Skip to content

Jak łatwo rozpakować podzielony plik rar w WinRAR

4 de marzec de 2021

Na początku należy zauważyć, że plik o nazwie RAR lub z rozszerzeniem RAR jest plikiem skompresowanym, który zawiera plik jeden lub więcej plików lub folderów. Dzięki technikom kompresji kilka plików można pogrupować tak, aby ich rozmiar był mniejszy niż rozmiar oryginalnego folderu.

Tak więc, jeśli chcesz uzyskać dostęp do zawartości RAR, musisz zainstalować na swoim komputerze specjalistyczny program dekompresyjny, taki jak WinRAR. Po zainstalowaniu zostanie on powiązany z każdym ze skompresowanych plików i zostanie wyświetlony w systemie Windows z dobrze znaną ikoną trzech książek WinRAR.

Dowiedz się, jak podzielić archiwa WinRAR na kilka części i rozpakować je

Należy zauważyć, że WinRAR jest potężnym narzędziem służącym do kompresji i dekompresji plików z hasłami. Więc poniżej wyjaśnimy, jak podzielić i zdekompresować te pliki za pomocą tego programu.

Aplikacja charakteryzuje się prostą obsługą, dlatego dzielenie plików okazuje się prostą procedurą. Przede wszystkim musisz zlokalizuj plik chcesz skompresować i podzielić na części. Następnie musisz kliknąć punkt, a zostanie wyświetlone menu kontekstowe.

W tej sekcji powinieneś znaleźć opcje kompresji winrar, ponieważ tam się znajdują, musisz kliknąć opcję „dodaj do pliku”. Następnie zobaczysz na ekranie opcje kompresji winrar, w których musisz wybrać „Zacznij od objętości od…”.

Również w oknie, które pojawia się po prawej stronie, możesz przełączać się między bajtami, kilobajtami, megabajtami i innymi. Ale najlepiej jest wybrać megabajty (MB). Następnie będziesz musiał ustawić rozmiar pliku dla każdej części, zaleca się, aby wartość była mniejsza niż 3,7 gigabajta.

Musisz tylko nacisnąć opcję „Zgodzić się” aby proces się zakończył iw ten sposób będziesz miał swoje części w WinRAR.

Po skompresowaniu i podzieleniu pliku na części w winrar wystarczy rozpakuj go, która jest niezwykle prostą procedurą, składa się tylko z kilku kroków. Najpierw musisz poszukać folderu, w którym, jak wiem, znajdują się wszystkie części pliku. Więc będą musiały znajdować się w tym samym miejscu.

Następnie należy kliknąć pierwszą część pliku i wybrać opcję „Wypakuj tutaj”. Spowoduje to rozpoczęcie procesu dekompresji, pamiętaj, że może to zająć kilka minut, wszystko zależy od rozmiaru części pliku i mocy twojego komputera.

Znaczenie narzędzia WinRAR

Ikona WINRAR

Należy zauważyć, że WinRAR jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do wykonywania tej procedury, nawet podczas kompresji pliku można oszczędność miejsca jeśli na to zasługujesz. Ponadto jedną z jego największych cech i dla której ma ogromne znaczenie, jest to, że można go uzyskać za darmo.

Byłoby również dobrym pomysłem, aby komputery domyślnie zawierały tę aplikację, ponieważ jej użycie jest bardzo powszechne, a tym bardziej, gdy pliki są udostępniane przez Internet.

Należy również zauważyć, że ta aplikacja zawiera więcej funkcji, w tym celu umożliwia podzielenie skompresowanych plików na części. Sama kompresja i podział plików jest zwykle ważna w przypadku, gdy na urządzeniach nie ma dużej przestrzeni dyskowej.

Ponadto inną metodą wyodrębniania plików RAR za pomocą WinRAR jest kliknięcie pliku iw ten sposób system Windows umożliwi wyświetlenie menu kontekstowe z opcjami, które zawiera.

W menu kontekstowym znajdziesz: „Otwórz za pomocą WinRAR”: ta opcja działa tak samo, jak bezpośrednie otwieranie archiwum za pomocą programu WinRAR. Inną opcją jest „wypakuj archiwa”: dzięki czemu możesz zdecydować, gdzie i jak wypakować zawartość archiwum.

Z kolei zobaczysz opcje „Wypakuj tutaj”: więc rozpakuje go w bieżącym katalogu i na końcu zobaczysz „Wypakuj do folderów”: więc wyodrębnia go do nowego folderu, ale w bieżącym katalogu.

Wreszcie, mamy nadzieję, że ten artykuł ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię. Czy udało Ci się rozpakować plik rar podzielony na części w WinRAR? Czy znasz inną metodę, która pozwala na wykonanie tej czynności? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.

Może Cię również zainteresować, jak usunąć i umieścić hasło do pliku Winrar

dołącz do naszego kanału telegram