Skip to content

Jak stworzyć efekt animowanej eksplozji w Adobe Premiere

13 de kwiecień de 2021

Plik animowany efekt wybuchu w Adobe Premiere Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych w animacji, efekt przypominający eksplozję bomby, z której wydobywa się dym, ale w animowany sposób. Wiele kreskówek wykorzystuje ten efekt w swoich animowanych treściach.

Aby uzyskać efekt animowanej eksplozji w Adobe Premiere, musisz użyć niektórych narzędzi tego programu, a tutaj wyjaśnimy proces krok po kroku, a także porozmawiamy o gdzie można wykorzystać ten efekt i jakie inne programy to mają.

Jak zrobić animowany efekt eksplozji w Adobe Premiere?

Zrobić lub użyj efektu animowanej eksplozji w Adobe Premiereproces jest niezwykle prosty. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest przeszukanie przeglądarki w poszukiwaniu animowanego materiału wybuchowego, którego chcesz użyć; możesz wyszukiwać różne rodzaje animowanych eksplozji i pobierać je.

Powód pobierania wielu sformatowanych animowanych plików eksplozji dla programu Adobe Premiere leży w pliku test efektuJeśli chcesz wypróbować różne animowane eksplozje, aby zobaczyć, z którym efekt wygląda lepiej, zalecamy pobranie pakietu co najmniej 6 lub 8 efektów.

Po pobraniu animowanego pakietu eksplozji musisz otworzyć program na swoim komputerze. Będąc w środku, wybierasz i wyśrodkowujesz obraz bazowy lub tło, którym może być obiekt, z którego ma się wyłonić eksplozja, oraz umieścisz to w swoim arkuszu.

Następnie, aby uzyskać animowany efekt wybuchu, musisz otworzyć folder, w którym znajduje się pobrany pakiet materiałów wybuchowych i myszą będziesz tylko przeciągać jeden z nich do programu Adobe Premiere.

W ten sposób efekt zostanie dodany do arkusza roboczego, który ma już tło i gotowy obiekt, a Ty dasz tylko uruchom projekt, aby zobaczyć, jak wygląda animowana eksplozja.

Gdzie mogę użyć efektu eksplozji w Adobe Premiere?

Jeśli nie podoba ci się efekt eksplozji w Twoim projekcie Adobe Premiere, możesz wypróbuj inny materiał pakietu, który już pobrałeś; I o to właśnie chodzi, stosując efekt, który naprawdę Ci się podoba i który pasuje do tego, czego używasz lub tworzysz.

Efekt animowanej eksplozji można wykorzystać do różnych zadań lub projektów. Możesz go używać jako edytora Adobe Premiere do umieść to w kreskówce, którą tworzyszw różnych scenach.

Możesz także użyć efektu animowanej eksplozji, aby dodać odrobinę zabawy do edytowanych filmów; wiele postaci z YouTube używa go do edycji wideo, takich jak Rozgrywka wyjaśniająca lub gry dynamiczne.

Możesz też użyć animowanego efektu eksplozji do różnych celów, takich jak nakręć film do sieci społecznościowejlub po to, żeby się dobrze bawić. Możesz także bawić się innymi narzędziami i razem tworzyć GIF-y lub ruchome obrazy.

Jeśli chcesz pójść dalej, możesz również użyć animowanego efektu eksplozji Adobe Premiere i dodać dźwięk; w tym celu musisz nauczyć się synchronizować dźwięk i obraz w programie.

Jakie inne programy pozwalają na efekt eksplozji Adobe Premiere?

Teraz ten efekt można zastosować nie tylko w Adobe Premiere, w rzeczywistości istnieje wiele alternatywnych programów do Adobe Premiere, które mogą wykonać ten efekt, a także mają niesamowite narzędzia w użyciu.

człowiek pracujący na Adobe Premiere wybuch animowany

Shotcut to jeden z najczęściej używanych programów do edytowanie wideo; W tym celu mamy również alternatywę Hitfilm Express. Są to jednak programy, z których można korzystać tylko za opłatą.

Istnieją jednak inne, które są używane do edycji wideo z efektami podobnymi do Adobe Premiere, które są bezpłatne.

Wśród bezpłatnych programów do edycji dobrej jakości filmów mamy trzy główne. Jednym z nich jest Audicity, który wyróżnia się jakością dźwięku i aranżacji.

Z drugiej strony jest Sodaphonic, który ma prostsze funkcje, ale można go używać z poziomu przeglądarki internetowej. A trzecia to Ocenaudio, do której na pewno wiele się przyda animowany efekt wybuchu z dźwiękiem.

dołącz do naszego kanału telegram