Skip to content

Jak uzyskać efekt klonowania osoby w klipach wideo w Sony Vegas Pro

16 de kwiecień de 2021

Jeśli nie wiesz jak zrobić efekt klonowania Osobę w klipach wideo dzisiaj w miracomosehace nauczymy Cię krok po kroku, w tym celu musisz pobrać edytor Sony Vegas Pro.

Możliwości edycji dostępne w Sony Vegas Pro Są dość szerokie, od dodania głosu wiewiórki do dźwięku wideo po nadanie młodemu człowiekowi wyglądu starszego lub dodanie na nich tatuażu.

Klonowanie osoby do klipów wideo w Sony Vegas Pro jest tak proste, jak klonowanie lub duplikowanie osoby w programie Photoshop. Coś, w czym te dwa programy są podobne, polega na tym, że pierwszym krokiem w klonowaniu osoby do klipów wideo jest pobranie programu i otwarcie go na komputerze.

Kroki organizowania klipów wideo i audio w Sony Vegas Pro

Sklonuj osobę w klipach wideo w Sony Vegas Pro Jest to niezwykle proste, możesz do tego użyć narzędzia „Maska”. Pierwszym krokiem jest wybranie klipów wideo, których użyjesz do stworzenia efektu klonowania, ważne jest, aby wybrane ujęcie lub klip wideo były wyrównane.

Jeden z zalety edytora Sony Vegas Pro polega na tym, że jeśli Twoje klipy mają niską jakość lub nie można ich dobrze docenić, Sony Vegas Pro pozwala bezpłatnie poprawić jakość rozmazanego lub pikselizowanego wideo.

Po wybierz swoje klipy Sony Vegas Domyślnie umieszcza jeden obok drugiego, aby wykonać efekt klonowania, musisz umieścić klip na drugim, można to zrobić, naciskając Ctrl + Q podczas przeciągania klipu pod drugim.

Aby audio nie łączyło się w ten sam sposób musisz nacisnąć Ctrl + Q i umieść jeden na drugim. W ten sposób audio będzie już zorganizowane i gotowe do użycia, jednak efekt klonowania osoby w klipach nie jest jeszcze widoczny.

Kroki, aby sklonować osobę w klipach wideo w Sony Vegas Pro

Po wyrównaniu plików audio możesz rozpocząć edycję w celu sklonowania osoba w klipach wideo w Sony Vegas Pro. W przypadku, gdy nie możesz kontynuować edycji, ponieważ Sony Vegas nie renderuje wideo, bardzo skutecznym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie komputera i otwarcie tylko edytora, ponieważ w wielu przypadkach ten problem występuje z powodu małej pojemności pamięci RAM.

Aby efekt klonowania osoby w klipach był widoczny w Sony Vegas Pro konieczne jest dodanie masek, za pomocą maski można przyciąć swój pierwszy klip tak, aby przepuszczał to, co jest pod spodem, czyli przepuszczać drugi klip widziany.

Aby stworzyć maskę, musisz przejść do sekcja „panoramowanie”, otworzy się nowe okno, w którym należy kliknąć narzędzie „Ograniczniki” i utworzyć ramkę na pierwszym klipie, która jest proporcjonalna do drugiego klipu. W ten sposób utworzysz już efekt klonowania za pomocą klipów wideo w edytorze Sony Vegas Pro.

Dodatkowe wskazówki dotyczące zastosowania efektu klonowania do osoby

Po utworzeniu efekt klonowania osoby Dzięki klipom wideo w Sony Vegas Pro edytor zapewnia różne narzędzia do ulepszania edycji.

zrobić efekt klonowania za pomocą sony vegas

Aby poprawić przejście maski i aby jej przycięcie nie było zauważalne, aby wideo było bardziej naturalne, musisz kliknąć „Typ pióra”Możesz wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, jednak wskazane jest użycie opcji „Initial”.

Zwiększając udział długopis ze znakiem „+” Efekt „gradientu” lub rodzaj cienia zostanie utworzony w obszarze „przycinania”, w ten sposób można uczynić maskę niewidoczną i sprawić, że efekt klonowania osoby będzie wyglądał realnie.