zasilacz testowy naszego komputera to podstawowy proces, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów z zamykaniem komputera lub komputera, który się nie włącza. W tym artykule będziesz mieć na wyciągnięcie ręki najważniejsze klucze do sprawdzenia, czy zasilacz komputera jest uszkodzony, czy nie.
Kilkakrotnie, z nieznanych nam przyczyn, nasz komputer przestaje się włączać. Zwykle dzieje się tak z wielu powodów, ale jednym z najczęstszych jest to, że nasz zasilacz lub źródło zasilania przestaje działać. Z tego powodu pokażemy, jak to zrobić wiedzieć, czy zasilacz działa za pomocą kilku prostych kroków. Trzymaj się, aby nie przegapić żadnego szczegółu.
Co to jest zasilacz?
Po pierwsze, musimy wiedzieć więcej o źródle zasilania, tutaj wyjaśnimy w krótkim podsumowaniu o tym urządzeniu elektronicznym i do czego służy. Ponieważ po pierwsze, Musimy mieć jasność co do tego, jak to działa. przed przystąpieniem do diagnozy.
Zasilacz, znany również jako źródło zasilania lub źródło zasilania. ON odpowiada za przetwarzanie prądu przemiennego w prąd stały. Do zasilania urządzeń elektronicznych takich jak komputery, telewizory m.in.
Co jeszcze może być wyróżnia się jego wydajnością. Ponieważ jest to cała moc wyjściowa między całą wejściową mocą czynną. Dlatego zasilacz musi mieć napięcie wyjściowe równe napięciu wymaganemu przez regulację linii lub regulację obciążenia.
Innymi słowy, prostszy. źródło mocy odpowiada za przemianę energii z gniazdka do zasilania użytecznego dla innych elementów komputera. I tak wszystko działa idealnie. Musimy więc uważać, gdy nasz komputer się wyłącza i nadmiernie się nagrzewa, ponieważ może to być związane z zasilaniem i baterią.
Co zrobić, jeśli komputer się nie włącza?
Ważne jest, aby pamiętać, że pierwszą rzeczą do zrobienia, jeśli komputer się nie włącza. Należy sprawdzić, czy wszystkie kable są podłączone w odpowiednich miejscach. Jeśli on Komputer w ogóle się nie włącza oczywiście wiedząc, że wtyczka działa i że przełącznik z tyłu fontanny jest włączony. Musimy sprawdzić, czy panel przedni jest prawidłowo podłączony
Jeśli problem będzie się powtarzał, musimy to zrobić powiązać go bezpośrednio ze źródłem zasilania i musimy przystąpić do jego usunięcia. Jeśli chcemy, możemy zastosować „sztuczny zapłon”, czyli sami ręcznie zrobimy to samo, co robi tablica, prosząc źródło o włączenie. Działa lepiej, jeśli wiemy, jaką mamy płytę główną, więc znamy szacowany czas przeprowadzenia tego procesu.
Jak odłączyć zasilacz od komputera?
Jeśli poprzednia metoda nie zadziałała, musisz spróbować tej. Przed wyjęciem jakiejkolwiek części komputera, najpierw musimy dotknąć ziemi rękami. Ma to na celu upewnienie się, że wyładowania elektrostatyczne nie uszkodzą żadnych elementów. Podobnie jak wtedy, gdy zamierzamy wyczyścić laptopa wewnątrz i na zewnątrz, niezależnie od tego, czy jest to MacBook, czy cokolwiek innego.
Odłączamy kable zasilające i przystępujemy do usuwania śrub mocujących źródło zasilania na miejscu. Usuwamy pozostałe kable, aby móc wyjąć zasilacz z szafy i przystępujemy do testowania zasilacza
Jak przetestować zasilacz?
Aby przetestować źródło bierzemy 20-pinowy kabel i stawiamy go z zabezpieczeniem skierowanym do góry. Następnie spróbujemy zlokalizować pin, z którego wychodzi zielony przewód. Następnie szukamy kolejnego styku, z którego wychodzi jakikolwiek czarny przewód.
Kiedy już mamy zielone i czerwone szpilki kablowe, to, co zamierzamy zrobić, będzie zworka z klipsem lub małym drucikiem między dwoma już wybranymi pinami. Oznacza to, że umieszczamy jeden koniec klipsa na szpilce z zielonego drutu, a drugi koniec na szpilce z czarnego drutu, tworząc mostek.
W przypadku, gdy nie jesteś pewien, które przewody należy zewrzeć lub mają różne kolory, przewody są następujące: Kabel PS-ON i kabel PG. Jeśli poszukasz zdjęcia z nazwami wszystkich kabli, łatwo je rozpoznasz.
Następnie z wykonanym mostem, podłączymy zasilacz do gniazdka. Ważne jest, aby pamiętać, że należy to zrobić bardzo ostrożnie, jeśli nie jesteś pewien, czy to zrobić, lepiej poszukaj profesjonalisty, który rozwiąże problem. Klipsa nie wolno również dotykać, gdy jest podłączony do gniazdka.
Wreszcie, włączamy źródło zasilania, jeśli się nie włącza, oznacza to, że źródło zasilania jest uszkodzone. Wręcz przeciwnie, jeśli zasilacz się włączy, oznacza to, że działa. Aby dowiedzieć się, czy się włączył, zauważymy, jak wentylatory zaczynają się obracać, jak po podłączeniu do naszego komputera.
Może się jednak zdarzyć, że zasilacz się włączy, ale nie do końca tak jest. Jeśli masz większe doświadczenie w tym zakresie, najlepiej jest to zrobić zmierzyć prąd multimetrem. Aby dowiedzieć się, czy źródło wysyła prąd i moc wymaganą dla płyty głównej. Jeśli nie mamy jednego z nich, istnieją aplikacje, które możemy pobrać ze Sklepu Play na nasz telefon komórkowy.