Skip to content

Jak odinstalować oprogramowanie WinRAR z systemu Windows 10 bez programu?

25 de styczeń de 2022

W tej chwili prawie automatyczną czynnością jest kompresowanie i dekompresowanie pliku ZIP lub RAR za pomocą WinRAR, co oznacza, że ​​ta aplikacja jest preferowana przez większość użytkowników dla tych funkcji. Głównie dzięki szerokiej kompatybilności, wszechstronności, kosztom i łatwości użytkowania, jednak jest to aplikacja, która raz zainstalowana, zakorzenia się w twoim systemie, co utrudnia całkowite usunięcienawet jeśli tego nie potrzebujesz.

Zdarza się, że WinRAR w procesie sprawdzania bezpieczeństwa plików stosuje do każdego z nich protokoły osadzania sum kontrolnych CRC32 lub BLAKE2. Jeśli ostatnio chcesz odinstalować programy, których używasz najmniej, lub po prostu to oprogramowanie generuje błędy podczas próby rozpakowania plikówi już zdecydowałeś, że chcesz całkowicie usunąć go z komputera, czytaj dalej, wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć.

Co stanie się z twoimi programami na PC, jeśli odinstalujesz WinRAR?

WinRAR to jedna z aplikacji najpotężniejszy na rynku, do tworzenia i otwierania plików w formatach RAR lub ZIPi chociaż istnieje również możliwość stworzenia rozruchowego dysku flash USB z systemem Windows 10 przy użyciu WinRar, jeśli już podjąłeś decyzję o całkowitym usunięciu go z komputera, możesz mieć wątpliwości co do konsekwencji podjęcia tej czynności.

Chociaż wiele programów pobieranych na komputer jest początkowo w formacie skompresowanym, po pomyślnym rozpakowaniu i zainstalowaniu ich na komputerze pozostaną tam, chyba że nastąpi awaria nadzwyczajna lub podejmiesz decyzję o ich odinstalowaniu. Innymi słowy, WinRAR to samodzielna wtyczka, jedyną rzeczą, która wpłynie na ciebie, jeśli go odinstalujesz, jest to, że nie będziesz już mieć jego funkcji, chociaż istnieją inne dobre alternatywy do tego celu, między innymi: 7-Zip, PeaZip lub B1 Free Archiver.

Jak poprawnie odinstalować WinRAR z komputera?

Jeśli powodem, dla którego chcesz odinstalować aplikację, jest nieznajomość jej działania, zalecamy przeczytanie, jak łatwo rozpakować plik rar podzielony na części w WinRAR. Chociaż tak zdecydowanie chcesz usunąć to narzędzie z Twoich opcji w systemie Windows 10, poniżej powiemy Ci, w jaki sposób musisz to osiągnąć.

pracuj zgodnie z wybranymi aplikacjami

Z ustawień aplikacji

Tradycyjny sposób na odinstalowanie dowolnej aplikacji Twojego komputera, nie możesz przestać go wypróbowywać, ponieważ może oszczędzić Ci wielu niepotrzebnych czynności, jeśli okaże się skuteczny. W ten sposób korzysta się z panelu konfiguracyjnego twojego systemu:

  1. Kliknij menu Start, znajdujące się na pasku zadań, gdy tam wybierz symbol koła zębatego odpowiadający „Ustawienia”.
  2. Następnie musisz kliknąć sekcję „Aplikacje”, aby zobaczyć „Aplikacje i funkcje”, pełna lista aplikacji i programów zainstalowanych na komputerze.
  3. Zlokalizuj WinRAR, kliknij na niego, a następnie możesz Wyświetl opcję odinstalowania. Kliknij i potwierdź, klikając „Tak”. Dzięki temu zostałby całkowicie usunięty z twojego systemu, możesz go zobaczyć, ponieważ nie pojawia się już na liście aplikacji.

Bezpośrednio z aplikacji

Chociaż proces dezinstalacji WinRAR z poziomu panelu konfiguracyjnego jest niezwykle prosty, istnieje inny sposób na osiągnięcie tego jeszcze prostszy i polega po prostu na przejściu do menu startowego komputera (możesz kliknąć klawisz WIN, aby uzyskać do niego dostęp), a następnie zlokalizuj WinRAR (możesz to napisać, aby znaleźć go szybciej), teraz musisz tylko dać kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Odinstaluj””.

Teraz zostanie wyświetlony Panel sterowania, dzięki czemu możesz kontynuować proces w następujący sposób, ponownie kliknij nazwę danego programu i u góry aplikacji, znajdź przycisk odinstalowywania, aby go kliknąć, w nowym oknie musisz kliknąć „Tak”, więc potwierdzasz decyzję, czekasz na zakończenie procesu i od razu zauważysz, że WinRAR nie jest już dostępny na liście programów w panelu.

Jak usunąć pozostałe fragmenty lub pliki z WinRAR?

Po wykonaniu procesu dezinstalacji dowolnej aplikacji lub programu na komputerze normalne jest, że w plikach nadal znajdują się ich szczątki lub ślady. Zdarza się, że zawsze zainstalowane oprogramowanie przechowuje dane na poziomie dysku twarde, jako kopia zapasowa zmian lub preferencji, które w nich dostosowałeś, pamięci podręcznej i innych.

W przypadku WinRAR, jeśli chcesz usunąć rejestr nadal przechowywany na komputerze, możesz przejść do następującej ścieżki „normalnie c:Program FilesWinRAR” i tam szukasz „%ProgramFiles%WinRAR”, w przypadku odzyskania folderów, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Możesz również pozbyć się licencji, przechodząc pod następujący adres „C:Użytkownicy[NOMBRE-USUARIO]AppDataRoamingWinRAR”, poszukaj folderu o nazwie „%APPDATA%WinRAR”, wystarczy kliknąć go prawym przyciskiem myszy i usunąć.

kompresja plików jest zawsze dobra, oszczędza pamięć

Po wykonaniu tych kroków na komputerze nie pozostaną żadne ślady WinRAR, ale jeśli w przyszłości zauważysz potrzebę programu do otwierania lub kompresowania plików i uważasz to za najlepszą opcję, nadal możesz go odzyskać, należy go pobrać tylko z oficjalnej strony WinRAR.

dołącz do naszego kanału telegram