Skip to content

Jak przetestować ekran LED telewizora za pomocą multimetru lub testera – samouczek techniczny

13 de Maj de 2021

Testowanie ekranu LED telewizora za pomocą multimetru łatwo, może to być całkiem przydatne zadanie. Telewizory stały się ostatnio szeroko stosowanym narzędziem.

Od czasu powstania nowej technologii w telewizorach, takiej jak „ Smart TV ”, wypierano inny sprzęt, przede wszystkim urządzenia dodatkowe, takie jak: DVD i Bluray.

Posiadacze „Smart TV” nie muszą korzystać z wyżej wymienionego sprzętu, ponieważ lubią mieć dostęp do internetu, stamtąd mogą pobierać dowolne treści, takie jak m.in. gry, aplikacje, filmy, seriale. .

Jak łatwo sprawdzić ekran LED telewizora za pomocą testera?

Testowanie ekranu LED telewizora za pomocą multimetru w łatwy sposób wydaje się jednym z najczęściej wykonywanych zadań przez technika. Aby to zrobić, musisz odsłonić telewizor i określić, czy jest to Smart TV, czy zwykły telewizor.

Co więcej, musisz mieć pod ręką multimetrNastępnie musisz przeszukać arkusz danych wyświetlacza, aby znaleźć przewody dodatnie i ujemne oraz czy mają one styk przymocowany do milionów diod LED wyświetlacza.

Ustaw multimetr lub tester na funkcję testu diod, następnie zlokalizuj piny wyświetlacza, podłącz przewody multimetr na miejscu, pozytywny i negatywny.

Następnie obserwuj ekran przy podłączaniu pinów, powinieneś być w stanie zobaczyć nawet świecącą się diodę LED, po każdym teście odłącz przewody i powtarzaj procedurę, aż wszystkie diody LED zostaną sprawdzone z ekranu.

Jeśli nie widzisz świeci się na którejkolwiek z diod LEDoznacza to, że nie działa i logicznie jest uszkodzony. W przypadku uszkodzenia znacznej liczby diod LED należy wyrzucić ekran lub wymienić telewizor.

Jak sprawdzić, czy połączenie internetowe mojego Smart TV jest wolne?

Testowanie ekranu LED telewizora za pomocą multimetru w łatwy sposób zapewnia sposób na zajęcie czasu. Z drugiej strony są problemy podczas przeglądania siecizwłaszcza wtedy, gdy użytkownik przystępuje do podłączenia Smart TV do Internetu.

Jednym ze sposobów ustalenia, czy połączenie sieciowe jest wolne, jest zrobienie tego za pośrednictwem Smart TV, w tym celu należy to ustalić jeśli nie jest to problem z dostawcą Internetu. Jeśli nie, przejdź do przeglądarki Smart TV.

Następnie w pasku wyszukiwania wpisz „Test prędkości”wybierz stronę, która przykuwa Twoją uwagę z wyników wyszukiwania, po załadowaniu uruchamiasz test szybkości i czekasz na wyniki.

Zanim będziesz w stanie określić, czy połączenie jest wolne, musisz wiedzieć, jaki rodzaj planu zakontraktowałeś, aby porównać wyniki z ilość megabajtów przyznana przez Twojego dostawcę.

Następnie ustal różnicę między wynikami testu szybkości a zakontraktowanym planem, jeśli wynik jest mniejszy oznacza to, że internet działa bardzo wolno.

Jak poprawić jakość obrazu w moim Smart TV lub dowolnym telewizorze?

Przetestuj ekran LED telewizora za pomocą multimetru w łatwy sposób i kontrolować obraz telewizora, to czynności, które użytkownicy telewizora muszą często wykonywać. Wiedza, czy telewizor jest HD 4K czy Full HD, może być nieznana, tak czy inaczej, aby poprawić rozdzielczość, musisz znać model.

samouczek techniczny test ekran telewizora led z testerem

Są chwile, kiedy obraz z telewizora nie jest postrzegany w najlepszy sposób, co powoduje duży problem dla użytkowników, ponieważ uniemożliwia cieszenie się jakąkolwiek zawartością.

Możesz spróbować przejść do konfiguracji obrazu swojego telewizora, a następnie zlokalizować opcję „Jakość obrazu”, jeśli jest aktywny tłumik obrazu, należy go natychmiast dezaktywować. Jeśli to nie jest problem, dowiedz się, czy plik ’Oszczędzanie energii’ Jest aktywny.

Wyłącz „Oszczędzanie energii”. Jeśli jednak plik image wyglądaj źleMożesz spróbować przejść do rozdzielczości obrazu, wybierając najwyższą lub zalecaną przez Twój Smart TV lub TV. Jeśli wszystkie powyższe odpowiedzi nadal nie dają pozytywnego wyniku, być może nadszedł czas, aby wezwać serwis.