Skip to content

Jak poznać lokalizację mojego przyjaciela na WhatsApp — wskazówka dotycząca geolokalizacji

22 de luty de 2022

Aplikacja znana jako WhatsApp jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych i używanych na całym świecie w zakresie komunikatorów. Aplikacja należąca do Meta opiera się na oferowaniu jej ponad 2 miliony użytkowników na całym świecie, możliwość utrzymywania kontaktu w czasie rzeczywistym dzięki różnym funkcjom, takim jak wiadomości, połączenia głosowe i połączenia wideo.

Jednym z najważniejszych narzędzi tej aplikacji jest móc udostępniać lokalizację innym osobom, będąc bardzo pomocnym dla jego użytkowników, ponieważ czasami konieczne jest udostępnienie lokalizacji, aby spotkać się z przyjaciółmi lub rodziną, dokonać dostawy lub zlokalizować określony obszar. Są jednak osoby, które nie znają prawidłowych sposobów wysyłania lokalizacji przez WhatsApp, zostań tutaj i poznaj prawidłowe sposoby korzystania z tego narzędzia.

Jakie są różne metody geolokalizacji, które ma WhatsApp?

Aplikacja WhatsApp znana jest głównie z komunikatorów, połączeń głosowych, a także połączeń wideo. Ale ta aplikacja ma nie tylko te funkcje, ale także ma różne narzędzia aby jego użytkownicy mieli doskonałe wrażenia podczas korzystania z niego, narzędzia takie jak udostępnianie dokumentów, obrazów, filmów, dźwięku głosowego, kontaktów i oczywiście onopcja udostępniania lokalizacji.

Dla użytkowników aplikacji WhatsApp niezbędne jest posiadanie narzędzi umożliwiających lokalizację geologiczną i udostępnianie lokalizacji, ponieważ jest to bardzo przydatne w różnych sytuacjach, które pojawiają się w codziennym życiu ludzi. WhatsApp Posiada funkcję udostępniania lokalizacji, ale można z niej korzystać różnymi metodami, są to m.in.

Wyślij aktualną lokalizację

Opcja wysyłania aktualnej lokalizacji w WhatsApp jest znana jako najbardziej tradycyjna opcja, to narzędzie jest ważne dla użytkowników aplikacji, ponieważ pozwala im udostępniać ją innym osobom ubikacja dokładny, w momencie wysłania. Korzystając z tej metody, możesz wysłać dokładną lokalizację drugiej osobie lub też wysłać inną lokalizację na mapie.

Transmisja lokalizacji w czasie rzeczywistym

Lokalizacja w czasie rzeczywistym to nowa metoda zaimplementowana przez WhatsApp, za którą tęsknili jej użytkownicy i która w końcu pojawiła się w aplikacji. Ta metoda umożliwia użytkownikom udostępnianie swojej lokalizacji w czasie rzeczywistym osobie za pośrednictwem indywidualnego czatu lub też czatu grupowego przez określony czas. Czas, w którym druga osoba może poznać lokalizację w czasie rzeczywistym za pośrednictwem mapy, może być kontrolowany przez osobę, która ją wysyła, a lokalizację można również aktywować lub dezaktywować w wymaganym czasie, aby nie mieli już dostępu do lokalizacja. lokalizacja wysłana.

Obecnie aplikacja WhatsApp nie posiada funkcji ani narzędzia, które pozwalałoby użytkownikom poznać lokalizację osoby, z którą prowadzą czat, bez wcześniejszego dobrowolnego jej wysyłania. Z tego powodu, jeśli chcesz wiedzieć, gdzie dana osoba się znajduje, najlepiej zapytać, czy może udostępnij swoją lokalizację oczywiście przez WhatsApp, o ile jest to udostępniane za Twoją zgodą.

Wyślij lokalizację

Teraz, gdy znane są metody, za pomocą których można zlokalizować się za pomocą aplikacji WhatsApp, nie wystarczy tylko wiedzieć, czym one są, ważne jest również, aby wiedzieć, jak korzystać z tych metod. Jeśli więc nie wiesz, jak udostępnić swoją lokalizację na czacie indywidualnym lub grupowym za pośrednictwem WhatsApp, możesz dowiedzieć się, jak to zrobić poprawnie, z aplikacji WhatsApp lub bezpośrednio z Map Google.

Z aplikacji WhatsApp

Wysyłanie lokalizacji przez aplikację WhatsApp to bardzo prosty proces, głównie musisz zlokalizować ikonę klipsa lub haczyka, znajdującego się po lewej stronie sekcji pisania, kliknij tę ikonę, aby wyświetlić dostępne opcje, tam zobaczysz ikonę mapy z nazwą lokalizacji.

Następnie kliknij tę ikonę, aby znaleźć mapę i lokalizację, w której jesteś w tym momencie, oznaczoną niebieską kropką, pojawią się różne opcje udostępniania lokalizacji, wystarczy kliknąć opcję wyślij aktualną lokalizację. A lokalizacja byłaby już wysłana.

Z Mapami Google

Udostępnianie lokalizacji za pomocą Map Google zwykle nie jest pierwszym wyborem ludzi, ale jest to możliwe. W tym celu musisz wejść do aplikacji Mapy Google, po wejściu do środka możesz zobaczyć bieżącą lokalizację przez niebieski punkt, aby wysłać tę lokalizację, kliknij ten punkt, pojawią się niektóre opcje, w tym udostępnianie lokalizacji, kliknij ją i inne pojawią się media, którym można go udostępnić.

udostępnij lokalizację mapy google

Jaka jest procedura udostępniania mojej bieżącej lokalizacji w WhatsApp?

Aby udostępnić rzeczywistą lokalizację za pośrednictwem WhatsApp, procedura wysyłania normalnej lokalizacji jest powtarzana prawie dokładnie, różnica polega na tym, że ta procedura ma na końcu różne kroki. Oto kroki, które należy wykonać.

Najpierw wejdź do czatu WhatsApp, z którym chcesz udostępnić lokalizację w czasie rzeczywistym, a następnie zlokalizuj ikonę w postaci klipu lub haka (co reprezentuje opcję dołączenia) po lewej stronie sekcji pisania, kliknij ją do opcje udostępniania wyświetlacza do dyspozycji.

Teraz kliknij opcję lokalizacji, będziesz mógł obserwować opcję normalnej lokalizacji i opcję lokalizacji w czasie rzeczywistym, wybierz drugą i określ, jak długo będziesz dostępny dla drugiej osoby. I voila, zostanie on pomyślnie udostępniony.

dołącz do naszego kanału telegram