Skip to content

Jak rozpakować archiwum do różnych części ZIP lub WinRaR? – Ekstrakcja

4 de luty de 2022

Wszystkie komputery posiadają funkcje, które są bardzo przydatne podczas korzystania z programu lub instalowania aplikacji. Jedną z tych ważnych funkcji jest zip i rozpakuj pliki. Ta opcja jest najczęściej używana, gdy pobieramy pliki ze strony internetowej.

Te typy skompresowanych plików są używane do kodowania i kontraktowania tych plików. Zatem może być prawie niewidoczny do kontroli praw autorskich. Dlatego musisz wiedzieć, jak rozpakować pliki ZIP i RAR z komputera.

Co powinieneś wiedzieć przed dekompresją plików ZIP i WinRaR?

W sprzęcie elektronicznym możemy wykonać pewne czynności, za pomocą których możemy przechowywać duża ilość folderów w bezpiecznym pliku, aby były przechowywane w skompresowany sposób. Ta akcja pomoże Ci zachować te pliki, które są tutaj przechowywane, pogrupowane i zabezpieczone przed wszelkimi wprowadzanymi w nich zmianami.

Istnieją różne formaty kompresja pliku, ale używane są RAR i ZIP. Są to najczęściej używane przez wszystkich, więc bardzo łatwo będzie je rozpoznać i używać.

Funkcja skompresowanych plików w częściach

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoje pliki były bezpieczniejsze, jest: skompresuj pliki na osobne części, ale w tym samym pliku RAR lub ZIP. W ten sposób pliki będą miały wydzieloną przestrzeń.

Pomoże ci to również, gdy utrzymuj porządek w plikach znalezione w tym skompresowanym pliku. Z tego powodu podczas tworzenia pliku tego typu będziesz mógł zrobić wszystko, co uznasz za stosowne.

Teraz, gdy wiesz, do czego służy system kompresji plików, musisz wiedzieć, w jaki sposób będziesz w stanie rozpakować znajdujące się tam pliki. Abyś mógł to zrobić, będziesz musiał zainstalowałeś na twoim komputerze program WinRaR, czyli ten, za pomocą którego będziesz mógł zrobić każdą z rzeczy, które Ci wyjaśnimy.

Aby rozpakować ten plik w częściach, musisz przejść do pliku, który chcesz rozpakować. Gdy tam będziesz, zaznaczysz to i klikniesz prawym przyciskiem myszy. Tutaj musisz nacisnąć opcję „Wyodrębnij pliki”, po prostu musisz wybierz folder w którym chcesz, aby wszystkie części znajdujące się w tym skompresowanym pliku zostały rozpakowane.

Częściowo skompresowane pliki nie są jedynym sposobem na zapisanie plików. Ty też możesz zapisz swoje pliki w jednym folderzew ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu, jeśli chodzi o organizowanie i robienie wielu innych rzeczy.

człowiek robi coś na swoim komputerze

z Windows

W systemie Windows możesz rozpakować pliki bez konieczności instalowania programu WinRaR w systemie. Jeśli zobaczysz skompresowany folder, będziesz mógł go otworzyć, wystarczy kliknij dwukrotnie plik. Następnie folder zacznie się automatycznie rozpakowywać.

Jeśli masz zainstalowany WinRaR, będziesz musiał tylko zaznacz skompresowany plik a następnie kliknij „Wyodrębnij tutaj” lub „Wypakuj do”, a zobaczysz nazwę pliku. Ta druga opcja jest najbardziej niezawodna, ponieważ wiele razy te pliki są rozproszone w skompresowanym, a po rozpakowaniu psują się. Ale korzystając z opcji, o której wspomnieliśmy, nie będziesz musiał martwić się o kolejność plików.

z twojego Maca

Z komputerami, które mają system operacyjny Prochowiec Będziesz także mógł dekompresować pliki, ale w nich będziesz musiał zainstalować program lub aplikację innej firmy, za pomocą której możesz wykonywać te czynności. Jedną z aplikacji, które będziesz mógł zainstalować w tym systemie, jest „Dekompresor”.

osoba korzystająca z komputera Mac

Jest to aplikacja, która nie waży tak bardzo podczas pobierania i instalowania. Ten program jest bardzo ostrożny i w czasie rozpocząć proces dekompresji Nie będziesz musiał być świadomy tego procesu, ponieważ powiadomi Cię o zakończeniu dekompresji.

Innym programem, który będzie dla Ciebie działał, jest „The Unarchiver”. Ten program działa z dużą liczbą formatów, aby rozpakuj i skompresuj. Wystarczy go zainstalować, a podczas dekompresji pliku kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz rodzaj dekompresji, którego potrzebujesz.