Skip to content

Jak animować moje logo za pomocą programu Adobe Premiere Pro — porady dotyczące animacji

17 de lipiec de 2021

Fakt animowania logo za pomocą Abobe Premiere jest ważnym procesem marketingowym Twojej firmy, aby Twoja marka i produkt były widoczne. Jednak, stworzyć animację logo Jest to zaawansowany proces projektowania, jednak wystarczy użyć tylko kilku narzędzi, które oferuje Adobe Premiere Pro. Ten program pozwala na tworzenie logo, a poza tym pozwala na zabawę podczas tworzenia animacji logo, które chcesz.

Animacja logo jest również znana jako ruchome logo. W tym artykule pokażemy Ci drogę i kroki, które należy wykonać, abyś mógł wykonać lub stworzyć animację logo za pomocą Adobe Premiere Pro.Jeśli jesteś zainteresowany, czytaj dalej, a dowiesz się, czego potrzebujesz.

Jak stworzyć lub animować logo w programie Adobe Premiere Pro?

W celu stworzyć animację logo w Adobe Premiere Pro Musisz wykonać pewne kroki, nie chodzi tylko o przybycie, umieszczenie logo i pozwolenie na toczenie; Animacje logo są czasochłonne, a wykonanie lub stworzenie jednej z nich nie jest kwestią sekund.

Adobe Premiere Pro daje Ci wiele narzędzia do edycji i tworzenie logotypów, a także wykorzystanie dźwięku z filmu, który chcesz edytować; Z tego powodu można powiedzieć, że stworzenie animacji logo za pomocą tego programu zaowocuje dobrą jakością produktu.

Aby to zrobić, musisz oczywiście włożyć wysiłek i spróbować zrobić wszystko, co możesz z narzędziami tego cudownego programu.

W tym sensie, aby wykonać animację logo, najpierw potrzebujemy logo. Musisz zaimportować obraz logo i wyśrodkować go tak, jak to możliwe w programie Adobe Premiere Pro, a tym samym wprowadzić go w sekwencję kanałów.

Kiedy umieszczasz format obrazu w programie, musisz aktywować zegar po lewej stronie, aby obraz stał się obiektem klatki kluczowej. Następnie rozpoczynasz edycję procesu w sekwencji i dodajesz efekt, na przykład efekt zwolnionego tempa Adobe Premiere Pro.

Jak stworzyć lub animować ruchome logo w programie Adobe Premiere Pro?

Animowanie logo za pomocą programu Adobe Premiere sprawia, że ​​zawartość lub produkt, który próbujesz sprzedać, jest znacznie bardziej atrakcyjny. Dlatego wskazane jest wykonanie tego typu procedury, aby ożywić logo, które chcesz stworzyć. W tym sensie co? będzie zrobione to logo, które się porusza, a rodzaj ruchu jest określany przez każdą osobę, jeśli chce, aby był złożony lub prosty.

Gdy dodajesz klatkę kluczową Wraz z formatem obrazu rozpoczęła się już edycja wideo jako takiego. Teraz pozostaje zastosować podobny proces oraz edytować i tworzyć w ruchu treść wizualną swojego logo.

logo animacji adobe premiere pro logo motion

Zalecamy, aby przed dodaniem kolejnej klatki kluczowej spróbować zmienić kolor wideo w programie Adobe Premiere Pro, ustawiając kolor, który Ci się podoba i służyć do projektu edycji ruchomego logo.

W ten sposób możesz zacząć dodaj nowe kanały do ​​sekwencji, gdzie pojawiają się formaty tekstowe, czy różne figury, które uzupełniają dynamikę, jaką chcesz zobaczyć w tworzeniu swojego logo w ruchu.

Możesz spróbować z wspaniały niuans kolorów że Adobe Premiere Pro musi zobaczyć, jaka jest kombinacja kolorów, które lubisz najbardziej, a także zobaczyć, jaki rodzaj ruchu możesz dodać, a nawet umieścić różne kolory podczas wykonywania jednego z tych ruchów.

Kiedy już będziesz wszystkie twoje pomysły uchwycone W arkuszu Adobe Premiere Pro, po wykonaniu lub opracowaniu animacji swojego logo, wystarczy wyeksportować utworzone wideo i zrobić to bez utraty jakości.

Zalecenia dotyczące animowania logo za pomocą programu Adobe Premiere

Wspomnimy tutaj o kilku zaleceniach, które należy wykonać podczas animowania logo za pomocą Adobe Premiere. Przede wszystkim muszą być utrzymywane krótki i prosty wykonane logo, w rzeczywistości ich czas trwania powinien wynosić tylko kilka sekund. Logo nie powinno być przeładowane treścią lub efektami, ponieważ zamiast czynić je atrakcyjnym, może stać się mylące i niezrozumiałe.

Dobór animacji musi być ostrożny i selektywny, tak jak trzeba wybierz, czy będzie się obracał, dokonywał transformacji, czy też pojawi się nagle. Należy jednak zawsze pamiętać, że animacja logo musi być tak zorientowana, aby osoba, która je widzi, zrozumiała je i nie pomyliła się. Dlatego zbyt duży ruch może sprawić, że wiadomość będzie niezauważalna.

Kolory wybrane dla Twojego logo muszą być identyfikowane jako marka i nie mogą być później zmieniane. Ponieważ te kolory mają zamiar zrobić, to sprawić, że ludzie rozpoznają Ciebie i produkt, który oferujesz. Jeśli więc wprowadzasz ciągłe zmiany w reklamie logo, klienci nie rozpoznają marki ani produktu.

Użyj szablonów Adobe Premiere Pro, aby stworzyć swoje animowane logo

Animuj logo za pomocą programu Adobe Premiere Pro będzie wymagać użycia szablonów aby wyglądały interesująco. Szablony zawierają wstępnie zaprojektowane efekty, które pomagają twórcom i projektantom w bardzo łatwym ulepszaniu ich logo.

Ponieważ z tymi szablonami masz już dużo pracy z wyprzedzeniem w przypadku wyboru któregoś z nich. Dlatego to by wystarczyło następnie podaj kilka szczegółów własnej wyobraźni, która reprezentuje Twoją markę, aby zakończyć pracę.

Minimalistyczne efekty, efekty spękań zaznaczonych na podłożu lub zniekształceń gdy obrazy są wywoływane, to niektóre z efektów, które można wykorzystać. Oczywiście jest ich znacznie więcej, ale to są najważniejsze, których powinieneś się nauczyć.

animuj logo za pomocą adoble premiere pro

Animacja logo z minimalnym efektem

Dzięki tego typu animacji możliwe jest tworzenie logotypów zawierających proste, ale eleganckie elementy. Dzięki minimalistycznym efektom do pięć różnych wersji Do którego można bardzo łatwo zmienić kolory i kształty. Dlatego zaleca się wykorzystanie jednego z tych efektów do stworzenia pięknego i odpowiedniego logo dla Twojej marki.

Efekt logo pęknięcia w ziemi

Pęknięcia w ziemi mają istotny wpływ na wygląd logo, które chcesz stworzyć. W tym sensie możesz mieć proste tło, ale razem z obrazami i literami, które musisz dodać i które reprezentują Twoją markę. Zamierzam generować wystarczający wpływ aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej i klientów.

Ponieważ ludzieskoncentrujemy się na drobnych szczegółach który ma logo. Ponieważ pęknięcia pełnią funkcję przyciągania wzroku, dzięki czemu zawartość, która jest nad nimi, wyróżnia się. Pamiętaj tylko, aby dobrze wyśrodkować obrazy lub litery logo, tak aby były prostopadłe do pęknięć.

Relief logo z efektem zniekształcenia

Efekt zniekształcenia sprawia, że trochę rozmycia treści główna część logo. Ale to będzie minimum, aby przykuć uwagę ludzi, którzy go obserwują. Musisz tylko wybrać taki, który idealnie pasuje do tego, co umieszczasz w swoim logo, ponieważ czasami możesz wybrać efekt, który całkowicie zniekształca przekaz.

Czy możesz zrobić logo z ruchem?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, logo lub animowane logo to logo, które się porusza. Dlatego jeśli możesz zrobić logo z ruchem za pomocą tego typu programu.

Tak więc animując logo za pomocą Adobe Premiere, sprawisz, że logo Twojej marki będzie się poruszać. Z kolei o wiele większe zainteresowanie prezentowaną marką i naprowadzenie potencjalnych klientów na Twoje produkty.

Jak łatwo obrócić logo w Adobe Premiere

Aby logo mogło się obracać w programie Adobe Premiere, musisz najpierw wybrać obraz do obrócenia. Następnie musisz kliknąć zastosowane efekty, w których musisz to zrobić ekspansja efektu ruchu.

Następnie musisz przeciągnąć efekt, który jest podkreślony w prawej części ruchu obrotowego. Na koniec musisz zastosować przycisk z napisem „obróć” dla prawej lub lewej części.

Jakie są alternatywy dla Adobe Premiere Pro, aby stworzyć animację logo?

animacja logo w Adobe Premiere Pro Często wielu użytkowników korzysta z tego medium do edycji swoich logo, a także dodawania żądanego ruchu. Dzięki temu programowi uzyskuje się wyjątkową i gustowną dynamikę dla użytkowników.

animacja logo w ruchu z adobe premiere pro

Innymi słowy, Adobe Premiere Pro to wyjątkowe narzędzie, ale w rzeczywistości nie jest to jedyny, którego możesz użyć do tego zadania. Istnieje wiele edytorów podobnych do Adobe Premiere Pro, za pomocą których można wykonywać różne animacje, w tym ruchome logo.

Oto kilka przykładów OpenShot, ShotCut, Scribus, Hitfilm, między innymi z większą liczbą narzędzi, takich jak Davinci Resolve i Lightworks. Wszystkie te programy mogą działać w systemach operacyjnych Windows i Mac, a niektóre w systemie Linux.

Możesz rozkoszować się funkcjami tych, aby zbuduj animację logo, a na koniec wszystkie Ci się spodobają, bo możliwości edycyjne, które dają, są po prostu fantastyczne i niezwykłe.