Skip to content

Jak przesyłać filmy w poziomie do TikTok, zachowując format?

9 de luty de 2022

Obecnie jedną z aplikacji wideo, która daje wszystko na świecie, jest TikTok, ta aplikacja, która rozpoczęła się jako aplikacja, w której nastolatki mogły udostępniaj małe filmy innym użytkownikom, stał się jedną z najczęściej używanych obecnie aplikacji przez wielu użytkowników w różnym wieku. Podobnie w tej aplikacji możesz udostępniać zarówno filmy nagrane bezpośrednio z aplikacji, jak i przesyłać filmy, które znajdują się w naszej galerii.

Ponadto TikTok oprócz przesyłania filmów, które są nagrane, albo z aplikacji lub z naszego telefonu z aparatu, pozwala nam tworzyć filmy z wykorzystaniem zdjęć, które są przekazywane w formie slajdów. Jednak pierwotnie filmy udostępniane w TikTok były w formacie pionowym i bardzo rzadko można znaleźć filmy w formacie poziomym. Z tego powodu tutaj nauczymy Cię, jak przesyłać filmy w poziomie do TikTok, zachowując oryginalny format.

Jakie są kroki, aby przesłać poziomy film na TikTok?

Jak wspomniano powyżej, TikTok to aplikacja, w której użytkownicy mogą tworzyć filmy i udostępniać je ogromnej globalnej publiczności. Ta aplikacja stała się jedną z najpopularniejszych sieci społecznościowych wideo, w której wielu użytkowników wyszukuje filmy, aby się bawić i poznać wiele tematów. Podobnie na tej platformie znajdują się filmy na różne tematy, które Mogą być udostępniane w innych sieciach społecznościowych.

Obecnie jest wielu użytkowników, którzy odwiedzają tę platformę, gdzie oglądają filmy nagrane w pionie, ponieważ, to format ustawiony przez aplikację. Wynika to ze sposobu, w jaki użytkownicy trzymają telefon i dlatego TikTok umożliwia nagrywanie tylko w pionie. Teraz wielu użytkowników nie wie, że istnieje możliwość przesyłania filmów do TikTok w poziomie i to właśnie wyjaśnimy w tym artykule.

Podobnie większość użytkowników ma TikTok pobrane na swój telefon komórkowy, a ci, którzy są twórcami treści, wiedzą, że bardzo łatwo jest nagrać wideo na TikTok i że odbywa się to w pozycji pionowej. Dlatego za każdym razem, gdy wideo jest nagrywane w TikTok, zostanie to zrobione w tym formacie, a znak wodny pojawi się w tej pozycji, a nie w pozycji poziomej.

Jednak nie wszystko jest negatywne, ponieważ jest kilka sztuczek, których można użyć przesyłać filmy do TikTok poziomo, a tutaj przedstawimy niektóre z tych sztuczek, które będą dla Ciebie idealne.

Prześlij go poziomo w formacie pionowym

Jedną z najłatwiejszych sztuczek, które można wykonać, aby przesłać wideo w TikTok w poziomie, jest najpierw nagraj wideo z aparatem telefonu poziomo. Dzieje się tak, ponieważ podczas nagrywania w aparacie telefonu w pozycji poziomej wideo jest nagrywane w tym formacie.

Teraz, co powinieneś zrobić, aby udostępnić filmy w formacie poziomym, jak wspomnieliśmy wcześniej, najpierw nagraj wideo w telefonie za pomocą aparatu telefonu i następnie prześlij go do aplikacji TikTok i pozostanie to w formacie poziomym. To jeden z najłatwiejszych sposobów udostępniania filmów w formacie poziomym.

Z edytorem wideo, aby zachować format

Innym sposobem przesyłania wideo w formacie poziomym jest używanie aplikacji do edycji wideo w celu zachowania formatu poziomego. Obecnie istnieje wiele aplikacji do edycji wideo, takich jak edytor wideo InShot, YouCut, VideoShow, CapCut i inne. Wszystkie te aplikacje, o których mowa powyżej, będą bardzo pomocne, aby móc umieścić wideo w formacie poziomym i zachować je podczas przesyłania do TikTok.

użyj zewnętrznej aplikacji, aby tiktok umieścić go poziomo

Tak więc użycie niektórych z tych zewnętrznych aplikacji do ustawienia formatu wideo w poziomie nie zajmie dużo czasu. Ponadto możesz skorzystać z tych aplikacji, aby wykonać pewnego rodzaju retusz wideo przed przesłaniem do TikTok i jeśli chcesz spraw, aby Twój film był bardziej profesjonalny Musisz użyć profesjonalnego edytora wideo z komputera, w ten sposób po edycji możesz przenieść go do telefonu i udostępnić w TikTok.

Krótko mówiąc, użyj jednego z edytorów w telefonie lub na komputerze, aby edytować wideo, ustal w ten sposób format poziomy i po edycji możesz go wyeksportować, aby przesłać go do TikTok. Podobnie, dzięki tej sztuczce osiągniesz udostępniaj filmy w formacie poziomym bez żadnych komplikacji.

Korzystanie z trybu podziału

Wreszcie, jedną ze sztuczek, które możesz również wdrożyć, aby przesłać filmy do TikTok w formacie poziomym, jest skorzystanie z opcji efektów dostępnej w TikTok. W tej opcji będziesz mógł wyszukać efekt „Dwa podzielone ekrany”, który będzie musiał zostać użyty do rozpoczęcia nagrywania wideo w formacie poziomym.

Inną opcją w tym trybie podziału jest przesłanie wideo, które już nagrałeś na TikToky po wybraniu opcji efektów. Następnie będziesz musiał przesunąć się w lewo na pasku opcji efektów i wybrać sekcję z napisem „Podział”, teraz musisz wybierz w efekcie „Dwa” który będziesz naciskał, aby dodać efekt do wideo, dzięki czemu będziesz mógł przekonwertować wideo z formatu pionowego na format poziomy.

tryb podziału, aby uzyskać poziome udostępnianie wideo na tiktok

Jak obrócić nagrane wideo w TikTok?

W przypadku, gdy nagrałeś wideo w TikTok w pionie, będziesz mieć możliwość obrócenia wideo w procesie edycji przed opublikowaniem wideo. Jednak ta opcja tylko można to zrobić w przypadku nienagranych filmów na TikToku.

Dlaczego nie mogę obrócić ekranu w TikTok?

Jest to bardzo potrzebna opcja we wszystkich aplikacjach wideo, ponieważ ułatwi wielu użytkownikom udostępnianie filmów w formacie poziomym. Ale niestety TikTok nie ma tej opcji obracania ekranu podczas nagrywania filmów.

dołącz do naszego kanału telegram