Skip to content

Jak publikować zdjęcia na swoim koncie Instagram z komputera?

4 de grudzień de 2021

Interfejs sieciowy Instagram ewoluował oraz nowe narzędzia zostały wdrożone, aby interakcja między różnymi użytkownikami platformy była wygodniejsza. Jedną z tych nowych funkcji jest ta, która umożliwia publikowanie na koncie Instagram z oficjalnej strony sieci społecznościowej i przy użyciu komputera. Konieczna jest jednak znajomość zalet i ograniczeń tego procesu, aby móc go prawidłowo zastosować.

Jakie są różnice między udostępnianiem treści na Instagramie z telefonu komórkowego i komputera PC?

Opcja udostępniania treści na swoim kanale Instagram z komputera, mimo że jest dość praktyczna, jest również dość ograniczona w porównaniu z opcjami dostępnymi w aplikacji mobilnej. Jednak narzędzia domeny internetowej Instagram pozwolą Ci publikować bez problemów.

Działania, które można podjąć

Możliwości edycji pod względem preferencji konkretnego elementu, który chcesz opublikować w swoim kanale z domeny internetowej, jest bardzo nieliczne. Podczas gdy w aplikacji mobilnej masz narzędzia, które pozwalają dezaktywować powiadomienia, „Lubię to” i liczbę reprodukcji, a także publikować jednocześnie w innych połączonych sieciach społecznościowych; nie możesz wykonać tych czynności na platformie internetowej.

Ze swojej strony, publikując treści na swoim profilu na Instagramie ze strony internetowej, możesz wykonać następujące czynności:

  • Prześlij wiele elementów do tego samego posta, gdzie utrzymany jest limit do 10 przesyłek na post.
  • Użyj filtrów na każdym z elementów, które mają zostać opublikowane.
  • Opisz treść postu, aby osoby z niepełnosprawnością wzroku wiedziały, że publikujesz. Jeśli nie wypełnisz tego pola, platforma zrobi to domyślnie.
  • Oznacz innych użytkowników w poście.
  • Dodaj dowolne miejsce lub lokalizację, którą chcesz w opisie publikacji.
  • Wyłącz komentarze na treść publikacji.

Interakcja z Twoim profilem

Ponieważ działania, które możesz podjąć podczas publikowania treści na swoim koncie z serwisu Instagram, są ograniczone, w związku z tym ograniczone są również opcje interakcji z innymi użytkownikami. Niemniej jednak, będziesz mógł otrzymywać powiadomienia o interakcjach inni użytkownicy zrobili o Twojej publikacji, gdy pozostajesz na stronie Instagrama. Dzięki temu możesz otrzymywać „Lubię” i komentarze do opublikowanego przez Ciebie elementu, zgodnie z Twoimi preferencjami w tej publikacji.

Okładka jest inna

Kolejnym ograniczeniem publikowania na kanale Instagram z komputera są warunki dostosowywania okładek filmów. Możesz wybrać okładkę z komputera dla miniatury lub podglądu wideo, o ile obraz ma trochę wymiary 492 x 762 pikseli. Ponadto obraz musi być wyłącznie w formacie JPG lub PNG, aby móc go zastosować.

Pamiętaj, że po opublikowaniu filmu nie będziesz mógł zmienić okładki filmu z komputera. Jeśli nie, będziesz musiał skorzystać z aplikacji Instagram na swoim urządzeniu mobilnym.

  udostępniaj treści na Instagramie

Po co publikować zdjęcia i filmy na platformie Instagram z komputera?

Nie ma przewagi w tworzeniu publikacji na swoim Instagramie z komputera PC niż z telefonu komórkowego; wręcz przeciwnie, przy publikowaniu treści w domenie internetowej są większe ograniczenia niż w aplikacji mobilnej.

Pamiętaj, że Instagram rozwinął opcję publikowania zdjęć i filmów z komputera i strony internetowej jako alternatywa dla aplikacji mobilnej. Aby ci użytkownicy, którzy nie mają dostępu do swojego urządzenia mobilnego w określonym czasie i mogli nadal cieszyć się zarządzaniem swoimi kontami bez większych niedogodności.

Jak publikować zdjęcia lub filmy na Instagramie z komputera bez utraty jakości?

Domyślnie platforma internetowa Instagram utrzymuje oryginalny poziom jakości elementu, który chcesz udostępnić. Dlatego będziesz musiał publikować tylko treści w swoim kanale, nie martwiąc się o to, że zostanie naruszony lub zniekształcony w tym procesie. Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do swojego konta na Instagramie z oficjalnej strony i z preferowanej przeglądarki.

Tam będziesz musiał zlokalizować ikonę „+” u góry ekranu i kliknąć tę ikonę. Opcja załadowania elementu, który opublikujesz, zostanie wyświetlona natychmiast, więc możesz przeciągnąć je do zakładki Instagram lub wybierz je z komputera.

  publikuj filmy na Instagramie

W każdym razie po wybraniu elementów, które chcesz opublikować, zostaniesz przekierowany do okna edycji, w którym możesz dostosować rozmiar każdego z obrazów i zastosować żądane filtry. Następnie możesz oznaczyć innych użytkowników, dodać lokalizację i dostosować swoje preferencje dotyczące komentarzy w polu „Ustawienia zaawansowane”.

Wreszcie, aby opublikować, musisz kliknij pole „Udostępnij” a treść zostanie dodana do kanału konta. W ten sposób możesz tworzyć publikacje, które chcesz, bez obawy, że jakość zostanie utracona.

Jakie formaty są wymagane do publikowania na Instagramie z komputera?

Kolejnym wymogiem przy tworzeniu postów na Instagramie z komputera jest określony format każdego elementu, który chcesz opublikować. W przypadku zdjęć lub obrazów muszą one mieć: typ formatu rozszerzenia pliku „.JPG” niezależnie od jego wielkości. Ze swojej strony filmy, które chcesz udostępnić w swoim kanale ze strony Instagrama, muszą być wyłącznie plikami w formacie „.MP4”, aby mogły być obsługiwane przez serwer.