Skip to content

Jak przycinać filmy portretowe w Adobe Premiere — tworzenie i edycja

7 de grudzień de 2021

Sieci społecznościowe stały się jedną z głównych platform do przesyłania kreatywnych i oryginalnych filmów, do tego stopnia, że ​​po prostu mając wielu obserwujących, a Twoje filmy stają się wirusowe, możesz na tym zarabiać. Dlatego jeśli jesteś influencerem i chcesz edytować swoje filmy jak profesjonalista, dowiedz się, jak edytować filmy za pomocą Adobe Premiere Pro.

Program ten umożliwia profesjonalną edycję wideo, posiada prosty i łatwy w obsłudze interfejs. Jest to w pełni zintegrowana i funkcjonalna aplikacja, dzięki której możesz wprowadzać wszystkie zmiany, które chcesz, aby Twój film wyglądał idealnie. W tym sensie w tym samouczku nauczymy Cię jak przycinać wideo w formacie pionowym w Adobe Premiere, więc zapłać poniżej, aby uzyskać następujące szczegóły.

W jaki sposób można przycinać filmy portretowe w programie Adobe Premiere?

Dzięki wszystkim funkcjom i cechom, które posiada Adobe, uczynił go jednym z najpopularniejszych programów, na przykład możesz go użyć do stworzenia GIF-a lub ruchomego obrazu. Na pewno nie pożałujesz, że go używasz. Z drugiej strony w tej sekcji dokładnie wykonaj kroki, aby przyciąć filmy w formacie pionowym w następujący sposób:

Wykorzystując efekt, który wycięłam

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest otwórz aplikację Adobe, aby zaimportować wideoW tym celu przeciągnij wideo i upuść je do programu, innym sposobem na to jest dwukrotne kliknięcie sekcji importowanych plików i wyszukanie wideo w Adobe. Następnie należy wykonać sekwencję w celu dostosowania wymiarów do formatu pionowego.

Aby to zrobić, musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Clip Sequence”. Następnie otworzy się okno o nazwie Ustawienia sekwencji, po czym w Wideo musisz ustaw jego rozmiar o wymiarze 1080 pikseli w poziomie iw pionie około 1908 pikseli, a proporcje to 9:16.

Następnie przejdź do sekcji Efekty, a następnie do efektów wideo, po czym przejdź do opcji Przekształć i na koniec Przytnij. Przeciągnij wideo na oś czasu i zwolnij go, aby móc wykonać efekt przycinania w kategorii Sterowanie efektami, upewnij się, że dokonałeś niezbędnych korekt, aby przyciąć wideo.

Z narzędziami do pozycjonowania i skalowania

Metoda pozycji i skali pozwala dopasować wideo do ekranu, nawet jeśli proporcje wydają się nieco niezręczne i tak jak w poprzednim procesie jest to konieczne zrób sekwencję wideo i ustaw proporcje na 9:16, aby wykonać czynności wymienione poniżej:

Najpierw musisz wybrać wideo i w opcji efektów ruchu iść do Pozycja i skala. Następnie dostosuj wartości tak, jak wolisz, zwykle ma to pozycję z dwiema osiami, czyli X i Y. Jednak w Adobe Premiere ma jedną domyślną wartość.

W rzeczywistości, jeśli Twój film nie zawiera tekstu, jak w innych przypadkach, w których konieczne jest umieszczenie napisów w filmie, możesz sprawić, by jego tło wyglądało na rozmyte i można to zrobić w opcji efektów wideo i wybrać Rozmycie gaussowskie lub utwórz również matowy kolor, aby wypełnić tło filmu jednym kolorem.

Przywrócenie jej do współczesnych standardów

komputer z programem adobe premiere

Kolejną ostatnią, ale nie mniej ważną opcją jest dostosować wideo do nowoczesnych standardów. W rzeczywistości, kiedy świat pionowych filmów zaczął się dzięki temu, że ważne sieci społecznościowe, takie jak Instagram i YouTube, zaimplementowały ten format na swojej platformie, stały się popularne.

Co więcej, w opowiadaniach na Instagramie, filmikach TikTok czy krótkich filmikach z YouTube’a widzimy, że wszystkie są w ten sposób umieszczone, nawet ekran naszych telefonów jest w ten sposób zaprojektowany, a gdy nagrywamy filmy, prezentuje nam kilka opcji w format, jak chcemy edytować nasz film. Skorzystaj z wyjaśnionych metod, aby przyciąć swoje filmy w pionie.

Jaki jest prawidłowy sposób edycji wideo w orientacji pionowej w Adobe Premiere?

Dwie przedstawione powyżej opcje przycinania filmów w widoku pionowym są najczęściej używane do osiągnięcia tego celu. Oznacza to, że użycie efektu przycinania lub narzędzia pozycji i skali nie ma jednak poprawnego sposobu, ponieważ oba są do tego przydatne.

Raczej, zależy to od tego, jak chcesz pracować nad swoim filmem, niezależnie od tego, czy jest lekko w pionie, czy w poziomie i chcesz go obrócić w pionie. Dlatego od Ciebie zależy, w jaki sposób go zredagujesz, prawda jest taka, że ​​oba sposoby spełniają ten cel.

Dlaczego nie możesz skutecznie przycinać ani edytować wideo w Adobe Premiere?

Adobe Premiere do edycji filmów

Jednak, jak wszystkie programy komputerowe, mogą stwarzać problemy, przez co nie pozwalają nam skutecznie wykonywać pewnych czynności. W przypadku niemożności przycięcia wideo, oto niektóre z problemów, które mogą się pojawić: po pierwsze, występują problemy podczas importowania wideo lub podczas ich odtwarzania, także wtedy, gdy nie można skonfigurować sekwencji tego samego.

Z drugiej strony należy pamiętać o formatach plików, które Adobe akceptuje na swojej platformie, ponieważ prawdopodobnie to oprogramowanie nie można dekodować plików zakodowanego wideo za pomocą kodeka, który nie jest zainstalowany na komputerze lub jest źle zaprojektowany. Ale nie powinieneś się martwić, ponieważ jeśli napotkasz problemy podczas edycji, skontaktuj się z pomocą techniczną Adobe Premiere, aby znaleźć rozwiązania.

dołącz do naszego kanału telegram