Skip to content

Jak przekonwertować archiwum notatnika do archiwum WinRAR? – Krok po kroku

30 de styczeń de 2022

Urządzenia elektroniczne zapewniły użytkownikom różnorodne metody i alternatywy umożliwiające pisanie tekstu bez tylu problemów. Dlatego jedną z najczęściej używanych aplikacji są notatniki. Biorąc to pod uwagę, trzeba powiedzieć, że istnieją metody zmiany formatu tych plików, będąc w stanie zmień format swojego notatnika na PDF, Word lub archiwum WinRAR.

Co to jest Plik WinRAR? Jest to oprogramowanie służące do kompresji danych, które pomaga w przechowywaniu w urządzeniach. To oprogramowanie przechowuje w sobie kilka formatów lub danych, które będą musiały zostać zdekompresowane, aby móc je bez problemu przeglądać.

Jakie kroki należy wykonać, aby przekonwertować pliki Notatnika na WinRAR?

Istnieje szereg podstawowych kroków, które należy wziąć pod uwagę, aby przekonwertować wszystkie pliki Notatnika, które chcemy przekonwertować na pliki WinRAR.

Instalowanie WinRAR

Jednym z najczęściej używanych przez ludzi kroków jest pobieranie i instalowanie aplikacji WinRAR wewnątrz komputera. W tym celu zostaną wykonane czynności wymienione poniżej:

 1. Przede wszystkim musisz uzyskać dostęp do oficjalnej strony pobierania WinRAR.
 2. Program zostanie pobrany i zainstalowany na komputerze.
 3. Po pobraniu aplikacji WinRAR przejdziesz do „Eksploratora plików”
 4. Musisz znaleźć plik txt lub tekst z notatnika, kliknij prawym przyciskiem myszy i wprowadź część „Konwertuj na RAR”
 5. Musisz kliknąć „dodaj do”, a plik zostanie utworzony w formacie WinRAR.
 6. I to wszystko, plik notatnika zostanie zapisany w formacie WinRAR.

skompresuj pliki notatnika w winrar

online

Inny sposób na konwersję pliku z Notatnik w WinRAR, jest online. W Internecie można znaleźć strony odpowiedzialne za zmianę formatów, w tym celu musisz poszukać takiej, która będzie dla Ciebie najlepsza.

W wielu z nich wystarczy dodać plik txt, w którym chcesz zmienić format, a strona się tym zajmie przekonwertuj go na archiwum WinRAR bez problemu i kosztów. Również bez konieczności pobierania i instalowania aplikacji na komputerze.

Jak zmienić pliki Notatnika na WinRAR?

Ponieważ program jest obecnie powszechnie używany przez ludzi do kompresji i Rozpakuj archiwum ZIP, RAR za pomocą WinRAR, istnieją dwa ważne sposoby, dzięki którym możesz zmienić swoje notebooki na WinRAR. W kilku prostych i łatwych krokach.

z Windows

Przez Windows możesz wybierz określony program dla każdego rodzaju formatu. Na stronie głównej systemu Windows dostępna jest różnorodna pomoc bezpośrednia dla tej opcji. Warto też znać funkcję Notatnika, która zrobi na Tobie wrażenie, a mianowicie, że dzięki niej możemy wyłączyć komputer za pomocą Notatnika

 1. Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy w pliku notatnika.
 2. Otwórz opcję typu pliku RAR
 3. Będziesz musiał kliknąć skompresuj lub zdekompresuj plik. W takim przypadku chcesz przekonwertować plik notatnika na WinRAR, ponieważ ten dokument txt zostanie skompresowany.
 4. Należy więc wziąć pod uwagę, że WINRAR stara się lepiej zarządzać pamięcią masową urządzenia, kompresując je, zwalnia przestrzeń niezbędną do jak najlepszego i optymalnego wykorzystania komputerów z systemem Windows.

z twojego Maca

Teraz, za pośrednictwem systemu operacyjnego Mac, pliki notatnika można również przekonwertować na dokumenty WinRAR, w tym celu wykonaj kilka prostych kroków, które zostaną wymienione poniżej:

wiwnrar to bezpieczna alternatywa dla twoich plików

 1. Przede wszystkim musisz pobrać aplikację WinRAR na swój komputer MAC.
 2. Musisz wejść na oficjalną stronę WinRAR.
 3. Pakiet RAR musi zostać pobrany, gdy to zostanie osiągnięte, znajdzie się w Finderze.
 4. Po zlokalizowaniu kliknij go dwukrotnie.
 5. Pojawi się folder o nazwie RAR, należy go przenieść do folderu aplikacji.
 6. Kliknij „Rozpakuj pakiet instalacyjny”
 7. PATH musi być skonfigurowany, aby móc go bez problemu wykonać.
 8. Gdy to zrobisz, trasa zostanie dodana do Ścieżki.
 9. Terminal otworzy się, aby bezpośrednio wpisać RAR.
 10. Po zainstalowaniu możesz przekonwertować notatnik do archiwum WinRAR.

dołącz do naszego kanału telegram