Skip to content

Jak utworzyć rozruchową pamięć flash USB w systemie Windows 10 za pomocą programu Winrar (przykład)

24 de luty de 2021

Wiele osób decyduje się na użycie rozruchowego USB, gdy nie masz odtwarzacza płyt na swoim komputerze lub nie mają w rękach płyty CD z programem instalacyjnym systemu.

Ponieważ Internet jest tym, czym jest, pozwala to spełnić, ponieważ więcej niż jedna sieć nawigacyjna zawiera wersje systemów operacyjnych, takich jak Windows, dzięki czemu każdy użytkownik może go pobrać, kiedy tego potrzebuje.

Dlatego bootowalne USB służą jako pliki narzędzia do formatowania komputera, po zapisaniu danego pliku w pendrive.

Jeśli chodzi o zdobycie wersji systemu operacyjnego, którą najbardziej lubisz i łatwość tworzenia tego typu urządzenia, nie powinieneś się martwić, ponieważ tutaj porozmawiamy o kilku prostych krokach, aby to osiągnąć.

Wymagania dotyczące utworzenia rozruchowego dysku USB: Czy plik ISO można sfałszować za pomocą programu WinRar?

Na szczęście odpowiedź brzmi tak, ale zanim wyjaśnimy, dlaczego i jak to zrobić, musimy wyjaśnić kilka punktów. WinRar jest znany jako oprogramowanie do zrozumienia treści; można powiedzieć, że obrazy ISO pełnią tę samą funkcję.

Dzieje się tak dlatego, że pliki ISO są podobne do dysków przenośnych, czyli dysków CD z informacjami. Ten rodzaj dokumentu zapewnia, że ​​w ograniczonej przestrzeni przechowywania może wejść określona ilość treści, aby spełnić swój cel.

W tym przypadku celem jest zainstalować system operacyjny w komputerze Nie posiada wymiennego czytnika dysków, więc jest doskonałym rozwiązaniem.

Jak utworzyć plik ISO, aby zainstalować system operacyjny?

Własność nie jest czymś, o co powinieneś się martwić, ponieważ procedura może być taka sama za każdym razem, gdy musisz utworzyć tak ważny typ pliku dla rozruchowego USB.

Przede wszystkim powinieneś upewnić się, że masz Oprogramowanie WinRar, ponieważ po pobraniu treści, które chcesz przekształcić, konieczne będzie tylko wykonanie następujących czynności:

Przeważnie odkłada zestaw plików w folderze, więc po zakończeniu wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i kliknąć „Dodaj do pliku …” w menu.

Na ekranie pojawi się niewielkie okno programu WinRar, którego pasek „Nazwa pliku” zawiera tytuł karty wraz z charakterystycznym dla tego programu rozszerzeniem formatu.

Zamiast zapisywać plik jako RAR, należy kliknąć pasek i zmień to rozszerzenie na ISO, a następnie zaakceptuj. W ten prosty sposób możesz stworzyć obraz ISO, aby między innymi instalować programy, tworzyć kopie zapasowe, nagrywać piosenki.

Tworzenie rozruchowego dysku USB

Jeśli używasz systemu Windows, będzie to konieczne jako administrator wprowadź „System poleceń”, a następnie podłącz urządzenie do komputera i podejmij działania w tej sprawie.

Tworzenie rozruchowego dysku USB

To, co zostanie zrobione, to przydzielenie pendriveowi zadania działa jako bootowalny USB za pomocą Winrar, co jest możliwe dzięki sekwencji „Command + Enter”.

Aby rozpocząć, wpisz „Diskpart” i po otrzymaniu w zamian tekstu wpisz „Lista dysków”, co spowoduje wyświetlenie listy liczby dysków w komputerze.

Opierając się na przestrzeni wyświetlonej obok każdego z nich, wybierz tylko te, które należą do pendrive’a podłączony do komputera i wprowadź polecenie „Wybierz dysk x”, gdzie x to numer odpowiadający dyskowi.

Do tego zostaną dodane terminy „Wyczyść” i „Utwórz partycję podstawową”, aby nacisnąć „Enter” i kontynuować wprowadzanie „Wybierz partycję podstawową”, „Wybierz partycję x”, „Aktywna” i „Formatuj fs = nfs”. który zainicjuje formatowanie w urządzeniu.

Na koniec wystarczy wskazać wyjście z „System poleceń”skopiuj pliki systemu operacyjnego na bootowalny dysk USB za pomocą Winrar i uruchom komputer na jego podstawie.

Z tego, co widzisz, jak dotąd nie powinno być powodem do niepokoju, aby nie mieć dysku za każdym razem, gdy chcesz ponownie zainstalować system operacyjny na swoim komputerze, ponieważ w kilku prostych krokach możesz mieć swój własny w kieszeni.

dołącz do naszego kanału telegram