Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy dana osoba dodała mnie na WhatsApp? – Zadbaj o swoją prywatność

25 de listopad de 2021

Zgodnie z oczekiwaniami każdego dnia coraz więcej osób na całym świecie dołącza do sieci społecznościowych i wiadomości. Dzieje się tak, ponieważ platformy te są bardzo dobre w przekazywaniu tego, co chcemy powiedzieć naszym przyjaciołom i rodzinie, ponieważ możemy używać notatek głosowych, naklejek i wielu innych rzeczy, aby wyrazić siebie za pomocą wiadomości.

Ale zdarza się, że ktoś inny dostaje Twój numer telefonu i dodaje Cię do swojej listy kontaktów bez Twojej wiedzy, a Ty możesz nie lubić tej osoby. Dlatego tutaj pokażemy Ci, jak dowiedzieć się, kto dodał Cię do swoich kontaktów i jak możesz poprawić prywatność z Twojego konta, dzięki czemu możesz wybrać, co Twoje kontakty mogą o Tobie wiedzieć.

Do jakich informacji ma dostęp nieznana osoba, która dodała Cię do WhatsApp?

Zwykle musimy wiedzieć, czym są informacje osoba, która dodaje Cię do WhatsApp widzisz, ponieważ czasami nie chcemy, aby niektóre osoby wiedziały, że masz takie konto do przesyłania wiadomości lub nie wiedzą o tym.

Osoby, które uzyskają Twój numer i chcą zobaczyć Twoje informacje, będą mogły zobaczyć tylko Twoje zdjęcie profilowe, numer telefonu i „Informacje”, czyli tekst, który możesz dodać do swoich upodobań jako frazę lub cokolwiek, co chcesz. lubię to. To są informacje, które możesz udostępnij przez swój profil.

logo WhatsApp

Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, kim są osoby, które dodały Twój numer telefonu bez Twojej wiedzy, możesz to zrobić w ten sposób. Ale pokażemy Ci też, jak możesz wybierz, kto zobaczy Twoje informacje Kontakt z WhatsApp.

Jak skorzystać z „Nowej transmisji”, aby dowiedzieć się, kto dodał Cię do WhatsApp?

Wyjaśniliśmy już trochę na temat ustawień prywatności aplikacji WhatsApp oraz informacji, które dana osoba może uzyskać od Ciebie. Dlatego pokażemy Ci, jak zobaczyć którzy dodali Cię do swojej WhatsApp a jeśli dobrze to widzisz, zablokuj ich, zanim się z Tobą skontaktują.

Na iPhonie

Jeśli zamierzasz spróbować od telefon z systemem iOS Musisz to zrobić: otworzysz aplikację WhatsApp i w jednej części ekranu zobaczysz, że są trzy kropki. Gdy go naciśniesz, wyświetli się zakładka, w której naciśniesz opcję o nazwie „Nowa dyfuzja”. Następnie musisz napisać coś ciekawego w tej audycji, aby każdy, kto ma dodany Twój numer, mógł go zobaczyć i był zainteresowany jego obejrzeniem.

Teraz, kiedy minęło trochę czasu, możesz przejdź do czytania informacji tej transmisji, aby móc zobaczyć kontakty, które przejrzały tę wiadomość. Dzięki temu możesz zobaczyć, kim są osoby, które nie zostały dodane do Twojego WhatsApp i mają zapisany numer telefonu.

Z Androida

logo androida

Dzięki systemowi Android znacznie łatwiej będzie ci dokonać tej nowej dyfuzji, aby wiedzieć, kim są ludzie, którzy oni mają twoją numer telefonu komórkowego dodany do WhatsApp. Muszą tylko otworzyć WhatsApp na telefonie i kliknąć trzy punkty w prawym górnym rogu, tutaj będziesz musiał kliknąć „Nowa transmisja”.

Tutaj musisz wybrać kontakty, do których ma dotrzeć ta transmisja. Pojawi się również ostrzeżenie informujące o tym komunikacie zostanie również wysłany do wszystkich kontakty, które Cię dodały. Teraz napiszesz ciekawą wiadomość, która zaciekawi tych, którzy ją otrzymają, a gdy ją zobaczą, zostaniesz zaznaczony na liście lektur, którzy są tymi, którzy obserwowali transmisję.

Gdy zobaczysz na liście osoby, którym nie podałeś telefonu, możesz zdecydować, co zrobić, czy je zablokować, czy dodać do swoich kontaktów.

Korzystanie z WhatsApp Web

W przypadku „Nowej transmisji”, którą chcesz wykonać ze swojego komputera w WhatsApp Web, musimy Ci powiedzieć, że nie będzie to możliwe. Tak jest ponieważ ta funkcja jest niedostępna w tej wersji WhatsApp. Możesz więc nadawać tę transmisję ze swojego telefonu komórkowego, a stamtąd możesz zobaczyć ludzi, którzy zaobserwowali tę wiadomość.

Co możesz zrobić, aby poprawić swoją prywatność przed nieznanymi użytkownikami?

ukryte zdjęcie profilowe

Jeden z Ustawienia WhatsApp są prywatnością. Możesz znaleźć tę sekcję w ustawieniach aplikacji, z trzech punktów znajdujących się po prawej stronie ekranu i będzie ona znajdować się na górze lub na dole, w zależności od używanego systemu telefonu komórkowego.

Następnie wejdziesz na czat i zobaczysz tam nazwę „Prywatność”. Tutaj możesz wybrać każde z ustawień prywatności w zakresie tego, kto może zobaczyć Twoje dane. Możesz więc wybrać, który z Twoich kontaktów zobaczą Twoje dane i zdjęcie profilowe WhatsApp.

dołącz do naszego kanału telegram