Skip to content

Jak przyspieszyć ładowanie na stronie internetowej – ostateczny przewodnik

9 de luty de 2022

Na pewno zdarzyło Ci się, że przeglądasz stronę internetową i nie ładuje się, długo wyświetla się jej cały interfejs lub nie pozwala Ci iść dalej, pozostaje w tym samym panelu. Może się to zdarzyć z różnych powodów i zanim zrezygnujesz, dowiedz się, jak przyspieszyć ładowanie strony internetowej dzięki czemu możesz prowadzić swoją działalność z całym zużyciem zasobów, a tym samym nie musisz się bardziej stresować.

Istnieje wiele powodów, dla których Twoja przeglądarka może nie działać prawidłowo, a tym samym spowalniać Twoje strony internetowe, nawet jeśli używasz przeglądarki z prostym interfejsem i nie jesteś zużywanie pamięci RAM, może się to zdarzyć również Tobie, a przeglądarka działa wolniej niż zwykle. Oto kilka powodów:

  • Za dużo otwartych kart

Głównym problemem, że przeglądarka może działać wolno, jest nadmierne używanie jej kart; Rozumiemy, że karty służą do otwierania różnych stron internetowych w tym samym oknie, ale otwieranie ich dużej liczby oznacza, że ​​aktywne karty również zużywają.

  • Rozszerzenia przeglądarki

Rozszerzenia lub dodatki w dowolnej przeglądarce odnoszą się do małych programów lub dodatkowych funkcji, które są dodawane w celu poprawy komfortu użytkownika, takich jak między innymi rozszerzenie VPN, sprawdzanie pisowni. Teraz te programy są bardzo pomocne, ale gdy masz zainstalowanych wiele aktywnych rozszerzeń, może to negatywnie wpłynąć na twój komputer, ponieważ może spowolnić jego działanie.

Każdy program korzysta z tymczasowego folderu plików, w którym zapisuje małe fragmenty informacji o użytkowniku, dzięki czemu za każdym razem, gdy użytkownik korzysta z programu, ma lepsze wrażenia bez nadmiarowości danych; ale w miarę ich akumulacji można uzyskać niższą wydajność ze względu na dużą ilość miejsca, jakie zajmują w pamięci.

Ważną i niebezpieczną przyczyną powolnego działania przeglądarki może być to, że komputer lub system został zainfekowany przez złośliwe oprogramowanie lub wirus; dlatego zaleca się korzystanie z dobrego systemu antywirusowego, aby uniknąć tych ataków, takiego jak AVG internet security

Jakie połączenie jest najlepsze dla szybkości ładowania moich treści?

Oczywiście połączenia były realizowane przez kabel sieciowy lub tzw. „Ethernet”, ale jakiś czas później pojawiły się połączenia bezprzewodowe, aby utrzymać połączenie między urządzeniami bez konieczności używania długich i wielu przedłużaczy kabli i w ten sposób zachować zamówienie. Ale już, Które połączenie jest lepsze dla szybkości pobierania treści?

Jeśli moje połączenie Wi-Fi nie jest stabilne

Połączenie Wi-Fi jest najnowszym protokołem internetowym, ale istnieje wiele innych czynników, które mogą negatywnie na nie wpłynąć, jeśli chodzi o chęć znacznie szybsze połączenie; głównie dlatego, że nasycenie kanałów powoduje, że jest on bardziej niestabilny, a w przypadku wielu połączeń znacznie zmniejsza się przepustowość transmisji danych.

Jeśli połączenie przewodowe nie jest dostępne na moim komputerze

Teraz dla przesyłaj pliki z maksymalną prędkością internetu Wymagany jest kabel Ethernet lub sieciowy, ale jeśli Twój komputer nie ma portu Ethernet, oznacza to, że w routerze zabrakło portów i potrzebujesz mobilności z komputerem; użycie kabla może cię ograniczyć, tak że zmusi cię do pozostania w tej samej fizycznej przestrzeni.

URL do nawigacji

Czy można poprawić szybkość ładowania strony?

Możesz poprawić swoje połączenie internetowe, wdrażając małe sztuczki, które sprawią, że Twoja zwykła przeglądarka będzie ładować strony internetowe nieco szybciej, a na pewno zauważysz ogromną różnicę, jaką przyniosą te wskazówki. Zacznij od użycia „Menadżer zadań” Twojej przeglądarki; W przypadku przeglądarki Google Chrome przejdź do menu w lewym górnym rogu i kliknij „Więcej narzędzi> Menedżer zadań”.

Tam będziesz mógł zobaczyć zużycie rozszerzeń i otwarte karty w przeglądarce, w ten sposób będziesz mógł zobaczyć, co powoduje spowolnienie w przeglądarce i zakończyć proces poprawić prędkość. Cóż, nadal zarządzaj otwartymi kartami i zapobiegaj zużywaniu przez nie zbyt dużej ilości pamięci, w tym celu w Google Chrome możesz hibernować karty, których nie używasz, dopóki ich nie aktywujesz, a tym samym oszczędzasz pamięć.

Aby osiągnąć powyższe, wejdź w pasek wyszukiwania i wpisz chrome://flagi, wśród opcji wyświetlonych poniżej poszukaj opcji „Automatyczne odrzucanie zakładki”, ustawia swój stan na „Włączone” i kończy ponowne uruchomienie przeglądarki, aby zmiany zostały zapisane.

Posiadanie dobrego programu antywirusowego jest niezbędne do poprawić bezpieczeństwo swojego komputera i w ten sposób zapobiec przedostaniu się złośliwego oprogramowania lub złośliwego oprogramowania, które zakłóca jego prawidłowe funkcjonowanie. Z drugiej strony, aktualizowanie systemu jest również kluczowym elementem, aby naprawić luki w zabezpieczeniach i uniknąć cyberataków.

Obecnie Safari dla urządzeń Mac to najlepsza przeglądarka dla szybkości internetuale niestety nie jest dostępny dla użytkowników systemu Windows, więc najbardziej znane są Microsoft Edge, Google Chrome i Firefox ze względu na lepszą wydajność.

przeglądanie Internetu

Jakie znaczenie ma komputer dla szybkości ładowania w Internecie?

Aby przeglądać Internet, Twój komputer musi mieć funkcje lub kluczowe komponenty, które pozwolą Ci mieć lepsza wydajność i doświadczenie użytkownika, ponieważ sprzęt o niskiej gamma lub bardzo stary nie będzie działał poprawnie podczas korzystania z przeglądarki, nawet najszybszej, takiej jak Microsoft Edge; Otóż ​​elementy takie jak procesor, ilość dostępnej pamięci, system operacyjny, jakość okablowania, sterowniki i inne wpływają na szybkość ładowania stron internetowych.

dołącz do naszego kanału telegram