Skip to content

Jak przycinać zdjęcia lub filmy do moich relacji na Instagramie — samouczek

2 de grudzień de 2021

W aplikacji Instagram możesz uchwycić swoje najlepsze wspomnienia na zdjęciach lub filmach, aby umieścić je w swoich historiach. Ta platforma określiła konkretny rozmiar tych plików, jeśli twój materiał jest większy niż rozmiar którego wymaga Instagram, musisz go przyciąć. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, przeczytaj ten artykuł.

Jakie kroki należy podjąć, aby przyciąć zdjęcia lub filmy do swoich historii na Instagramie?

Kiedy powstał Instagram, początkowo jego funkcja polegała na publikowaniu zdjęć, które zostały skomentowane przez znajomych, potem włączał inne funkcje, aż osiągnął najlepszy punkt zaczepienia: historie. Dzięki historiom użytkownicy mogą tworzyć imponujące treści dla swoich obserwujących, do których można dodać towarzyszącą muzykę.

Przed przesłaniem historii dobrze jest sprawdzić szczegóły i rozmiar historii. Jest to bardzo ważne, ponieważ aplikacja ma domyślny rozmiar dla publikacji 1080px 1920px, ta definicja dostosowuje się do szerokości ekranu telefonu.

Z jednej strony to dobrze, ponieważ podczas odtwarzania nie będzie pustych miejsc, jednak złą stroną jest to, że jeśli sam nie wytniesz historii, aplikacja zrobi to za Ciebie. Oznacza to, że jeśli zdjęcie jest większe, Instagram wytnie obraz bez żadnej dyskryminacji.

Może to spowodować usunięcie sekcji, którą chcesz usunąć. Jeśli wynik końcowy nie jest zgodny z oczekiwaniami, a historia jest już opublikowana, możesz ją usunąć i utworzyć nową.

Z Twojej aplikacji Instagram na telefonie komórkowym

Jeśli nie poświęcisz czasu na treści, które chcesz opublikować, możesz pominąć niektóre szczegóły edycji, sama aplikacja może nawet uciąć historię. Czasami możesz ujść mu na sucho ponieważ automatyczne przycinanie nie usuwa ważnych fragmentów obrazu, ale w większości przypadków tak nie jest.

Dlatego musisz poświęcić na ten aspekt niezbędny czas. Jeśli chcesz to zrobić z tej samej aplikacji na telefonie komórkowym zajmie to tylko kilka minut. Wystarczy otworzyć zdjęcie lub film na platformie, a naciśnięcie to edycja i dostosowanie.

Palcami możesz powiększyć lub pomniejszyć obraz, aby zmieścił się w kadrze. Jeśli obraz jest bardzo duży, możesz skoncentrować się na zlokalizowaniu sekcji, którą chcesz, aby inni widzieli, a następnie musisz zastosować zmianę, aby zapisać wprowadzone zmiany.

Korzystanie z przeglądarki internetowej na komputerze

Jeśli używasz komputera a nie masz oprogramowania do edycji wideo, które usprawniłoby tę pracę, możesz więc użyć aplikacji internetowej, która umożliwia wprowadzanie zmian. Jedna z najbardziej polecanych aplikacji w Kapwing.

Ta aplikacja może zmienić rozmiar 15-sekundowego obrazu lub wideo w mniej niż minutę. Aby móc wykonać cięcie należy wczytać zawartość, którą trzeba dopasować do aplikacji, a następnie wybrać opcję historie lub Instagram, który pojawia się w menu.

Ta aplikacja wykona pracę tylko do czasu zakończenia akcji. Następnie musisz go pobrać i dodać do swojej historii. Prosty proces, który masz z tą aplikacją, sprawia, że ​​jest ona tak popularna wśród twórców produkcji.

historie na instagramie

Jakich aplikacji używasz do wycinania zdjęć lub filmów do swoich historii na Instagramie?

Istnieją bezpłatne programy, które można pobrać na komputer, aby modyfikować obrazy i filmy, takie jak Photoshop i Paint.net. Są to proste programy do edycji zdjęć, które umożliwiają zmianę rozmiaru zdjęć.

Jeśli chcesz zmienić rozmiar zdjęć swoich historii z aplikacji mobilnej, możesz użyć Cropic-Crop i wideo, jeśli jesteś użytkownikiem iOS a jeśli używasz Androida, możesz wykonać test za pomocą Story Maker. Obie aplikacje są bezpłatne i dostosowują Twoje filmy do wymagań Instagrama.

Korzystając z nich możesz być pewien satysfakcjonującego rezultatu, możesz również dokonać innych korekt za pomocą tych aplikacji, aby poprawić jakość swoich treści. Cokolwiek musisz spróbować nie przesyłać historii jako obrazów że możesz zobaczyć piksele w sekcji lub w całości.

Z jakich platform internetowych korzystasz do edycji i przycinania zdjęć lub filmów na Instagram?

Istnieje kilka platform, które pomogą Ci edytować zdjęcia lub filmy na Instagram. Niektóre mogą być używane zamiennie przez iOS lub Android, takie jak: Edytor wideo i zdjęć InstaShot, edytor wideo VSCO i Viva.

Platformy te umożliwiają edycję, wycinanie i dodawanie filtrów, muzyki między innymi w prosty sposób i z profesjonalnymi wynikami, które upiększą Twoje dzieła. Po prostu musisz zaryzykować ich użycie, aby uzyskać jak najwięcej.

zdjęcia do historii na Instagramie

Dlaczego nie możesz prawidłowo przycinać zdjęć i filmów na swoim Instagramie?

Wiele błędów, które pojawiają się podczas kadrowania zdjęcia lub filmu na Instagram, jest związanych z zapisywaniem danych z aplikacji, ponieważ jeśli ta funkcja jest aktywna, nagrania nie będą miały dobrej jakości.

Z drugiej strony, jeśli nie możesz zrobić wycinków, możesz nie mieć aplikacji lub strony internetowej, która mogłaby ci pomóc lub możesz połączenie internetowe nie działaDlatego nie możesz wprowadzać zmian.

Historie na Instagramie to funkcja, która jest bardzo wszechstronna i szeroka, ponieważ możesz nie tylko przesłać zdjęcie do historii, ale możesz zrobić film lub kilka nagrań i złożyć je w całość małe spodenki, które wyrażają przesłanie Co chcesz tam dostać?

Należy pamiętać o tym, że po przesłaniu zdjęcia do sekcji opowieści, możliwości modyfikacji są ograniczone, można zmienić tylko takie aspekty, jak kto może je zobaczyć i gdzie zostanie zapisane. Dlatego dobrze jest, abyś przed publikacją sprawdził, czy historia zawiera żądane przez Ciebie szczegóły.

dołącz do naszego kanału telegram