Skip to content

Jak podłączyć, skonfigurować i używać oryginalnego lub chińskiego smartwatcha na Androidzie lub iPhonie?

20 de maj de 2022

Od kilku lat smartwatche Rośnie ich popularność. Ale nie tylko pod względem popularności, ale także funkcji, co pokazuje ciągłą ewolucję tej klasy urządzeń.

Smartwatch może być używany do wielu rzeczy: od wykonywania ćwiczeń po słuchanie muzyki i kontrolowanie różnych aspektów telefonu komórkowego podczas ćwiczeń. Nawet pracując i szybko przeglądając to, co do nas piszą lub pewne rzeczy, które w innym przypadku byłyby skomplikowane i tracilibyśmy czas.

Ale biorąc pod uwagę, że ta klasa urządzeń potrzebuje do działania telefonu komórkowego i działa on zgodnie z systemem operacyjnym, który w nim mamy. Musimy nauczyć się synchronizować je z telefonem.

Zobaczmy więc, jak skonfigurować smartwatch do korzystania z Android lub iPhone dzięki czemu możesz uzyskać z niego jak najwięcej.

Najłatwiejszy sposób skonfigurować smartwatch Wear OS niezależnie od tego, czy ma to być synchronizacja z telefonem z systemem Android czy iOS.

Jedyne, co się zmienia, to procedura, którą musimy przeprowadzić, aby móc ją skonfigurować. W jednym systemie operacyjnym będzie inaczej niż w drugim. Zobaczmy więc krok po kroku, jak należy postępować w każdym systemie operacyjnym.

Jak skonfigurować smartwatch na Androidzie z Wear OS

 • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to włączyć smartwatch. Następnie będziesz musiał pobrać „zużycie androida” ze sklepu Google.
 • Teraz będziesz musiał aktywować Bluetooth w telefonie komórkowym, a następnie otworzyć aplikację Wear.
 • Zaraz po uruchomieniu aplikacji będziesz musiał wybrać datę. Po tym naciśnij, gdzie jest napisane „Rozpocznij konfigurację” i będziesz musiał zaakceptować „Warunki usługi”.
 • Pojawi się nowe okno, w którym możesz zobaczyć, że Twój smartfon jest zarejestrowany. W tym momencie musisz na niego kliknąć, aby oba urządzenia zostały zsynchronizowane, może to chwilę potrwać, więc będziesz musiał poczekać.
 • Teraz zajmiemy się konfiguracją powiadomień. Aby telefon mógł wysłać je do smartwatcha. W tym celu będziesz musiał udać się do „Ustawienia powiadomień” i zobacz, czy opcja „Android Wear” jest zaznaczona.
 • Następnie pojawi się kilka instrukcji, które zalecamy przeczytać, aby dowiedzieć się trochę więcej o wszystkich korzyściach, jakie możesz uzyskać zsynchronizuj swój smartwatch z telefonem komórkowym.
 • Po sparowaniu dwóch urządzeń zobaczysz komunikat „Połączono”, co oznacza, że ​​zostały pomyślnie połączone.

Jak skonfigurować smartwatch na iPhonie z systemem Wear OS

 • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobierz Wear OS w telefonie komórkowym. Możesz to zrobić bez żadnych problemów z App Store.
 • Po zainstalowaniu aplikacji i otwarciu jej. Możesz zobaczyć wszystkie urządzenia znajdujące się w pobliżu. Oczywiście będziesz musiał wybrać swoje.
 • Jeśli Twoje urządzenie jest połączone z innym zegarkiem. Najpierw będziesz musiał nacisnąć „Synchronizuj z nowym urządzeniem”. Jeśli nie, po prostu kliknij swój smartwatch.
 • Teraz na zegarku będziesz mógł zobaczyć kod synchronizacji, który pojawi się również w telefonie. Następnie będziesz musiał nacisnąć „Połącz”, a na swoim smartwatchu pojawi się komunikat potwierdzający. Proces trwa chwilę, ale bądź cierpliwy. zakończy się synchronizacją.
 • Na ekranie pojawiają się różne instrukcje. Zalecamy zwrócenie szczególnej uwagi na wszystkie z nich, ponieważ nauczysz się kilku rzeczy, które będą dla Ciebie bardzo przydatne.

Typowe problemy podczas konfigurowania chińskiego smartwatcha

Chińskie smartwatche są znacznie tańsze niż większość. Najczęstszym problemem jest bez wątpienia połączenie tak słabe które mogą zaprezentować.

W ten sposób synchronizacja z telefonem może być odyseją lub utrzymaniem wspomnianego połączenia czymś zupełnie cudownym. Mają też jedno lub drugie problem z powiadomieniamichociaż nie martw się, ponieważ tego rodzaju problemy można dość łatwo rozwiązać.

Przede wszystkim zalecamy, aby w przypadku, gdy nie kupiłeś jeszcze smartwatcha, bezpośrednio kupić markowy i wysokiej jakości. Może kosztować trochę więcej, ale warto. Jeśli masz chiński zegarek, zobaczymy, jak rozwiązać najczęstsze problemy.

Zalecamy pobranie aplikacji znanej jako „MediaTek SmartDevice”, który pozwoli w darmowy i wydajny sposób rozwiązać szereg problemów związanych z synchronizacją Twojego zegara z terminalem. Ta aplikacja jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że aplikacja „Powiadomienia Bluetooth” może powodować kilka problemów z powiadomieniami. Więc najlepiej go odinstalować.

biały inteligentny zegarek

Dzięki aplikacji, którą pobraliśmy wcześniej, nie tylko będziemy w stanie rozwiązać dużą liczbę błędów, ale także nie będziemy mieć żadnego problemu z powiadomieniami.

Kolejna dość skuteczna i prosta opcja. W rzeczywistości utrzymuje oba urządzenia blisko siebie. Pamiętaj, że połączenia Bluetooth nie można ich również utrzymać, gdy istnieje pewna odległość między obydwoma urządzeniami. Najlepszą alternatywą jest więc noszenie zegarka zawsze przy telefonie.

Czy powiadomienia BT można używać z chińskim smartwatchem?

Wiele chińskich zegarków ma link do pobierz powiadomienie bt. Wystarczy zeskanować telefonem komórkowym kod, który znajduje się na zegarku, aby pobrać wspomnianą aplikację na terminal.

Problem pojawia się, gdy zdamy sobie sprawę, że ta klasa zegarków nie posiadają karty operatora dlatego mogą stwarzać pewne problemy związane z Bluetooth. To, co zamierzamy zrobić, to pobrać aplikację z oficjalnego sklepu naszego systemu operacyjnego i wypróbować ją.

dołącz do naszego kanału telegram