnika i napisz w środku:
" <?xml version="1.0? encoding="utf-8??> 

<permissions>

<feature name="android.hardware.sensor.gyroscope" /> 

</permissions> "
  • Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB, a gdy zostaniesz o to poproszony, kliknij opcję, aby używać go jako urządzenia pamięci masowej.
  • Teraz, wybierz plik tekstowy, skopiuj go i wklej w ścieżce „system / etc. / permissions”, która znajduje się w wewnętrznej pamięci twojego terminala. Jeśli folder nie istnieje lub istnieje, ale nie ma uprawnień do zapisu, musisz go utworzyć lub zmodyfikować za pomocą eksploratora plików na telefonie komórkowym i pamiętać o zaznaczeniu opcji „Zamontuj R / W”.
  • Odłącz telefon komórkowy od komputera, a teraz poszukaj pliku, który właśnie przesłałeś. Gdy to znajdziesz, wprowadź swoje opcje aby otworzyć okno uprawnień.
  • Przejdź do sekcji „Ósemkowe” i napisz na nim: rw-rr- z numerem 644. Jeśli nie, musisz pozostawić uprawnienia „Właściciel”, „Grupa” i „Inni” w „Czytanie”, a także dodać „Zapis” do pierwszego.
  • Kiedy skończysz, wystarczy zrestartować telefon i będziesz miał symulację żyroskopu w swoim terminalu.

telefon komórkowy z niebieskim ekranem

Jak aktywować i skalibrować żyroskop, jeśli moje urządzenie już go posiada?

Żyroskop nie jest dostępny we wszystkich modelach telefonów. Wymaga pewnej konserwacji, aby działać poprawnie w tych, w których jest. Więc jeśli Twój telefon jest jednym z tych, które mają żyroskop i nie wiesz jak? aktywuj i skalibruj wspomniane narzędzie! dla swojego telefonu Huawei lub dowolnego innego urządzenia, tutaj znajdziesz rozwiązanie.

Istnieją specjalne rozwiązania dla różnych typów i modeli telefonów komórkowych; jednak jest też taki, który działa na zdecydowanej większości smartfonów. Ta procedura wygląda następująco:

1. Przejdź do ustawień telefonu

Jeśli telefon jest wyłączony, włącz go i uruchom Androida jak zwykle. Poczekaj, aż wszystko się załaduje, a gdy się ustabilizuje, wejdź do menu Ustawienia a następnie w „Moje urządzenia”. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć ikonę z zębatką w środku.

2. Poszukaj sekcji ruchów

Teraz, w zależności od modelu i marki twojego terminala, możesz znaleźć taką lub inną opcję. Przewiń listę sekcji, aż znajdziesz jedną o nazwie Ruchy i gesty lub podobnie „Ruchy”. Kiedy go znajdziesz, wystarczy go nacisnąć, aby uzyskać dostęp do jego ustawień i przejść dalej.

3. Skalibruj żyroskop

To, co musisz zrobić, aby wykonać pełny proces kalibracji żyroskopu na swoim Androidzie, to to, że na ekranie, na którym jesteś teraz, kliknij Kalibracja żyroskopu lub w „Kalibruj żyroskop”. Może nie pojawić się na pierwszy rzut oka i że najpierw musisz kliknąć „Ustawienia zaawansowane”.

Ta kalibracja może również pojawić się bezpośrednio w menu „Ustawienia”. Jeśli tak, zaoszczędzisz sobie szukania w kolejnych sekcjach. Ponieważ żyroskop jest czymś, co jest zawsze włączony, nie musisz nic robić, aby go włączyć. W ten sam sposób nie możesz nic zrobić, jeśli chcesz to wyłączyć. W tym samym wsparciu Huawei pokazuje opcje, które mają żyroskop.