Skip to content

Jak przekazać wiadomość e-mail otrzymaną w Gmailu do innego kontaktu? -PC i telefon komórkowy

28 de listopad de 2021

W dzisiejszym świecie, odbieranie i wysyłanie e-maili to prawie rutynowe zadanie. E-maile są obecne w obszarach biznesowych, handlowych, edukacyjnych i osobistych. Ułatwiają i usprawniają zadania komunikacyjne, dodają dynamizmu naszym działaniom i mogą pomóc nam zaoszczędzić sporo czasu.

Gmail to usługa poczty e-mail firmy Google i najczęściej używana na świecie. Profesjonaliści wszelkiego rodzaju używają tego cennego narzędzia do wysyłania i odbierania informacji. Gmail ma wiele funkcji, które mogą znacznie ułatwić nam pracę podczas wysyłania e-maili. W tym artykule porozmawiamy o zadaniu przekazywania otrzymanych wiadomości e-mail.

Jaki jest prawidłowy sposób przekazywania wiadomości e-mail w Gmailu?

Jeśli w związku z wykonywaną czynnością otrzymujesz wiele e-maili, które musisz następnie wysłać do innego kontaktu, Powinieneś nauczyć się, jak je przekazywać bez konieczności ich ponownej edycji. Następnie nauczymy Cię, jak to zrobić z telefonu komórkowego lub komputera.

Z telefonu komórkowego

Chociaż ta czynność jest jednym z podstawowych zadań, które można wykonać za pomocą wiadomości e-mail otrzymywanych przez Gmaila, tak naprawdę są tacy, którzy nie wiedzą, jak to zrobić. Oto krok po kroku z telefonu komórkowego z systemem Android.

Otwieramy aplikację Gmails na Androida a następnie znajdujemy się w skrzynce odbiorczej menu po lewej stronie ekranu. Otwieramy skrzynkę i lokalizujemy otrzymaną wiadomość, którą chcemy przekazać do innego kontaktu. Każdy e-mail ma po prawej stronie trzy pionowe kropki, klikamy i wybieramy opcję przekazywania. W polu Do wpisujemy adres e-mail kontaktu, do którego chcemy przekazać dalej, a następnie podajemy go do wysłania i gotowe.

W Twoim komputerze

Aby to zrobić z komputera, kroki są w zasadzie takie same. Aby rozpocząć, otwórz swoje konto Gmail, a następnie z wiadomości e-mail otrzymanych w skrzynce odbiorczej wybierz tę, którą chcesz przekazać. Kliknij trzy kropki po prawej stronie e-maila i Z rozwijanego menu wybierz opcję Wyślij ponownie. Następnie wprowadź adres e-mail kontaktu, do którego chcesz przekazać i zastosować Wyślij. Jest to również możliwe

Co możesz zrobić, aby zbiorczo przekazać wiadomość e-mail?

masowe przekazywanie poczty

Wysyłaj masowe e-maile jest to bardzo powszechne w branży biznesowej lub edukacyjnej gdy chcesz przekazać ważne informacje personelowi, który w nich pracuje. Takie działanie oszczędza nam dużo czasu i ułatwia pracę. Oto krok po kroku.

Otwórz swoje konto Gmail i znajdź wiadomość, którą chcesz przekazać. Kliknij i naciśnij trzy pionowe kropki po prawej stronie. Z opcji w menu wybierz Przekaż i na ekranie wyświetlonym poniżej dotknij słowa Do. Otworzy się skrzynka ze wszystkimi kontaktami. Wybierz osoby, do których wyślesz wiadomość, a po zakończeniu kliknij Wstaw. Pozostaje tylko wysłać i to wszystko.

Ta sama wiadomość dotrze do wszystkich wybranych kontaktów. Jeśli zamierzasz przekazać wiadomość do wszystkich kontaktów, wystarczy kliknąć Zaznacz wszystko w polu Do, wstawić, a następnie kliknąć Wyślij.

Jak przekazać wiadomość e-mail z Gmaila do WhatsApp?

Bezpośrednio przenieś wiadomość e-mail z Gmaila do WhatsApp Jest to działanie niemożliwe ze względu na niekompatybilność platform. Możemy to jednak zrobić w inny sposób, pobierając i konwertując wiadomość e-mail do formatu PDF.

Aby to zrobić z telefonu komórkowego, otwórz Gmaila i znajdź w skrzynce odbiorczej pocztę, którą chcesz przekazać. Otwórz go i w trzech pionowych kropkach po prawej stronie wybierz Drukuj z menu rozwijanego. Teraz zobaczysz podgląd wiadomości e-mail i opcję zapisania jako PDF lub wybrania drukarki na górnym pasku.

Wybierz Zapisz jako PDF i naciśnij niebieski przycisk w prawym rogu podglądu. Teraz możesz zmienić nazwę jeśli chcesz iw menu w lewym górnym rogu wybierz, gdzie chcesz ją zapisać na urządzeniu. Po wybraniu magazynu kliknij Zapisz w prawej dolnej części.

Reszta polega na wyszukaniu zapisanej wiadomości e-mail i wybraniu jej, a następnie kliknięciu WhatsApp, aby udostępnić i wybrać kontakt, do którego prześlesz wiadomość e-mail. Daj to wyślij i to wszystko. Inną opcją jest najpierw otwarcie WhatsApp i wybranie kontaktu, a na pasku rozmowy wybierz Udostępnij> Dokumenty. Znajdź dokument i daj go do wysłania i to wszystko.

przekazywać e-maile do WhatsApp

Aby to zrobić z komputera, konieczne jest pobranie aplikacji internetowej WhatsApp. Możesz także użyć narzędzia Kopiuj Wklej. Skopiuj tekst e-maila i wklej go na pasku czatu kontaktu, któremu przekażesz go dalej. Możesz także dołączyć dodatkowe pliki lub wiadomości z poczty.

Bez wątpienia Gmail jest obecnie najlepszym serwerem poczty e-mail ze względu na jego wiele funkcji. Dowiedz się, jak najlepiej go wykorzystać i zaoszczędzić czas i energię.

dołącz do naszego kanału telegram