Skip to content

Jak rozpoznać lub wykryć kradzież sygnału Wi-Fi i Internetu Jak mogę tego uniknąć?

19 de listopad de 2022

nasze połączenie Wifi oferuje nam nieskończone możliwości i korzyści, i jest dla nas tak ważny, że przechowujemy na naszych urządzeniach dane dostępowe do niego, jak gdyby to był nasz najcenniejszy skarb. Ponieważ jeśli go stracimy, odzyskanie go może stać się bardzo żmudnym procesem. Nie wspominając o tym, że jeśli trafi do rąk innych osób, mogą się z nim połączyć bez naszej zgody.

Wśród jego zalet jest to, że można go wzmacniać za pomocą różnych urządzeń. Ale jednocześnie jest to coś niebezpiecznego, ponieważ może dotrzeć do telefonów komórkowych innych firm, które mogą ukraść twój sygnał. Aby dowiedzieć się, czy tak się dzieje, zapraszamy do dalszej lektury artykułu.

Dlaczego dochodzi do kradzieży sygnału Wi-Fi?

Prawda jest taka, że ​​niektórzy ludzie, szczególnie w przypadku mieszkań, korzystać z sieci Wi-Fi innych osób, o ile są w stanie opisać lub rozszyfrować klucze takiej sieci.

Zawsze zdarza się, że w niektórych przypadkach nasz znak Wifi może zostać wykryte przez inną osobę i korzystać bez płacenia. Ta sytuacja jest bardziej powszechna niż nam się wydaje. Zwłaszcza w czasach kryzysu, kiedy usługi te są droższe.

Choć wydaje się to dość niezwykłe, to bardzo częsta sytuacja i dlatego narzekań na to jest mnóstwo. Technologia stała się ważną częścią naszego życia. Tak więc potrzeba posiadania internetu stała się czymś istotnym. Czasami zdarzają się awarie w sieci, nie mamy łącza lub nie płacimy czynszu na czas, aby mieć internet. Z tych powodów wielu ucieka się do kradzieży sygnału internetowego innych osób.

Jak sprawdzić, czy ktoś kradnie mój sygnał Wi-Fi za pomocą programu Wireless Network Watcher?

Na rynku dostępny jest całkowicie darmowy program o nazwie Wireless Network Watcher. Ten program ma bardzo precyzyjny cel, aby umożliwić użytkownikowi bardzo szczegółowe poznanie, jakie mogą być inne urządzenia korzystanie z sygnału Wi-Fi bez zgody.

Ten wspaniały program nie tylko Daj mi znać, czy masz rację to znaczy, jeśli naprawdę kradną twój sygnał, będziesz również mógł wiedzieć, kto to jest. Dzieje się tak, ponieważ program podaje adres IP i adres Mac adaptera Wi-Fi. Możesz nawet znać nazwę zespołu i firmę, która stworzyła kartę internetową. Pozwala to jasno określić, kto naprawdę kradnie Twój sygnał.

Jaka jest najprostsza metoda zapobiegania tego rodzaju kradzieży?

Czasami wystarczy zmienić parametry tak proste jak np hasło lub nazwa użytkownika naszej sieci Wi-Fi aby zapobiec kradzieży sygnału. Aby to zrobić, musisz mieć komputer z dostępem do Internetu. Musisz także wejść do wewnętrznego programu routera i zmienić żądane sekcje.

Kroki, które należy wykonać, aby dowiedzieć się, czy sygnał Wi-Fi został skradziony

  1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do części wyszukiwania w Internecie i pobrać program Wireless Network Watcher. Umożliwi to zainstalowanie programu na komputerze.
  2. Następnie musisz poczekać na uruchomienie programu. Następnie twoje połączenie zostanie przeskanowane. Ten proces zajmie kilka minut, więc bądź cierpliwy.
  3. Jeśli program Wireless Network Watcher nie wyszukuje automatycznie, musisz wykonać inną procedurę. Będziesz musiał szukać alternatywy opcji. Po wybraniu tego klucza powinieneś poszukać klucza oznaczonego jako opcje zaawansowane.
  4. Po wejściu do tego pola powinieneś poszukać wyrażenia użyj następującej karty sieciowej. Po wykonaniu tej czynności należy dokonać wyboru anteny. Musisz dołączyć adapter Wi-Fi, który masz do dyspozycji.
  5. Na koniec musisz poczekać, aż program wykona skanowanie, a także przetworzy wszystkie informacje. Będziesz musiał na to poczekać kilka minut. Po zakończeniu tego kroku na ekranie zostanie wyświetlona pełna lista wszystkich urządzeń. Tam zobaczysz tych, którzy nielegalnie korzystają z Twojej sieci internetowej.

W ten sposób i stosując każdy z kroków, które pokazaliśmy wcześniej, będziesz mógł wiedzieć kto korzysta z Twojego sygnału Wi-Fi.

ikona sygnału wifi kolor biały

Inne aplikacje do rozpoznawania i wykrywania kradzieży sygnału Wi-Fi

dobrze, jeśli chcesz wiedzieć, czy ktoś kradnie Twoje Wi-Fi, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to bezpośrednio użyć urządzenia mobilnego. Jeśli nie możesz wymyślić, jak to zrobić, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele aplikacji specjalnie do tego stworzonych, chociaż w tym przypadku podkreślimy jedną przede wszystkim. Chodzi o Fing – Network Scanner, który został opracowany w celu poznania w ciągu kilku sekund wszystkich urządzeń podłączonych do Twojej sieci internetowej z telefonu komórkowego.

Ta aplikacja działa w taki sposób, że jest możliwość skanowania wszystkich zakresów IP, które są podłączone do routera, który emituje Wi-Fi. Informuje więc o istnieniu każdego z urządzeń podłączonych do sieci, aby zweryfikować, czy są one tylko nasze, czy cudze. Jest to oczywiście bardzo interesująca aplikacja, o ile pozwoli Ci poznać absolutnie wszystkie szczegóły dotyczące terminali intruzów podłączonych do Twojej sieci.

dołącz do naszego kanału telegram