Skip to content

Jak podłączyć i udostępnić ekran z mojego telefonu komórkowego do LG Smart TV przez Bluetooth lub Wi-Fi – Duplikat TV

8 de październik de 2022

Nie ma nic wygodniejszego niż możliwość zobaczenia wszystkiego, co robimy na naszym urządzeniu, ale na Smart TV. W ten sposób możesz oglądać filmy, wideo, zdjęcia itp. Krótko mówiąc, komfort generowany przez robienie tego na większym ekranie jest bezcenny.

Dlatego w tym artykule zobaczymy jak lustrzany ekran telefonu do telewizora lg w dość prosty sposób. Właściwie zobaczymy trzy metody, abyś mógł to zrobić i w ten sposób możesz cieszyć się wszystkimi treściami, które masz w telefonie komórkowym, na dużym ekranie.

Ekrany telefonów i tabletów są coraz większe i lepszej jakości, ale oczywiście nie są takie same jak monitor lub telewizor (za zgodą Galaxy View). Rozwiązaniem jest zduplikowanie ekranu telefonu komórkowego, aby móc cieszyć się Androidem w wielkim stylu.

Chociaż najpopularniejszym sposobem tworzenia kopii lustrzanej ekranu na Androidzie jest Chromecast, są wiele innych metod. Niektóre wymagają zakupu dodatkowego kabla lub gadżetu, podczas gdy inne są wyłącznie oprogramowaniem.

Jak wyświetlić ekran lustrzany na telewizorze

Sposoby wyświetlania zawartości ekranu telefonu komórkowego w telewizji różnią się w zależności od producenta Twojego telefonu komórkowego, wersji Androida i tego, czy Twój telewizor jest inteligentny, czy nie.

Z Chromecastem i innymi pendrive’ami HDMI
Łączniki HDMI to bardzo łatwy sposób na przekręcenie Smart TV, nawet jeśli tak nie jest. Łączą się z wejściem HDMI telewizora, a z telefonu komórkowego można przesyłać treści do odtwarzania na telewizorze.

Zduplikowany ekran telefonu komórkowego w telewizorze LG

Możesz uzyskać wiele korzyści z odbicie lustrzane ekranu na telewizorze LG. Wyobraź sobie, że jesteś z rodziną lub przyjaciółmi i chcesz pokazać film lub zdjęcie. O wiele wygodniej jest zrobić to na Smart TV, który każdy może zobaczyć bez ruszania się z miejsca, niż wstać, aby zobaczyć to na małym ekranie swojego urządzenia.

Korzystanie z dublowania ekranu

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to nacisnąć przycisk „Źródło” na pilocie.
  • Otworzy się nowe menu, w którym możesz wybrać HDMI, TV itp. To, co naprawdę Cię interesuje, to ta, która mówi „Screen Mirroring”, aby w ten sposób telewizor szukał urządzeń do łączyć.
  • Teraz musisz wziąć urządzenie mobilne i kliknąć „Ustawienia” lub „Ustawienia”. Następnie idziemy tam, gdzie jest napisane „połącz się i udostępnij”, aby włączyć opcję „Screen Mirroring”.
  • Oba urządzenia zaczynają szukać aby móc się połączyć.
  • Po ich wykryciu wszystko, co musimy zrobić, to: Wybierz drugie urządzenie i voila.

To wcale nie jest skomplikowane. Należy pamiętać, że lokalizacje opcji mogą się nieco różnić w zależności od wersja na Androidaitp.

kabel usb hdmi

Zduplikuj ekran telefonu komórkowego na telewizorze LG za pomocą urządzeń ChromeCast i HDMI.

Aby móc zduplikować ekran telefonu komórkowego na telewizorze LG Za pomocą aplikacji ChromeCast, musisz ją łatwo pobrać i możesz ją znaleźć pod adresem Sklep Play.

Po pobraniu aplikacji pozostaje tylko poszukać opcji, która mówi „Przesyłaj ekran/dźwięk”, a następnie naciśnij niebieski przycisk.

Łączniki HDMI to bardzo łatwy sposób na przekręcenie Smart TVnawet jeśli tak nie jest. Łączą się z wejściem HDMI telewizora, a z telefonu komórkowego można przesyłać treści do odtwarzania na telewizorze.

Chromecast jest najpopularniejszym, ale nie jedynym. W każdym razie proces jest zawsze podobny. W aplikacji obsługującej Google Cast (2000+ i więcej), przycisk pojawi się automatycznie do wysyłania treści. Naciskając go, wybierz urządzenie z rozwijanego menu i gotowe

Jak wykonać kopię lustrzaną ekranu mobilnego na telewizorze LG za pomocą kabla HDMI krok po kroku

W takim przypadku potrzebny będzie kabel HDMI, a także przejściówka USB OTG, aby telefon mógł być łączyć do telewizora LG.

Wtedy jedyne, co musisz zrobić, to połączyć urządzenie z telewizorem przez kabel HDMI a następnie na telewizorze trzeba nacisnąć „Źródło” i poszukać włączonej opcji HDMI.

Po wybraniu będziesz mógł zobaczyć wszystko dzieje się na urządzeniuale na ekranie telewizora, aby mieć lepszy widok na pliki lub filmy.

To wcale nie jest skomplikowane lustrzany ekran telefonu do telewizora lg i możesz wiele z tego wyciągnąć na kilka sposobów.

dołącz do naszego kanału telegram