Skip to content

Jak podłączyć dwa routery do tego samego sygnału Wi-Fi? – Samouczek dotyczący łączenia

4 de luty de 2022

Dzisiejsze połączenia bezprzewodowe są naprawdę uderzające, kiedy wspominając, że są uderzające, odnosimy się bardziej niż cokolwiek do sposobu, w jaki działają. W przypadku bezprzewodowych połączeń internetowych w domu pracują z kablem doprowadzającym dane do Internetu i ten kabel łączy się z routerem do przesyłania sygnału bezprzewodowego.

Jest sposób połącz dwa routery z tą samą siecią internet, jest to coś, co może być bardzo pomocne, gdy masz nieprzyjaznych sąsiadów, którzy chcą korzystać z twojego Internetu. Później pokażemy, jak podłączyć dwa routery do tej samej linii internetowej, co jest potrzebne do podłączenia dwóch routerów do tej samej sieci i jak skonfigurować oba routery.

Co jest potrzebne, aby móc połączyć ze sobą dwa routery?

Aby połączyć dwa routery, nie potrzebujesz wiele, wystarczy dodatkowy kabel Ethernet i przedłużacz do kabli LAN, jeśli chcesz, aby połączenie internetowe było sprawiedliwe. Jeśli nie masz przedłużacz do kabli LAN możesz skorzystać ze złączy, które routery wnoszą z tyłu.

Mając to wszystko na swoim miejscu, następną rzeczą, którą powinieneś mieć, jest możliwość skonfigurowania dwóch routerów tak, aby: transmisja bezprzewodowa. Później pokażemy, jak skonfigurowane są oba routery, ale będziesz musiał wykonać swoją część, aby wykonać każdą z instrukcji.

Wcześniej musisz wiedzieć, że posiadanie dwóch routerów więcej energii elektrycznej zostanie zużytych w Twoim domu. Warto jednak podłączyć dwa routery, ponieważ dzięki temu będziesz mógł regulować zużycie danych internetowych, które będą miały inne osoby. Zarządzając dwoma routerami, będziesz mógł mieć połączenie tylko dla siebie.

Stare routery nie mają menu, które mają obecne. Routery, które wychodzą dzisiaj, pozwalają blokować użytkowników połącz się z routerem, ogranicz zużycie danych, zdecyduj, kto będzie łączył się z Wi-Fi i wiele więcej. Zamiast tego stare routery nie zapewniają tego.

Dlatego musisz użyć sztuczki dwóch routerów. Należy zauważyć, że istnieje sposób na dokładne poznanie adresu IP routera, aby zmienić nazwę Wi-Fi lub hasło.

Jaki jest prawidłowy sposób podłączenia routerów za pomocą kabla Ethernet?

Połączenie dwóch routerów jest dość proste, jedyne, co okazuje się nieco skomplikowane, to część konfiguracyjna każdego z routerów. Jeden z dwóch routerów musi być bardzo dokładnie skonfigurowany, aby mógł: działać poprawnie i w stabilny sposób.

komputer i router na stole

Ostatnie dwa podtematy pokażą ci bardzo szczegółowo każdą z rzeczy, które musisz zrobić z obydwoma routerami w odniesieniu do ustawień. Przy okazji, musisz to wiedzieć z routerami możesz ustawić zasięg sygnału żeby miał mniejszy zasięg lub żeby miał maksymalny zasięg.

Proces dla pierwszego routera

W przypadku pierwszego routera nie trzeba wiele robić, wystarczy wejść jego adres IP aby sprawdzić, czy złącza kabli Ethernet działają. Zobacz, w jaki sposób dostęp do konfiguracji routera jest uzyskiwany z Twojego adresu IP:

 1. Uruchom dowolne urządzenie z zarejestrowaną siecią
 2. Otwórz przeglądarkę internetową
 3. W pasku, w którym umieszczane są adresy internetowe, wpisz „192.168.0.1”
 4. To jest adres IP, który mają prawie wszystkie routery. Następnie wpisz nazwę użytkownika, jeśli router Cię o to poprosi, a także wprowadź hasło, aby uzyskać dostęp do konfiguracji
 5. Przejdź do sekcji „Zarządzanie” i sprawdź, czy porty LAN są włączone. Jeśli nie są włączone, aktywuj je

trzy anteny router

To byłoby wszystko, co należy zrobić w związku z konfiguracja routera numer 1. Do tego routera musisz podłączyć kabel Ethernet, który zawiera połączenie internetowe w porcie z napisem „LAN”. Kabel, który zostanie wyciągnięty dla routera numer 2, powinien być podłączony do portu z napisem „1”.

Po zakończeniu konfigurowania routera 1 należy przejść do konfiguracji routera 2, a jeśli masz czas, zaleca się nauczenie się otwierania portów routera.

Procedura konfiguracji dla drugiego routera

Jeśli chodzi o konfigurację drugiego routera, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Zobacz, co musisz zrobić:

 1. Weź kabel Ethernet podłączony do portu 1 routera 1 i podłącz go do portu „LAN” routera 2
 2. Następnie uzyskaj dostęp do konfiguracji routera 2 z adresu IP
 3. Zmień wartości fabryczne, takie jak rodzaj połączenia i bezpieczeństwo routera
 4. Podaj hasło, a także nazwę
 5. Aktualizacja oprogramowania
 6. Zapisz zmiany i voila, to wszystko

Jeśli, na przykład, miałeś problemy z routerem i tym TP-LINKiem, to co powinieneś zrobić, to wejść na stronę pomocy technicznej TP-LINK, aby znaleźć rozwiązanie. Jeśli Twój router jest innej marki, będziesz musiał skorzystaj ze strony pomocy technicznej tej marki routerów.

dołącz do naszego kanału telegram