Skip to content

Jak przyspieszyć ładowanie filmów z YouTube w Firefoksie, Edge i Safari?

28 de luty de 2021

Dzisiaj zobaczymy jak przyspieszyć ładowanie filmów z YouTube w przeglądarkach Firefox, Edge i Safari. Internetowy gigant od jakiegoś czasu uruchomił nową wersję YouTube o bardzo ciekawym i wygodnym wyglądzie.

Problem polega na tym, że w momencie premiery ten nowy projekt wykorzystuje technologię polimerową, która sprawia, że ​​YouTube działa bezbłędnie i szybko w Chrome, który jest dostosowany do tej technologii. Z tego powodu zaleca się również rozważenie opcji poprawy szybkości WiFi i przyspieszenia internetu.

Jednak inne przeglądarki nie są, co powoduje, że gigant strumieniowania ładuje się zbyt wolno. Jakie jest możliwe rozwiązanie? Jest to prostsze niż sobie wyobrażasz, ponieważ jeśli załadujesz starą wersję YouTube, która jest na razie dostępna. Osiągniesz znacznie poprawić prędkość ładowania w przeglądarkach takich jak Firefox, Edge czy Safari.

Chrome sam w sobie jest najszybszą przeglądarką, jaką znajdziesz dzisiaj. Nie ma co do tego wątpliwości, zawsze będąc na listach najlepszych przeglądarek internetowych. To normalne, że wydaje się, że niektóre witryny, zwłaszcza te należące do samego Google, działają trochę szybciej niż w innych przeglądarkach.

Możemy jednak poprawić szybkość tych przeglądarek za pomocą różnych sztuczek, chociaż osiągnięcie tego zajmie trochę czasu i poświęcenia.

Następnie zobaczymy, czego potrzebujemy, aby poprawić szybkość YouTube w przeglądarkach innych niż Chrome. Jest to prosty proces, który w ciągu kilku minut można zastosować bez żadnych problemów.

Spraw, by YouTube działał szybciej w Mozilla Firefox

W przypadku Firefoksa będziemy musieli zainstalować rozszerzenie o nazwie YouTube Classic, które pozwala nam załadować starą wersję strony. W ten sposób możemy odzyskać prędkość przeglądania na YouTube z przeglądarki Mozilla.

Jak przyspieszyć ładowanie YouTube w Microsoft Edge

W przypadku Edge’a sprawa nieco się komplikuje. To, co będziemy musieli zrobić, to pobrać Tampermonkey ze sklepu z aplikacjami Windows. Wtedy będziemy musieli iść do Opcje konfiguracji Edge Y aktywuj rozszerzenie właśnie pobraliśmy. Następnie będziemy musieli uruchomić ten skrypt, aby YouTube załadował starą wersję.

prześlij filmy firefox edge safari youtube

Spraw, by YouTube działał szybciej w Safari

W przypadku przeglądarki Apple musimy pobrać wersję Tampermonkey, która jest dostępna dla tej przeglądarki. Następnie będziemy musieli pobrać skrypt, który wymusza na usłudze przesyłania strumieniowego dostarczyć starą wersję swojej strony internetowej aby w ten sposób działało szybciej.

Jak widać, dość łatwo jest załadować stary projekt YouTube, który ładuje się szybciej w przeglądarkach innych niż Chrome. W ten sposób możesz nadal cieszyć się ulubioną przeglądarką i wszystkimi treściami, które oferuje ta platforma strumieniowego przesyłania wideo.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny i wyjaśnił, jak sprawić, by YouTube ładował filmy znacznie szybciej w przeglądarkach Firefox, Edge i Safari. Pamiętaj, że jeśli nadal masz jakiekolwiek wątpliwości na ten temat, możesz zostawić go w polu komentarza, które znajdziesz nieco dalej.

Z drugiej strony, jeśli szukasz zmiany prędkości odtwarzania filmu z YouTube, możemy przedstawić Ci tę i wiele innych bardzo przydatnych sztuczek.

Istnieje wiele sztuczek poprawiających szybkość wszystkich przeglądarek internetowych w tej chwili. To kwestia znalezienia odpowiedniej konfiguracji.

W Mira Como se hace nauczymy Cię wielu z tych sztuczek i sekretów surfuj po internecie znacznie szybciej iw ten sposób uzyskać lepsze wrażenia, jeśli chodzi o cieszenie się tym ogromnym światem przed ekranem naszego komputera.