Skip to content

Jak rozwiązać problem „Internet nie jest dostępny” na moim telefonie Samsung?

26 de lipiec de 2022

Co byśmy zrobili bez internetu? Obecnie cały czas pozostajemy w kontakcie. Za pomocą naszych urządzeń mobilnych, poprzez Smart TV, nawet na komputerze. Krótko mówiąc, żyjemy w połączeniu z siecią.

Problem pojawia się, gdy „Internet jest niedostępny”a w przypadku urządzeń SAMSUNG może się to skończyć problemem. Co robimy bez internetu? Zobaczmy, jak to naprawić w dość prosty sposób.

Nie mam internetu na Samsungu

Na kilku telefonach Samsung podczas próby połączenia z Internetem pojawia się irytujący komunikat z napisem „Internet nie jest dostępny” dość irytujący błąd, który nie pozwala nam korzystać z Internetu w celu uzyskania dostępu do dowolnej witryny lub korzystania z aplikacji wymagających połączenia.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby spróbować rozwiązać ten problem, jest ponowne uruchomienie routera lub modemu wraz z telefonem komórkowym. Jeśli to możliwe, wyłącz oba urządzenia na kilka minut, a następnie uruchom je ponownie.

Jeśli problem będzie się powtarzał. Możesz spróbować zapomnieć o sieci Wi-Fi, a następnie połączyć się ponownie. To jest coś, co często bardzo pomaga.

Aby wykluczyć, że to problem z samym telefonem. Możesz połączyć się z inną siecią Wi-Fi. Jeśli się łączy, to oczywiście problemem jest router domowy. Jeśli tak się nie stanie, problem tkwi w samym telefonie.

Nie mam internetu z Wifi na Samsungu

W skrajnych przypadkach, gdy nadal nie masz połączenia. Co musimy zrobić, to przywrócić ustawienia fabryczne naszego telefonu komórkowego. W ten sposób cała jego konfiguracja zostaje zresetowana i pozostaje tak, jakbyś ją właśnie nabył.

W większości przypadków to rozwiązuje problem i Możesz teraz nadal korzystać z Internetu na swoim Samsungu bez żadnych niedogodności. Musisz pamiętać, że aby zrobić format Samsunga, będziesz musiał mieć, nawet jeśli jest naładowany w 80% na telefonie komórkowym.

Ważne jest również wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych, aby niczego nie stracić. Ponieważ pamiętasz, że robiąc format, tracisz wszystko: zdjęcia, filmy, ustawienia, kontakty itp. są usuwane.

Nie powinieneś jednak rozpaczać, gdy internet Cię nie zabiera, ponieważ w wielu przypadkach może to być nawet spadek usług. Dlatego zalecamy po wypróbowaniu dwóch pierwszych rozwiązań. Możesz trochę poczekać, bądź cierpliwy, aby sprawdzić, czy internet naprawdę nie działa lub czy jest to problem z twoim urządzeniem.

Wszelkie pytania dotyczące tego tematu możesz zostawić w komentarzach poniżej. Postaramy się jak najszybciej Ci pomóc, abyś mógł mieć internet na swoim Samsungug i można wymyślić proste rozwiązanie, gdy denerwujący komunikat „Internet nie jest dostępny”.

dołącz do naszego kanału telegram