Skip to content

Jak pobierać i zapisywać pliki audio, notatki głosowe i filmy z Facebook Messenger na moim komputerze?

20 de grudzień de 2021

Ponieważ coraz więcej użytkowników dołącza do usług komunikatorów, ich potrzeby się zmieniły i zostali dostrzeżeni więcej opcji komunikacji dostępny. To, co zaczęło się od ulepszonych funkcji czatu, takich jak emotikony, zostało przeniesione na obrazy, gify, filmy, pliki i oczywiście notatki głosowe.

Nagrane wiadomości głosowe stały się teraz stabilnym elementem czatów w komunikatorach, umożliwiając użytkownikom wyrażaj się głosem w każdej chwili, zamiast dzwonić lub wysyłać SMS-y.

Chociaż notatki głosowe są używane głównie do użytku osobistego, mogą być również wykorzystywane w biznesie, a dzięki zasięgowi Facebook Messenger możesz zobaczyć pełen zakres zastosowań nagrane komunikaty głosowe. Teraz możesz chcieć zapisać i nazwać te pliki audio na przyszłość.

Jednak problem z wiadomościami głosowymi polega na tym, że ich przechowywanie nie jest funkcją natywną, ale to nie znaczy, że nie można ich uratować. Jeśli chcesz pobrać audio z Facebook Messenger, oto kilka rozwiązań, które to zrobią.

Metody pobierania plików audio na Facebook Messengerze

Użyj Narzędzi dla programistów Chrome

Ta metoda jest dość zaawansowana i polega na użyciu narzędzi programistycznych Chrome do pobrania pliku audio z Facebook Messenger. W Google Chrome przejdź do okna rozmowa lub Czat na Facebooku gdzie znajduje się plik audio.

Początek Narzędzia deweloperskie Klikając ikonę 3 pionowych kropek w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome, przejdź do „Więcej narzędzi”, a następnie kliknij „Narzędzia dla programistów”. Możesz także uruchomić narzędzia programistyczne za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + I.

Pojawi się wyskakujące okienko o nazwie DevTools. Kliknij kartę „Sieć” w górnej części okna. W czacie na Facebooku odtwórz plik audio lub klip głosowy. Podczas odtwarzania dźwięku wróć do okna DevTools, a zobaczysz plik audio o nazwie zaczynającej się od „audioclip”. Kliknij dwukrotnie tę nazwę, aby ją pobrać.

Plik audio pobierze się automatycznie do wyznaczonego folderu pobierania. Jeśli komputer nie może odtworzyć pliku audio, możesz zainstalować odtwarzacz multimediów VLC lub po prostu przekonwertować plik na kompatybilny format, taki jak MP3.

Użyj dyktafonu

Innym sposobem na „pobranie” dźwięku z Messengera jest nagraj to za pomocą aplikacji nagrywanie dźwięku. Istnieje kilka programów i aplikacji umożliwiających nagrywanie dźwięku na ekranie, takich jak Audacity na komputery z systemem Windows lub Piezo na komputery Mac.

Z technicznego punktu widzenia aplikacja Audacity nie pobierze pliku audio ani klipu głosowego. Zamiast tego odtworzy go na twoim urządzeniu, a następnie nagra dźwięk, który zostanie zapisany jako plik. Wadą ta metoda polega na tym, że hałas w tle będzie on zwykle zawarty w nagranym dźwięku.

Nie zdziw się więc, jeśli w nagranym dźwięku usłyszysz szczekanie psa lub pianie kogutów. Jednak szumy tła można łatwo usunąć za pomocą oprogramowanie do edycji dźwięku.

metody zapisywania filmów z Facebooka na komputerze

Czy można pobrać film z Facebooka bezpośrednio na komputer?

Oczywiście, że może. Jeśli chcesz pobrać film z Facebooka na swój komputer, użyj rozszerzenia przeglądarki niezawodna pomoże. Dodając rozszerzenie do przeglądarki, możesz zapisać wideo z Facebooka bezpośrednio podczas odwiedzania sieci społecznościowej. Możesz przeszukać Internet, aby znaleźć odpowiednie rozszerzenie dla siebie lub użyć Video Downloader dla Facebooka.

  • Dodaj rozszerzenie do przeglądarki Social Video Downloader.
  • Uruchom ponownie przeglądarkę.
  • Wejdź na Facebooka i zaloguj się.
  • Znajdź i odtwórz wideo z Facebooka, które chcesz pobrać.
  • Najedź na wideo i kliknij przycisk „Pobierz”, aby pobrać wideo z Facebooka na swój komputer.

Z drugiej strony, jeśli nie masz nic przeciwko reklamom, wyskakującym okienkom lub przekierowaniu na losową stronę, możesz użyj narzędzia online oszczędzając Ci kłopotów z instalacją lub pobraniem oprogramowania.

dołącz do naszego kanału telegram