Skip to content

Jak sprawdzić, czy profil Bumble jest fałszywy? – Aplikacje randkowe

22 de luty de 2022

W tej chwili poznawanie ludzi przez aplikacje stało się jeszcze bardziej powszechne niż w inny sposób, powiedzmy, że jest znacznie bardziej akceptowane społecznie niż kilka lat temu, kiedy panowała nieufność i ignorancja.

Bumble to jedna z najnowszych aplikacji na rynku, która ma na celu łączenie w jednym miejscu ludzi różnych typów relacji, przyjacielskich, zawodowych czy romantycznych. Jednak jak rozpoznać fałszywy profil?, Jedno z największych pytań, na które dzisiaj pomożemy Ci odpowiedzieć.

Jakie kroki należy wykonać, aby dowiedzieć się, czy profil na Bumble jest fałszywy?

Wraz z pojawieniem się i popularnością aplikacji randkowych tysiące ludzi wyrusza na… znajdź idealnego partnera na tych platformach wynikają zarówno historie sukcesu, jak i porażki. W Bumble istnieją trzy podkategorie Bumble Date (romantyczne randki), Bumble BFF (przyjaźń) i Bumble Bizz (profesjonalne połączenia).

Mając tę ​​osobliwą strukturę i koncepcję upodmiotowienia kobiet jako flagi, niewątpliwie wywołał wysoki stopień ciekawości wśród populacji, dodając ponad 4 miliony użytkowników. Działa tak, jak zwykle robią te aplikacje, z przesuwaniem w prawo lub w lewo, jeśli jesteś zainteresowany użytkownikiem lub nie, a możesz nawet Super Swipe na profilu innej osoby, jeśli ci się to za bardzo podoba.

Ale jak w każdej sieci społecznościowej istnieją środki ostrożności, które musisz podjąć, a najważniejsze jest to maksymalnie dbaj o swoje dane osobowe, ponieważ naprawdę nie masz pewności, kto stoi za drugim ekranem. Niestety, tego typu platformy to miejsca, w których mnożą się oszuści, oszuści i inne rodzaje persona non grata.

Profil zawiera zdjęcia niskiej jakości

Jeśli już zdecydowałeś się dołączyć do bumble, prawdopodobnie masz kilka meczów, ale zanim zbyt szybko nabierzesz nadzieje, porozmawiaj z tym, za kogo się podają. Aby to zrobić, musisz zwrócić szczególną uwagę na drobne szczegóły swojego profilu, na przykład jakość zdjęć.

Nic dziwnego, że więcej niż jeden oszust próbuje zdobyć zdjęcia z internetu, uzurpowanie sobie cudzej tożsamości, lub umieść zdjęcia rodzajowe, które nie mają z nim nic wspólnego. W każdym razie ostrość ich zdjęć wiele mówi o autentyczności użytkownika, jeśli masz podejrzenia, nie wahaj się uruchomić obrazu w wyszukiwarce Google, aby zweryfikować inne dopasowania.

dobrze przeanalizuj szczegóły profilu

Biografia jest słabo napisana

Nie trzeba dodawać, że wszyscy użytkownicy muszą być pełnoletni, więc nie powinieneś znaleźć zbyt wielu błędów ortograficznych lub bardzo mało informacji, najlepiej osoby krótki opis tego kim jesteś, aby budować zaufanie u innych. Jeśli zauważysz niekonsekwencje w jego słowach, lepiej od razu go zablokować.

Nie ma spójności w twoich odpowiedziach

Zakładając, że jest to ktoś, kto ma dobre zdjęcia i biografię, oczywiście robisz kolejny krok, czyli dopasowanie i rozpoczęcie rozmowy. Ważne jest również obserwowanie jego odpowiedzi, jeśli odpowiada na to samo pytanie przy dwóch różnych okazjach, w inny sposób, kiedy nie powinien, można już wywnioskować, że nie jest szczery lub że coś ukrywa.

Pamiętaj, że jest to bardzo powszechne w aplikacjach randkowych spotkać boty, sposobem, w jaki możesz oszukać ich system, jest wysłanie bełkotliwej wiadomości, takiej jak „cjoewhdbscacsd”, ponieważ jeśli za profilem kryje się sztuczna inteligencja, odpowie normalnie.

Jak uniknąć fałszywego profilu na Bumble?

Naprawdę nie ma magicznej formuły, która na pierwszy rzut oka wykryje, czy profil jest fałszywy, czy nie, ponieważ każdego dnia profile te dopracowują swoje sztuczki, aby jako zwykły użytkownik pozostać niezauważonym, ukrywając za nim mroczne intencje.

Ale mimo to nie możesz przestać samodzielnie przeprowadź dokładne kontrolejuż podaliśmy Wam kilka podstaw do przejrzenia, do których należy dodać wiedzę o wspólnych znajomych z kimś z Bumble, abym mógł nawet poprosić o referencje od niego przed prawdziwą randką.

Poproś użytkownika o weryfikację

Może się zdarzyć, że niektóre aspekty nie dają pewności co do autentyczności profilu i zdecydujesz się ponownie dopasować na Bumble, niezależnie od tego, czy jesteś w tym momencie, czy czujesz się całkowicie pewny osoby, z którą rozmawiasz, nie wahaj się poproś o weryfikację, jeśli jej nie masz.

profil musi zostać zweryfikowany

Jest to jedno z narzędzi, które oferuje Bumble, aby sprawdzić, czy ta osoba jest prawdziwa i że możesz uzyskać dostęp do tej prośby tylko wtedy, gdy jesteś również zweryfikowany. Jeśli Twój mecz nie odpowie na żądanie w ciągu maksymalnie 24 godzin, rozmowa zostanie automatycznie przerwana przez aplikację.

Nawiąż połączenie wideo

Kolejna doskonała opcja, którą masz, na uniknąć bycia ofiarą łowienia sumów, jest rozpoczęcie rozmowy wideo, w tej samej aplikacji znajdziesz przycisk z ikoną kamery wideo. Jeśli Twój mecz nie ma nic do ukrycia, uzyskaj dostępchętnie to robią, w ten sposób mają możliwość dużo lepszego poznania się i wyjaśnienia wszelkich podejrzeń.

spotykać się w miejscu publicznym

Zakładając, że użytkownik, z którym rozmawiasz od jakiegoś czasu, przeszedł przez wszystkie filtry bezpieczeństwa i istnieje prawdziwe zainteresowanie osobistym spotkaniem, postępuj ostrożnie. Najlepiej, jeśli po raz pierwszy planujesz tylko szybkie spotkanie, w zatłoczonej przestrzeni publicznej, zawsze mów komuś, komu ufasz, gdzie to będzie i o której godzinie, nawet jeśli to możliwe, idź w towarzystwie. Pamiętaj, że nie trzeba się spieszyć z niczym wartościowym.

dołącz do naszego kanału telegram