Skip to content

Jak poprawić rekomendacje Spotify i uzyskać lepszą muzykę?

9 de Listopad de 2021

Spotify to aplikacja do strumieniowego przesyłania muzyki, która umożliwia słuchanie ulubionej muzyki w bardzo łatwy i prosty sposób. Nawet jeśli jesteś szerokim koneserem swoich upodobań, aplikacja może również pomóc Ci nabyć nowe smaki istniejących utworów na swojej platformie, w poniższym artykule powiemy Ci, jak popraw rekomendacje Spotify, aby uzyskać lepsze wrażenia i czujesz się komfortowo na platformie.

Jak działa algorytm Spotify do podpowiadania muzyki?

Algorytm Spotify to sposób na uporządkowanie strumieni, dzięki czemu masz ulubioną muzykę bez ekstremalnego bałaganu. Jego algorytm będzie z góry określony przez dwa rodzaje list odtwarzania, które są następujące:

  • Odkryj tygodnik: Odpowiada za odtwarzanie Twojej muzyki tak, jak chcesz, to znaczy, że podczas wielokrotnego odtwarzania utworu będzie on częścią tego segmentu. Tutaj zostanie wprowadzonych 30 utworów, które zostaną uznane za Twoje ulubione, ponieważ Twój wybór będzie dotyczył większej liczby reprodukcji na Twoim urządzeniu. Możesz też zapisać te pliki na swoim urządzeniu, aby później posłuchać polecanej muzyki.
  • Zwolnij radar: Ta playlista pokaże utwory, które są modne, czyli najczęściej oglądane w aplikacji Spotify. Jest to sposób polecania nowych wydań. Twoje poglądy będą również oparte na wyborze Twoich ulubionych wykonawców w Spotify.

Co możemy zrobić, aby zmienić przebieg naszego algorytmu na Spotify?

Aplikacja muzyczna Spotify ma bardzo funkcjonalny algorytm, który pozwala: Pomoże to ułatwić wybór do reprodukcji twoich piosenekJeśli nie jesteś z tego zadowolony, możesz zmienić jego przebieg w następujący sposób:

Nie ignoruj ​​​​”Dla Ciebie”

Te dla Ciebie to sposób na poinformowanie Spotify, jaki jest Twój gust muzyczny, te dla Ciebie stanowią segment, który aplikacja daje Ci, aby sprawdzić, czy niektóre z tych utworów, które wybiera Spotify, przykują Twoją uwagę. Jeśli często grasz tę piosenkę, może ona pojawić się w twoim algorytmie.

Pokaż, że lubisz tę konkretną piosenkę

Możesz uzyskać dostęp do opcji, aby pokazać, że utwór, który przykuwa Twoją uwagę, lubisz w określony sposób, Możesz to zrobić, grając regularnie.

Twoje poszukiwania są kluczowe

W aplikacji Spotify masz możliwość wyszukania swoich ulubionych piosenek, do tego wystarczy wejść do aplikacji, przejść do wyszukiwarki i znaleźć swoją ulubioną piosenkę. Jeśli ciągle jej szukasz, Spotify doda go do jednego z Twoich algorytmów.

Najlepsze są sesje prywatne

W tej aplikacji możesz również dodać sesję prywatną, dzięki czemu będziesz mieć swoje reprodukcje w jednym miejscu. Tyle razy odtwarzałeś te utwory w sekcji prywatnej, że Twoja playlista zostanie umieszczona w sekcji Odkrywaj co tydzień.

rekomendacje algorytmu spotify

Twórz własne listy odtwarzania

Również w Spotify masz możliwość stworzenia własnej playlisty, czyli umieszczenia wybranej przez siebie playlisty. Możesz dodaj wszystkie utwory, które chcesz i masz możliwość tworzenia wielu. Można je odtwarzać bez połączenia z Internetem, jeśli pobierzesz je wcześniej.

Nigdy nie udostępniaj swojego konta

Jeśli chcesz, aby Twoje poglądy pojawiały się w algorytmie, postaraj się nie udostępniać swojego konta, ponieważ podczas odtwarzania wielu różnych piosenek aplikacja nie będzie wiedziała, które naprawdę lubisz.

Pobierz muzykę na swoje konto

Spotify to aplikacja, w której możesz nie tylko słuchać muzyki, ale także pobierać je na swoje konto, ta opcja jest bardzo prosta i sprawi, że wyszukiwanie przedmiotów jest łatwiejsze.

Jak sprawić, by Spotify nie dodawał utworu do naszej listy odtwarzania?

Jeśli nie lubisz już tego Spotify, gdy kończysz swoje ulubione reprodukcje, wybierz tę, która będzie kontynuowana, czy możesz sprawić, że to przestanie działać? więc po prostu wykonaj następujące kroki:

  1. Wejdź do aplikacji Spotify.
  2. Przejdź teraz do opcji ustawień.
  3. Tutaj zaoferuje ci listę, gdzie musisz nacisnąć autoodtwarzanie.
  4. Teraz przejdź do ustawień zaawansowanych.
  5. Więc musisz wyłącz opcję Spotifyi voila, teraz pojawi się tylko muzyka z Twojej listy odtwarzania.

Wiele osób korzysta z tej opcji, aby zobaczyć, że na platformie dostępny jest inny utwór, dzięki czemu poznasz nowe pliki muzyczne i nie zostaniesz sam z tym, co już wiesz.