Skip to content

Jak przeglądać i usuwać historię lub rejestr połączeń, wiadomości i kontaktów na Androidzie

13 de czerwiec de 2022

Wyczyść pełną historię na Androidzie to wcale nie jest skomplikowane. Jeśli chcemy pozbyć się dziennika połączeń, wiadomości i kontaktów na tych telefonach komórkowych, wystarczy wykonać prosty krok. Ten proces można nawet wykonać ręcznie, wybierając to, co chcesz usunąć, lub możesz to zrobić automatycznie.

System Android już pochodzi z fabryki z opcją ręcznego usunięcia wszystkich tych informacji. po prostu musisz przejdź do aplikacji telefonu, kontakty lub wiadomości i długo naciśnij rekord, który chcesz usunąć. Jest to bardzo podobny prosty krok, jak wtedy, gdy chcemy usunąć historię przeglądania również na Androidzie.

Na Androidzie możesz w zasadzie robić, co chcesz, a usuwanie tych dzienników jest łatwe, ale czy chciałbyś aplikacja robi to automatycznie tak często? W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu, a przy innej okazji na pewno rozczarować. Cóż, później porozmawiamy o jednym.

Jak usunąć historię połączeń?

Aby przeprowadzić proces usuwania historii połączeń, musisz wykonać następujące czynności:

 • tym razem otwierasz aplikację telefonu.
 • idziesz tam, gdzie jest napisane ostatni.
 • Wynajmować nacisnął palec na połączenie który chcesz usunąć, dopóki nie zostanie oznaczony, teraz będziesz mógł zaznaczyć wszystkie te, które chcesz usunąć.
 • wtedy po prostu naciśnij Usuń u góry lub jeśli masz ikonę, zwykle jest ona reprezentowana jako kosz na śmieci.

Usuń wiadomości

Ten dla wiadomości jest bardzo podobny, tylko trochę łatwiejszy:

 • otworzyć Aplikacja Wiadomości (ten, którego używasz do wysyłania wiadomości)
 • Zrób jeden długie naciśnięcie na wiadomość co chcesz usunąć Musi być oznaczony. Następnie możesz normalnie dotknąć innych wiadomości tekstowych, aby je oznaczyć.
 • dotknij Usunąć.

Teraz, aby usunąć historię kontaktów, którą często spotykamy na Androidzie, mamy dwa nieco różne kroki, ale ostatecznie mają ten sam wynik:

 • Znowu będziesz musiał udać się do aplikacja na telefon.
 • Musisz długo naciśnij kontakt, który chcesz usunąć dopóki nie zostanie oznaczony, możesz zaznaczyć wszystkie kontakty, które chcesz usunąć.
 • w końcu po prostu naciśnij usuń i voila.
 • Jeśli nie chcesz, aby częste kontakty były widoczne, możesz wybrać z konfiguracji tej samej aplikacji wyłącz częste kontakty.

Możesz to również zrobić w aplikacji Kontakty. Tam możesz nawet wyłącz funkcję, która pokazuje częste kontakty, z ustawień tej aplikacji. W ten sposób kontakty, z którymi najczęściej dzwonisz, nigdy więcej nie pojawią się w rejestrze. Telefony komórkowe Samsung mają tę opcję, jeśli chodzi o usuwanie historii na nich.

Do usuń częste kontakty z aplikacji Telefon, powinny też automatycznie zniknąć z aplikacji „Kontakty” i odwrotnie. Jeśli masz wątpliwości, sprawdź, czy tak jest i możesz przeprowadzić proces ponownie, jeśli wcześniej nie było to możliwe.

rejestr połączeń różnych kontaktów w telefonie komórkowym

Jak automatycznie usunąć historię?

Jak już widzieliśmy, nie trzeba instalować żadnej zewnętrznej aplikacji, aby móc usunąć historię na Androidzie. Ale jeśli tego chcesz logi są usuwane automatycznie a wszystko jednocześnie można skorzystać z aplikacji History Eraser, którą za darmo znajdziemy w Sklepie Play.

Możesz ustawić ich automatyczne usuwanie od czasu do czasu. Możesz nawet dodać widżet do ekranu głównego, aby wymaż wszystko jednym dotknięciem. To bardzo ciekawa i jednocześnie bardzo wszechstronna aplikacja. Jest dość intuicyjny i wcale nie trzeba go wyjaśniać ani tworzyć przewodnika dotyczącego jego użycia.

To jest bardzo łatwy w konfiguracji dzięki czemu od czasu do czasu samodzielnie kasuje między innymi historię SMS-ów, rozmów telefonicznych i częstych kontaktów. Jest dostępny nie tylko na urządzenia z systemem Android, ale także na telefony komórkowe z systemem iOS.

Jak zobaczysz, wszystkie procesy są dość podobne i wcale nie skomplikowane, zajmie Ci to kilka minut, aby cała historia została całkowicie wyczyszczona.

Chociaż wielu jest użytkownicy, którzy wolą korzystać z aplikacji zrobić to dla siebie. A jeśli zdarzy się, że po usunięciu całej historii, którą chcesz odzyskać, nie ma się czym martwić, ponieważ w tych telefonach komórkowych z Androidem możemy odzyskać wspomniane rekordy.

dołącz do naszego kanału telegram