Skip to content

Jak przesłać, udostępnić lub wysłać plik PDF do Facebooka z mojego iPhone’a, Androida lub komputera?

9 de czerwiec de 2021

Dziś Facebook stał się tak istotny w sieci, a to głównie ze względu na wielkie korzyści oferowane użytkownikom. Wśród nich są opcje udostępniania tysięcy zdjęć i filmów, a także okazuje się być idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą zapoznać się ze statystykami swoich stron biznesowych. Dlatego ta aplikacja jest tak znana na całym świecie i cieszy się dużym uznaniem.

Oprócz wyżej wymienionych, Facebook posiada również mechanizm, który pozwala umożliwia przesyłanie plików w formacie PDF z komputera lub urządzenia mobilnego. To narzędzie okazuje się niezwykle przydatne, szczególnie dla uczniów, którzy komunikują się za pośrednictwem tej platformy i muszą dzielić się swoją pracą z nauczycielami lub kolegami. Dlatego dzisiaj pokażemy Ci, jak łatwo i szybko przesyłać tego typu pliki na platformę.

Prawidłowy sposób wysyłania pliku PDF z komputera w grupach na Facebooku

Aby to zrobić, musisz być w jednej z grup na Facebooku, do której jesteś dodany, na przykład w przypadku nauczycieli, którzy używają tego narzędzia do kontaktu ze swoimi uczniami. Teraz pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wejdź na swoją stronę główną na Facebooku i przejdziesz do sekcji Grupy i przejdziesz do określonej grupy, w której chcesz udostępnić plik PDF.

Aby wejść do menu, musisz przejść do części, która mówi Dodaj do swojej publikacji i stamtąd wybrać trzy pojawiające się punkty. Robiąc to, będziesz musiał kliknąć Plik, aby wyświetlić nowe okno do którego prześlesz plik PDF za pomocą przycisku Wybierz plik.

Więc teraz musisz wybrać plik PDF, który chcesz przesłać w bibliotece komputera, a następnie kliknąć Opublikuj i że plik jest prawidłowo udostępniony z członkami wybranej grupy. Musisz wiedzieć, że w grupach na Facebooku możesz również bez problemu udostępniać pliki Dropbox.

Jak udostępnić plik PDF na swoim profilu na Facebooku z komputera?

Aby to zrobić, musisz najpierw przesłać swój plik do chmury, aby poprawnie załadował się na stronie na Facebooku. Dlatego zalecamy korzystanie z Dysku Google, doskonałej platformy do przesyłania wszelkiego rodzaju plików. Następnie znajdziesz plik, do którego skopiujesz jego adres URL, a następnie przejdziesz do Facebooka, aby napisać nowy post z jego strony głównej.

jak wgrać pdf z ekranu mobilnego na facebook

Jak tylko okno się otworzy, będziesz musiał wklej adres pliku i kliknij Opublikuj, aby wszystkie Twoje kontakty mogły uzyskać dostęp do adresu i stamtąd pomyślnie pobrać lub wyświetlić plik PDF.

Instrukcje przesyłania plików PDF z Androida i iPhone’a

W przypadku Androida musisz skorzystać z linku PDF, więc musisz przejdź do chmury z aplikacji na telefonie i prześlij tam plik. Następnie skopiujesz odpowiedni adres linku, a następnie przejdziesz na Facebooka do wersji Lite lub oryginału, jednej z dwóch prac i stamtąd utworzysz nową publikację.

Więc teraz pozostaje wkleić adres URL i kliknąć Opublikuj, aby Twoje kontakty może uzyskać dostęp do tego linku. W przypadku iOS procedura jest praktycznie taka sama, ponieważ konieczne jest skorzystanie z usługi pozwalającej na wgranie dokumentu w chmurze w celu uzyskania do niego linku dostępowego.

W ten sposób adres URL jest kopiowany do schowka iPhone’a lub iPada, a gdy użytkownicy chcą zobaczyć, co udostępniłeś, mogą kliknąć link i przekierować do strony, na której się załadowałeś z góry swój plik w formacie PDF.

Należy zauważyć, że możesz również wykonać tę samą procedurę, ale prywatnie z kontaktami, które chcesz za pośrednictwem prywatne wiadomości oferowane przez Facebook. Otwarcie okna Messengera i wklejenie otrzymanego linku, aby osoba miała do niego dostęp.

dołącz do naszego kanału telegram