Skip to content

Jak przypisać administratora grupy w Telegramie? – Wydajne przesyłanie wiadomości

31 de styczeń de 2022

Telegram to jedna z platform do przesyłania wiadomości błyskawicznych, która obecnie znacznie się rozwinęła, w przeciwieństwie do innych platform do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp i Signal. Jedną z najbardziej nowatorskich rzeczy w Telegramie są grupy i kanały, które można utworzyć, a to Jest zupełnie inny niż grupa WhatsApp. Podobnie te grupy i kanały Telegrama umożliwiają dużej liczbie osób komunikowanie się i korzystanie ze wszystkich jego funkcji.

Teraz, jak każda inna grupa na platformie, ma administratora, a w przypadku grup i kanałów Telegrama ma potrzebę ustanowienia lub wyznaczenia administratora. Jednak Telegram pozwala nie tylko ustawić administratora, ale kilku administratorów jeśli tego chce lider grupy. Dodatkowo, aby uzyskać stanowisko administratora w grupie lub kanale, będzie to od twórcy grupy.

Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak przypisać administratora do swojego kanału lub grupy Telegram, pozostań w tym artykule, aby łatwo dowiedzieć się, jak przypisać administratora.

Jak zrobić administratora w Telegramie?

Bardzo ważną rolę w jego rozwoju odgrywają administratorzy grup lub kanałów Telegrama. Poza tym administratorzy mają uprawnienia z określonymi funkcjami, które mogą wykonywać w ramach grupy lub kanału. Ponadto jedną z zalet Telegrama w odniesieniu do administratorów jest to, że masz możliwość ustanowienia maksymalnie 50 administratorów na grupę lub kanał.

Z drugiej strony, ustawić menedżera grupy lub kanału w Telegramie, musisz wykonać bardzo prostą procedurę, która nie zajmie dużo czasu. Teraz powinieneś zrobić, co następuje:

  1. Wejdź do aplikacji mobilnej Telegram.
  2. Teraz wprowadź swoje konto Telegram, a następnie grupę lub kanał, w którym chcesz założyć nowych administratorów.
  3. Po wejściu do grupy będziesz musiał kliknąć nazwę grupy.
  4. Następnie otworzy się informacje o grupie, gdzie możesz zobaczyć wszystkich członków, którzy są i będziesz szukać tego, którego chcesz przypisać jako administratora. Kiedy znajdziesz członka, będziesz musiał nacisnąć go przez kilka sekund, aż pojawi się okno z opcjami.
  5. Następnie będziesz musiał wybrać opcję „Awansuj na administratora”.
  6. Następny, będziesz musiał włączyć uprawnienia, które chcesz przyznać do administratora grupy lub kanału.
  7. Po włączeniu uprawnień nowego administratora będziesz musiał kliknąć ikonę wyboru znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu, aby zakończyć zmiany.

Jakie uprawnienia można nadać administratorowi?

W Telegramie administratorzy grupy lub kanału odgrywają bardzo ważną rolę, aby mogli jak najlepiej funkcjonować. Ponieważ administratorzy będą odpowiedzialni za zapewnienie organizacji grupy lub kanału i mają obowiązki, które muszą wypełnić. Ponadto w jednym z komunikatów, które Telegram przekazał administratorom grup lub kanałów, uświadomił im, że mają pewne uprawnienia do grupy lub kanału, aby wykonywać działania na ich korzyść.

znać uprawnienia, które mogą być nadane administratorom

Edytuj, publikuj i usuwaj wiadomości

Teraz, w ramach przywilejów i uprawnień, które mają administratorzy grup lub kanałów, mieć możliwość wprowadzenia zmian, które dotyczą grupy, takie jak: zmień nazwę grupy, zdjęcie profilowe grupy i inne. Poza tym administratorzy będą mogli publikować niektóre informacje za pośrednictwem kanału (w przypadku kanału Telegram tylko administrator może udostępniać informacje, a członkowie nie).

Z drugiej strony administratorzy grup lub kanałów mają możliwość usunięcia dowolnej wiadomości wysłanej w ten sposób, ponieważ członkowie nie mogą skorzystać z tej opcji.

Zarządzanie czatem i subskrybentami

Jeśli chodzi o zarządzanie czatem i innymi subskrybentami, administratorzy mają uprawnienia, aby móc przypinanie wiadomości na czacie. Ponadto, jeśli otrzymają pozwolenie na dodanie większej liczby administratorów, będą mogli to zrobić. Podobnie ci administratorzy mogą nawet usunąć członków kanału lub grupy, jeśli mają na to pozwolenie. Oto niektóre z uprawnień, które mają jako administratorzy, o ile lider grupy przyznaje im uprawnienia.

Jakie są różnice między zarządzaniem kanałem a grupą Telegram?

Musimy wiedzieć, że grupy i kanały w Telegramie są zupełnie inne i że każdy z nich ma zupełnie inną funkcję. Podobnie wielu użytkowników Telegrama uważa, że ​​administratorzy tych czatów mają różne funkcje, a prawda jest taka, że ​​funkcje są bardzo podobne i prawie nie ma różnicy.

znać różnicę między zarządzaniem grupą a kanałem w telegramie

Otwarte wysłuchanie i rozpowszechnianie

Jeśli chodzi o otwarte wysłuchanie i rozpowszechnianie, oznacza to, że zarówno członkowie, jak i administratorzy mają głos do głosowania, aby móc dyskutować na czacie. Dlatego, aby poznać różnicę, jaką administrator grupy Telegram ma do kanału Telegram, musisz znać ich koncepcję, aby zrozumieć.

Teraz grupa na Telegramie jest jak każda inna grupa, która odbywa się na innej platformie, gdzie zarówno członkowie, jak i administratorzy grup mają możliwość rozpowszechniania dowolnego rodzaju wiadomości a jednocześnie debatować na dowolny temat. Ponadto administrator ma możliwość ograniczenia członków w zakresie czynności, które mogą wykonywać w ramach grupy.

Jeśli chodzi o kanały na Telegramie, są one zupełnie inne, ponieważ na kanale tylko lider lub administrator jest tym, który może skomentować jakiś rodzaj komentarza lub transmitować wiadomość za pośrednictwem kanału, a pozostali członkowie nie będą w stanie udzielić żadnej odpowiedzi na przesłane informacje.

Podsumowując, różnica w zarządzaniu grupą kanału w Telegramie polega na tym, że w kanale będziesz miał znacznie większą odpowiedzialność niż w grupie Telegrama.

dołącz do naszego kanału telegram