Skip to content

Jak pobrać i zainstalować aplikację Instagram bez Sklepu Play Czy to możliwe?

20 de Maj de 2021

Sklep Play to tradycyjny sklep z aplikacjami dla telefonów z systemem operacyjnym Android, które zostały wprowadzone na rynek w 2008 roku i które według oficjalnych danych Google mają ponad 2,5 miliarda zarejestrowanych użytkowników.

Jako użytkownicy Androida zawsze mieliśmy pomysł, że możesz używać tylko odpowiedniego sklepu z aplikacjami (Sklep Play) do pobierania dowolnej aplikacji lub gry. Jednak, istnieją możliwości za pośrednictwem przeglądarki Chrome aby móc pozyskiwać aplikacje, których potrzebujemy.

Poprzez przeglądarkę Google Chrome możliwe jest pobieranie aplikacji bez konieczności rejestracji, otwierania konta czy przechodzenia do płatności. Po prostu wyszukaj w google nazwę żądanej aplikacjilokalizujesz go i możesz go pobrać, jedyną rzeczą jest to, że zostanie to zrobione w nietradycyjnym formacie, jakim jest APK.

Co to jest aplikacja APK?

Aplikacja APK (Android Application Package) to pakiet instalacyjny zawierający skompilowane dane z aplikacji; to znaczy, że jest to wersja beta aplikacji. Jest wydajny w przypadku urządzeń o małej pojemności.

Działa przez Google, ponieważ jest powiązany z systemem operacyjnym Andorid i umożliwia pobranie informacji z dowolnej aplikacji na dowolny telefon zgodny z tym systemem.

Z drugiej strony to charakteryzuje się tym, że nie znajduje się w magazynie aplikacji dlatego każdemu jest łatwiej zainstalować aplikacje, które chcą i kiedy chcą. Tutaj nie jest wymagana żadna rejestracja, wystarczy mieć otwartą pocztę Gmaill i mieć przeglądarkę Chrome.

Ważne jest również, aby to zauważyć możliwe jest pobranie wszystkich rodzajów aplikacji na dowolne urządzenieCzy to komputer stacjonarny czy laptop, a także telefony komórkowe i tablety (o ile mają Chrome).

Różnice między aplikacją w pliku APK a aplikacją zainstalowaną w Sklepie Play

  1. Główna różnica polega na tym, że niektóre są pobierane ze sklepu Android, a inne z Chrome
  2. Aplikacje w Sklepie Play mają wyższy typ zabezpieczenia
  3. W APK mogą być mniej ciężkie niż w normalnym formacie
  4. Czas potrzebny na pobranie
  5. Aplikacje w APK są uruchamiane wcześniej niż w sklepie
  6. Po pobraniu w APK może powodować niedogodności lub nie działa tak samo

Jak zainstalować Instagram?

Coraz częściej ludzie przechodzą do Sklepu Play, aby łatwiej zainstalować dowolną aplikację (w tym Instagram), ale są użytkownicy, którzy wolą szukać innych środków bezpiecznie to zrobić, ale często nie wiedzą, jak i dokąd się udać. Dlatego wyjaśnimy, jak poprawnie zainstalować aplikację bez wchodzenia do sklepu Google.

Aby pobrać dowolną aplikację w formie APK, zaleca się wejście do przeglądarki Google i wpisanie nazwy aplikacji, którą chcesz zainstalować, w tym przypadku Instagram APKznajdziesz tam wiele alternatywnych sklepów Sklepu Play, które możesz odwiedzić, a stamtąd możesz pobrać aplikację w formacie APK.

Musisz pamiętać, że instalując aplikację na telefonie komórkowym, musisz mieć włączoną opcję nieznanego pochodzenia, ponieważ bez niej nie będziesz mógł wykonać procedury. W ten sposób możesz zainstalować Instagram na swoim telefonie komórkowym bez korzystania ze Sklepu Play.

apk systemu operacyjnego Android

Czy pobieranie aplikacji APK jest bezpieczne?

Kiedy zamierzasz zainstalować aplikację APK, musisz potwierdzić źródło, z którego pobierane są pliki, my zalecamy, aby pochodziła z MirrorAPKTa strona działa również jako rodzaj sklepu z aplikacjami, tyle że nie jest na twoim urządzeniu, ale w Internecie, łatwiej i bezpieczniej jest pobierać te pliki.

Istnieją jednak inne opcje, które głównie są bardzo niezalecane Ponieważ dają one pewien stopień niepewności użytkownikowi, który je pobiera, powinieneś więc sprawdzić aplikację podczas wykonywania tych funkcji, ponieważ złe wersje i inne, które zawierają wirusy lub przeszkadzające Ci błędy, mogą zostać pobrane.