Skip to content

Jak pobierać zdjęcia z Messengera i przesyłać je na Facebooka z telefonu komórkowego?

17 de listopad de 2021

Coraz więcej osób korzysta z sieci społecznościowych, aby połączyć się z osobami najbardziej do nich przywiązanymi. Jedną z najczęściej używanych aplikacji do tego jest Messenger. Przez to możesz robić nieskończoność rzeczy a w tym samouczku pokażemy, jak zapisać obrazy otrzymane na czacie, aby je przekazać lub dodać do historii.

Messenger to ekskluzywna aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych na Facebooku, dzięki której możesz wysyłać pliki, takie jak obrazy, nawet jeśli otrzymałeś je z czatu i chcesz wysłać je na ten sam czat, który masz w programie Messenger. Aby to zrobić, musisz wejść na czat, na którym znajduje się obraz, który chcesz wysłać.

Są dwa sposoby na znalezienie tych obrazów. Jednym z nich jest ręczny sposób, w którym musisz przesuwać czat, aż znajdziesz ten obraz. Drugim jest wprowadzenie udostępnionych plików multimedialnych. Są znalezione klikając na ikonę informacyjną prawa strona czatu na szczycie. W tym nowym menu przejdziesz do opcji „Zobacz zdjęcia i filmy”, skąd będziesz mógł zobaczyć pliki, które zostały udostępnione na tym czacie.

Teraz, aby wysłać ten obraz na dowolny inny czat, musisz go otworzyć i kliknąć ikonę do przodu, która jest małą strzałką skierowaną w prawą stronę. Teraz możesz wyślij to na dowolny czat DWchodzę na Messengera wystarczy kliknąć przycisk wyślij obok nazwy tego kontaktu.

Jakie są kroki, aby pobrać zdjęcie z czatu na Messengerze?

Gdy obraz jest wysyłany przez Messengera, nie jest automatycznie zapisywany w pamięci telefonu, ponieważ jest przechowywany na platformie tej sieci. Ale można go zapisać na telefonie, wystarczy otworzyć ten obraz, albo z czatu, albo z „Zobacz zdjęcia i filmy, które są w informacjach na czacie”. Następnie wystarczy kliknąć ikonę „Więcej”, która znajduje się w lewym dolnym rogu zdjęcia i pojawi się opcja zapisania.

Jak przesłać obraz pobrany z Messengera na Facebooka?

Po pobraniu tego obrazu z aplikacji Messenger zostanie on zapisany w pamięci telefonu. Ponieważ, Jeśli chcesz prześlij to w poście lub historię na Facebooku, nie będziesz miał żadnego problemu. Wchodzisz do aplikacji Facebook i na samym początku widzisz opcję „Dodaj historię” i zamierzasz ją nacisnąć. Następnie musisz wybrać, czy chcesz dodać tekst, czy zdjęcie lub film do przesłania.

logo Facebooka

Gdy go naciśniesz, otworzą się pliki przechowywane w Twojej galerii. Będą one uporządkowane według dat, to znaczy najnowsze obrazy będą na najwyższych pozycjach. Tam wybierzesz obraz, który właśnie wykonałeś pobierz ze swojego Messengera a ty go prześlesz. Możesz również dodać to zdjęcie do posta, aby Twoi znajomi mogli je zobaczyć i zareagować na nie.

Co powinienem zrobić, aby przesłać obraz czatu do mojego statusu na Messengerze?

Prawdopodobnie otrzymałeś dobry obraz na Messengerze i chcesz dodać go do swojej historii bez konieczności pobierania obrazu. Wystarczy znaleźć obraz na czacie i nacisnąć ikonę „Udostępnij”, która jest trójkątem z kółkami w rogach. Kiedy to zrobisz, musisz kliknąć opcję „Historia”, a następnie wprowadzić zmiany, które uznasz za stosowne. Na koniec naciśniesz udostępnienie, aby zostało dodane do Twojej historii w Messengerze.

Jak mogę zmienić zdjęcie profilowe na Messengerze, jeśli mam konto na Facebooku?

Są osoby, które korzystają z Messengera bez Facebooka. Dlatego jeśli chcesz dodać zdjęcie profilowe do swojego Messengera, musisz wejdź do aplikacji Messenger i klikniesz na sylwetkę osoby u góry ekranu. Tam klikniesz na zdjęcie profilowe, które tam jest i możesz zrobić zdjęcie lub wybrać jedno z galerii.

dołącz do naszego kanału telegram