Skip to content

Jak zlikwidować lub usunąć tatuaż laserem i całkowicie go wymazać – Pielęgnacja i skutki uboczne

24 de luty de 2023

The tatuaże są ze sobą nierozerwalnie związane do kultury ludzkiej, chociaż w najbardziej rozwiniętych społeczeństwach tego typu rysunki na skórze są obecnie bardziej modą niż czymś, co nosi kwestia kulturowa.

Jeszcze kilka lat temu za każdym razem, gdy ktoś zrobił sobie tatuaż, było to na zawsze, ale postęp w dziedzinie laserów estetycznych pozwala teraz tatuaż można usunąć ze skóry.

Na rynku dostępnych jest kilka maści, które mogą sprawić, że tusz do tatuażu będzie mniej widoczny na skórze, ale jeśli naprawdę chcemy, aby tatuaż zniknął całkowicie, najlepiej skorzystać z lasera, zrobienie tatuażu to kwestia odpowiedzialności i Dlatego powinieneś sprawdzać aplikacje, aby sprawdzić, jak tatuaż wygląda przed, lub aplikacje, aby znaleźć najlepszą czcionkę dla swojego tatuażu.

Co to jest tatuaż?

A tatuaż to rysunek, tekst lub kształt sugerujący zmianę koloru skóry, która może być tymczasowa lub trwała. Robiąc to, zawsze są nerwy, jak to będzie wyglądać lub czy będzie dobrze wyglądać na ciele. Może się zdarzyć, że będziesz niezadowolony z pracy, pojawią się infekcje lub podrażnienia.

Z tego powodu, trzeba to usunąć, będąc zabiegami, które są droższe niż ten sam tatuaż. Dowiedz się o niektórych technikach usuwania tych blizn atramentowych:

  • operacja laserowa: laser jest instrumentem, który uwalnia energię w jednym silnym impulsie. Istnieją specjalne modele dla ciemnej skóry, aby uniknąć zmiany pigmentu skóry. Przed zastosowaniem lasera stosowane jest znieczulenie miejscowe.
  • Usunięcie chirurgiczne: zalecany do małych tatuaży, usuwanie wykonuje się skalpelem, a brzegi zszywa się.
  • Dermabrazja: rzadko używane, stosuje się szybkoobrotowe urządzenie obrotowe, które ma szczotkę ścierną.

W obliczu jakiejkolwiek opcji leczenia należy zawsze podać pacjentowi antybiotyk aby uniknąć infekcji. Biorąc pod uwagę, że na skórze mogą pozostać blizny i różnice kolorystyczne. Udaj się do fachowca w okolicy!

Ile sesji jest potrzebnych?

Stosowane obecnie systemy laserowe pozwalają na 100% zniknięcie większości tatuaży. Liczba sesji, które będą do tego potrzebne, będzie zależała między innymi od rodzaju tatuażu, obszaru, w którym się znajduje, rodzaju użytego tuszu, czasu i rodzaju skóry. Normalną rzeczą jest to, że tatuaż jest całkowicie wymazany od 5 do 15 sesji.

Aby dowiedzieć się, ile sesji jest potrzebnych, plik Skala Kirby-Desaiktóry mierzy sześć różnych parametrów, aby powiedzieć nam, ile sesji zajmie usunięcie do 80% tatuażu.

Ta skala mierzy typ skóry, lokalizację tatuażu, kolor, ilość użytego tuszu, blizny i warstwy skóry przebite tatuażem.

Leczenie

Podczas każdej sesji pacjent, który chce usunąć tatuaż, jest narażony na działanie lasera, który wytwarza małe błyski intensywnego światła. Światło przechodzi przez górne warstwy skóry i pochłania pigmenty tatuażu, powodując jego stopniowe zanikanie.

Atrament jest rozbijany na małe fragmenty, które organizm może naturalnie usunąć bez problemu.

tatuaż laserowy

Czy usuwanie tatuażu boli?

Robienie tatuażu boli i usuwanie go też boli. Większość osób, które poddają się zabiegowi laserowego usunięcia tatuażu, zgłasza uczucie dyskomfortu podobne do uderzyć w gumkę.

Każda sesja trwa kilka minut, a poniesione szkody są całkiem znośny.

Pielęgnacja leczonego obszaru

W trakcie zabiegu na skórę nakładany jest krem ​​antybakteryjny i nie ma ograniczeń co do przemycia chorego miejsca, czego należy unikać W każdym razie jest to drapanie lub pocieranie okolicy.

Skutki uboczne

Jak wszystko leczenie estetyczne, laserowe usuwanie tatuaży może również powodować pewne skutki uboczne. Najczęstsze są tzw hiperpigmentacja i hipopigmentacji skóry.

Hiperpigmentacja to obecność większej ilości koloru w obszarze poddanym zabiegowi laserowemu, podczas gdy hipopigmentacja oznacza, że ​​obszar poddany zabiegowi laserowemu traci swój normalny kolor. W około 5% przypadków mogą pozostać blizny.

Jeśli lubisz tatuaże i nie tylko nie chcesz usuwać swojego, ale chcesz zrobić nowy wzór, możesz przeczytać więcej o miejsca do zaprojektowania tatuażu online.

dołącz do naszego kanału telegram