Skip to content

Jak przekonwertować tekst z wielkich lub małych liter i odwrotnie w Arkuszach Google

5 de kwiecień de 2021

Kiedy mówimy o Google, mamy na myśli narzędzie, które jest całkowicie kompletne, ponieważ oferuje szereg usług, aby zadowolić użytkowników i ich potrzeby. Jedną z tych usług, która wywarła charakterystyczny wpływ w ostatnich latach jest Arkusze Google. To nabrało rozpędu dzięki zastosowaniu, które zostało z niego zrobione.

Wielu użytkowników zna to medium jako „Excel Google”, ponieważ stał się konkurencją dla programu Excel, ponieważ jest również narzędziem arkusza kalkulacyjnego. Arkusze Google pozwoliły wielu firmom na zwiększenie ich pracy, ponieważ dzięki szybszemu oprogramowaniu przedsiębiorcy oszczędzają czas i pieniądze.

Co to są Arkusze Google i dlaczego je stworzyli?

Ta aplikacja to oprogramowanie umożliwiające zarządzanie arkuszami kalkulacyjnymi, umożliwiając użytkownikom wykonywanie zadań w taki sam sposób, jak w programie Excel. To narzędzie zostało uruchomione w czerwcu 2006 r. I wcześniej było znane jako Arkusze kalkulacyjne Google, ale nadal było usługą internetową.

Google zadbało o stworzenie Arkusze Google aby zaktualizować wszystkie swoje usługi i stworzyć bardziej kompletny program, tak aby można było tworzyć kopie zapasowe wszystkich plików w chmurze Google.

Jak najlepiej wykorzystać Arkusze Google?

Aby używać tej aplikacji jako rozszerzenia Google, ważne jest, aby znać wszystkie szczegóły tego potężnego narzędzia, aby móc jak najlepiej to wykorzystaj. Rozpoczęcie korzystania z tej aplikacji nie jest wcale skomplikowane, ale znajomość wszystkich jej funkcji pomoże ci w postępach w innych, bardziej zaawansowanych funkcjach.

Jedną z tych interesujących szczegółów dotyczących Arkuszy jest możliwość wklejania obrazów do arkusza kalkulacyjnego; naciśnij opcję = OBRAZ, a następnie użyj linku do obrazu, który chcesz wkleić. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest pobranie danych z innych arkuszy kalkulacyjnych, w tym celu musisz użyć opcji „IMPORTRANGE” i dzięki temu aktualizuj swoje informacje.

Jak zmienić małe lub wielkie litery w tekście w Arkuszach Google?

Aby dowiedzieć się, jak używać tego narzędzia Arkuszy na piśmie, aby po prostu zaznaczyć tekst, aby go zmienić, możesz wykonać następujące kroki:

Najpierw musisz „zaznaczyć wiersze tekstu”, w których chcesz zmienić wielkie litery lub odwrotnie, a następnie przejść do „Menu aplikacji”. W tym menu naciskasz „Edytować” a następnie wybierz opcję „Zmień wielkie litery” znajdujący się u góry ekranu w systemie Windows.

Wśród dostępnych opcji, które można znaleźć w tym narzędziu, są: pisać wielką literą tylko pierwszą literę każdego słowa. Opcjonalnie można też wpisać wielką literę tylko w pierwszej literze każdego wiersza; lub jeśli to nie jest możliwe, wszystkie litery tekstu należy wpisać małymi literami.

Zalety korzystania z Arkuszy Google

Pościel; Chociaż jest podobny do programu Excel, ma różne opcje, które przyciągają użytkowników. Na przykład, jedną z rzeczy, która ją wyróżnia, jest łatwy dostęp. Ponadto jest to całkowicie darmowa aplikacja, która pozwala na pozostawienie wszystkich plików w chmurze iw ten sam sposób zapisanie ich w celu późniejszego odzyskania.

osób pracujących z laptopem

Jest to bardzo łatwe w użyciu narzędzie, ponieważ ma krótsza krzywa uczenia się, ponieważ ma mniej opcji do zapamiętania. Podobnie jak każda usługa oferowana przez Google, system, który oferuje Arkusze, umożliwia tworzenie kopii i kopii zapasowych wykonywanej pracy.

Kolejną zaletą, jaką oferuje, jest możliwość połączenia się z innymi aplikacjami, takimi jak Google Docs lub Gmail, a tym samym możliwość pracy z obrazami z Internetu na arkuszu.

Wady korzystania z Arkuszy Google

Możemy wspomnieć o kilku, a mianowicie, że większość użytkowników programu Excel, którzy pracowali z nim od lat, uważa, że ​​Arkusze wprowadzają ich w błąd. To dlatego, że jego stoły są bardzo proste. Poza tym, aby móc zapisywać arkusze kalkulacyjne, musisz mieć połączenie z siecią internetową, chociaż nadal możesz pracować w trybie offline, a następnie zapisywać.

To jest narzędzie Google, więc zawsze będzie aktualizować i ulepszać swoje funkcje, ale tak się stało w tym przypadku mniej opcji niż w programie Excel. Inną wadą jego użytkowania jest niewielka zdolność przetwarzania, dlatego zawsze będzie zależała od połączenia i serwerów.

dołącz do naszego kanału telegram