Saltar al contenido

Dlaczego Facebook nie powiadamia mnie o urodzinach moich przyjaciół i znajomych? – Rozwiązanie

17 de enero de 2022

Wielu osobom trudno jest przypomnieć sobie urodziny przyjaciela, krewnego lub znajomego, którego mamy na Facebooku. Dlatego bardzo dobrze, że Facebook pomóż nam zapamiętać te ważne daty codziennie rano ludzi, którzy świętują swoje urodziny. Ponadto rozumiemy, że technologia, którą mamy dzisiaj, została stworzona w celu pomocy nam we wszystkim, czego potrzebujemy.

Jednak w niektórych przypadkach widzimy, że Facebook przypomniał nam o urodzinach naszych znajomych na Facebooku, co ma różne przyczyny tego incydentu. Jednym z tych powodów może być wyłączenie ustawień przypomnień o urodzinach, innym może być błąd w aplikacji na naszych telefonach.

Gdzie mogę zobaczyć urodziny moich znajomych na Facebooku?

W dzisiejszym świecie, w którym nasze życie jest dosłownie wyeksponowane na różnych platformach cyfrowych i sieciach społecznościowych, po których codziennie się poruszamy, jest to niemożliwe dla ludzi nie znam danych osobowych, takich jak data urodzenia. Teraz Facebook jest uważany za jedną z najczęściej używanych sieci społecznościowych na całym świecie i pozwala nam wiedzieć, kiedy dana osoba ma urodziny, ponieważ nam to przypomina.

Ponadto, jeśli chcemy wiedzieć, którzy z naszych przyjaciół, krewnych i znajomych, których mamy na Facebooku, mają urodziny i w jakim dniu, to w tym artykule nauczymy Cię, jak znaleźć te informacje. Poza tym będziesz mógł wiedzieć, jakie będą następne urodziny aby nie złapali cię poza bazą i tym samym mogli świętować z twoim przyjacielem.

na serwerze WWW

Aby móc zobaczyć kolejne urodziny w ciągu najbliższych kilku dni lub miesięcy z naszego komputera, będziemy musieli wejść na stronę Facebooka i zalogować się tam na nasze konto. Gdy już znajdziemy się na głównej stronie Facebooka musimy kliknąć w kółko ze strzałką, gdzie pokaże nam się rozwijane okno i w którym musimy wpisać „Wyświetl swój profil”.

Po wejściu na nasz profil na Facebooku będziemy musieli kliknąć opcję wyszukiwania reprezentowaną przez lupę i tam wpiszemy imię naszego przyjaciela, którego urodziny chcemy poznać. Po znalezieniu naszego przyjaciela weszliśmy na jego profil na Facebooku i zapisujemy w Twoim profilu datę urodzenia więc możemy wiedzieć, kiedy ma urodziny.

Teraz w przypadku, gdy jesteśmy ludźmi, którzy bardzo łatwo zapominają o jakimś typie informacji, będziemy mieli możliwość: dodaj przypomnienie w naszym osobistym kalendarzu w opcji wydarzeń i tak Facebook nie będzie pamiętał wspomnianych urodzin.

W aplikacji mobilnej

Jeśli chodzi o wyszukiwanie nadchodzących urodzin naszych znajomych na Facebooku w aplikacji mobilnej, będzie to znacznie łatwiejsze niż robienie tego na stronie internetowej na komputerze PC. Ponieważ Facebook nie pozwala już przeglądać kalendarza urodzin, pozostały tylko dwie opcje.

Pierwszą opcją, którą możesz zrobić, aby poznać datę urodzin znajomego na Facebooku, jest wejście do aplikacji i naciśnięcie lupy, tam wpiszesz imię znajomego i będziesz go szukać. Po znalezieniu osoby będziesz musiał wejść na jej profil, gdzie możesz zobaczyć swoje informacje dzięki temu będziesz mógł zobaczyć datę urodzenia, jeśli nie jest ona ukryta, dzięki czemu będziesz mógł wiedzieć, kiedy to nastąpi.

mobilna aplikacja

Drugą opcją, którą możesz zrobić, aby poznać datę urodzin znajomych, jest wprowadzenie trzech poziomych linii, a następnie naciśnięcie lupy. Ale już będziesz musiał napisać «urodziny» i będziesz musiał kliknąć opcję, która pojawi się jako odzwierciedlona ikoną tortu urodzinowego, gdzie mówi «Zobacz następne urodziny» i tam znajdziesz daty urodzin twoich znajomych.

Co możemy zrobić, aby Facebook ponownie powiadamiał nas o urodzinach?

Stale komunikujemy się z naszymi znajomymi na Facebooku, ale czasami przegapiamy datę urodzin. Jednak Facebook daje nam możliwość powiadamiania nas o urodzinach naszych znajomych i jeśli nadal nie masz tej opcji aktywowanej na swoim koncie na Facebooku, tutaj nauczymy Cię, jak ją skonfigurować.

z twojego telefonu komórkowego

Aby dokonać konfiguracji z telefonu komórkowego, musisz wejść do aplikacji Facebook, a następnie nacisnąć trzy poziome linie znajdujące się w prawym górnym rogu. Następnie przewiń w górę do znajdź opcję „Ustawienia i prywatność” w którym wejdziesz i wybierzesz „Ustawienia”.

Z drugiej strony będziesz szukać opcji „Powiadomienia”, w której będziesz wchodzić i przewijać, aż znajdziesz „Urodziny”. Po znalezieniu opcji urodzin należy na nią kliknąć i w wyświetlonym oknie przesunąć przełącznik na opcję „Zezwalaj na powiadomienia na Facebooku”, a Facebook Cię powiadomi.

Z komputera

Na naszym komputerze będziemy musieli wejść na stronę Facebooka i zalogować się na nasze konto. Potem będziemy musieli kliknij ikonę strzałki w dół gdzie przewinie się okno z opcjami. Podobnie w tym oknie będziemy musieli kliknąć „Ustawienia i prywatność”, a następnie ponownie kliknąć „Ustawienia”.

facebook z komputera

Następnie Facebook przeniesie nas do nowego okna, w którym pojawią się wszystkie opcje konfiguracyjne i w lewym menu poszukasz opcji powiadomień, do której wejdziesz. Po wejściu w opcję musisz wejdź w opcję „Urodziny” i tam zobaczysz opcję aktywacji powiadomień o urodzinach, aktywuj i to wszystko.

Jak mogę sprawić, by Facebook powiadomił moich znajomych o moich urodzinach?

Jeśli chcemy, aby nasi znajomi z Facebooka pamiętali lub otrzymasz powiadomienie o naszych urodzinach, będziemy musieli umieścić informacje w naszym profilu. Wejdź więc na swój profil i skonfiguruj informacje o sobie, wpisując swoją datę urodzenia, a w ten sposób Facebook poinformuje Twoich znajomych, kiedy są Twoje urodziny.

dołącz do naszego kanału telegram