Skip to content

Jak łatwo uzyskać efekt klonowania w programie Adobe Premiere Pro

15 de kwiecień de 2021

Ten program jest bardzo pomocny dla wszystkich, którzy są rozpoczęcie realizacji swoich projektów, do tych, którzy pracują z sieciami społecznościowymi i do tych, którzy muszą poprawić swoją pracę, ponieważ ma wiele opcji, które pozwolą Ci osiągnąć wszystkie Twoje cele zawodowe.

Jednym z oferowanych przez nią narzędzi jest efekt klonowania; co jest bardzo atrakcyjne dla publiczności. Z tego powodu konieczne jest, abyś znał prawidłowy sposób jego stosowania, a tym samym ulepszania swoich filmów; wtedy pokażemy Ci najprostszy sposób na zrobienie tego.

Narzędzia oferowane przez Adobe Premiere Pro

Można powiedzieć, że Adobe Premiere Pro to bardzo pożądane oprogramowanie, biorąc pod uwagę wszystkie funkcje, które oferuje tworzyć i edytować swoje filmy, ponieważ rejestruje, edytuje i możesz udostępniać je w dowolnej sieci społecznościowej. Możesz go używać cicho w zaciszu swojego telefonu komórkowego lub komputera.

Można też wspomnieć, że tak świetne dla twórców treści internetowych, ponieważ mogą aranżować swoje filmy według własnych upodobań, zapewniając możliwość edycji filmów w 4k. Posiada również oś czasu, która ułatwia edycję poprzez dodanie ścieżek wideo lub audio, dzięki czemu możemy zobaczyć wszystkie klipy w tym samym czasie.

Ułatwia to przycinanie klipów, a także ma różne efekty których możesz używać, jak chcesz, będąc naprawdę łatwym do umieszczenia. Pozwala nam mieszać efekty w dźwięku i umieszczać specjalne przejścia.

W istocie ten program jest bardzo łatwy do zrozumienia i prosty w użyciu, uwzględniający wszystkie istniejące formaty. Aby jednak wykonać efekt klonowania, zaleca się poznanie podstaw edycji filmów w tym programie. To usprawni pracę.

Jak zrobić efekt klonowania w Adobe Premiere?

po pierwsze zaleca się, aby osoba była jasna co chcesz stworzyć i jak chcesz, aby wideo wyglądało, robiąc to, będziesz musiał nagrywać różne filmy, jeden w innej pozycji, w której chcesz wykonać efekt. Na przykład chcesz to zrobić z tą samą osobą, nagrać tę osobę w różnych miejscach, a następnie nakręcić wideo w pustym miejscu.

Teraz dodajemy kliknięcia, które nagrałeś do programu, gdzie pozostanie pierwsze kliknięcie twojej osoby, drugie kliknięcie twojej drugiej postaci i pusta przestrzeń w pokoju. Będziemy jeździć jeden na drugim (przeciągniemy go tak, aby tworzył razem pionową linię), upewnij się, że wideo z pustą przestrzenią jest ostatnie.

Wybieramy moment, w którym chcemy, aby pojawiły się nasze dwie postacie. Naciskamy „Krycie” i wybieramy opcję pióra. Zaczęliśmy wycinać naszą postaćRobiąc to, zobaczysz, że jest to ujawnione na poniższym filmie, to znaczy, że będziesz obserwować dwie równe osoby w filmie. Aby obcinanie nie było zauważalne, możemy je zamazać, w tym celu wciskamy „Maskę” i zwiększamy „Szkic maski” i jest prawdą, że natychmiast się rozmywa.

Robiąc to, już byś to zrobił dwie identyczne postacie w jednym filmie, możesz przeciągnąć kliknięcia w miejsce, które wolisz, aby uzyskać bardziej efektowny film. Jeśli chcesz, możesz również poprawić światło wideo, aby zapewnić lepszy efekt.

Inny sposób na wykonanie efektu klonowania w Adobe Premiere

Na równi będziesz musiał nagrać kilka filmów tej samej osoby, ale w różnych pozycjach w tym samym miejscu (ta sama rama, inna pozycja). Dodaj te filmy do programu, umieść je tak, aby trwały w tym samym czasie i połącz je w pionowej linii.

efekt klonowania premiere pro dwóch równych mężczyzn

Jeśli opublikowałeś cztery filmy, pojawią się w nim cztery takie same osoby. Umieszczając filmy jeden na drugim, szukamy opcji „Efekty” na liście, której szukamy „Przekształć”, bierzemy opcję „Przytnij” i przeciągnęliśmy to na wideo (pierwszy, który chcesz wyciąć), wycinamy potrzebną część i zobaczymy dwie osoby w tym samym filmie.

Teraz edytujemy dwa filmy wybieramy trzeci film i kładziemy go na nich i wycinamy tak, jak poprzednio, zrobisz to z każdym filmem, aż uzyskasz cztery lub więcej równych osób w tej samej klatce.

Ty też możesz to zrobić z ilością filmów, które chcesz, będziesz musiał wyciąć tylko jeden, aby pojawił się ten poniżej. Możesz dodać podtytuł do filmu wideo, o tym, co się dzieje, aby poinformować i przyciągnąć więcej uwagi opinii publicznej.