Skip to content

Jak oglądać filmy i seriale Netflix — z aplikacji mobilnej i strony internetowej

27 de wrzesień de 2021

ten katalog filmów i seriali na Netflix, więc przy wielokrotnym wyszukiwaniu nie decydujemy, który z nich, dlatego w tym artykule podpowiemy, jak możesz oglądać seriale lub filmy na Netflix, aby jak najlepiej wykorzystać swoje konto.

Jak wygląda procedura wyszukiwania serialu lub filmu w serwisie Netflix?

Jeśli jesteś znudzony i chcesz szukać filmu lub serialu na Netflix, ale nie możesz zdecydować, który z nich, istnieją różne metody, a tutaj powiemy Ci każdą z nich. więc możesz znaleźć dobry film.

Z nazwą

Pierwsza opcja jest taka, że ​​gdy już jesteś pewien, który film chcesz obejrzeć i aby go wyszukać, czy to z telefonu komórkowego z aplikacją, czy z komputera w wersji webowej, wystarczy zalogować się do Netflixa.

Tam po prostu znajdź pasek wyszukiwania, który znajduje się u góry ekranu, tam po prostu musisz napisz nazwę filmu lub serialu, podczas gdy piszesz, platforma Netflix automatycznie pokazuje wyniki.

Kiedy w końcu znajdziesz tytuł filmu, który chcesz wprowadzić, wystarczy go kliknąć i za kilka sekund pojawi się film lub serial a wraz z nim mały opis tego, o czym jest film, także rok, w którym został wydany, a jeśli jest to serial, wyjdą wszystkie dostępne sezony.

Z sugestii

Kolejna metoda, która jest również bardzo przydatna podczas szukania filmu lub serialu, to dzięki sugestiom oferowane przez platformę Netflix. Jak już wiemy, zawartość jest obszerna, ale niejednokrotnie te sugestie pozwalają na bardzo szybkie odnalezienie filmów. Należy zauważyć, że zazwyczaj sugestie są zwykle najnowszymi filmami lub najczęściej odtwarzanymi przez innych użytkowników.

Z kodami według płci

Netflix, podobnie jak inne platformy, ma określone kody składające się z 4 lub 5 cyfr, a które służą do ukierunkowania na określony gatunek filmowy Aby Twoje wyszukiwanie nie było tak długie i żmudne, kody te można zastosować w internetowej wersji Netflix przez komputer, a w tej chwili nie są one dostępne w aplikacji na telefon.

telefon z Netflix

Jakie są kody według gatunków na Netflix

Jak już wspomnieliśmy, są kody do wyszukiwania gatunków filmowych konkretnie i tutaj zostawimy ci te kody i sposób ich zastosowania.

Aby móc zastosować kody, musisz to zrobić za pomocą komputera i w tym celu musisz wprowadzić następujący adres URL:

 • http://www.netflix.com/browse/genre/XXX

Po skopiowaniu adresu URL lub linku wystarczy zmienić miejsce, w którym znajdują się X dla kodu gatunku filmu, który chcesz zobaczyć. Oto kody według płci:

Akcja i przygoda

Jeśli jesteś miłośnikiem filmów akcji i jednocześnie przygód, poszukaj tylko tego gatunku musisz użyć następującego kodu 1365. Są też kody dla niektórych podkategorii tego gatunku, wśród których mamy:

 • Programy przygodowe: 10673.
 • Thrillery akcji: 43048.

przeglądaj treści dostępne na netflixie

Romans

Jeśli chcesz znaleźć gatunek romansu, czy jest to dramat, komedia z romansem, musisz użyć następujący kod: 8883. Znajdziesz tutaj bardzo popularne filmy takie jak: Pod tymi samymi gwiazdami, Ja przed tobą i wiele innych. A co do podkategorii musisz użyć następujących kodów:

 • Dla tych romantycznych filmów zagranicznych: 7153.
 • Najbardziej ulubione filmy romantyczne: 502675.
 • Zmysłowe filmy romantyczne: 35800.
 • Filmy romantyczne z komedią: 5475.
 • I wreszcie te romantyczne filmy, które są niezależne: 9916.

Terror

A dla tych, którzy lubią horrory, takie jak Zakonnica, Przywoływanie, tutaj zostawimy Wam kod dla tej kategorii 8711 i ma kilka podkategorii:

 • Horror z komedią: 89585.
 • Filmy o potworach: 947.
 • Terror młodzieżowy: 52147.
 • Horrory z zombie: 75405.
 • Historie satanistyczne: 6998.
 • Nadprzyrodzony terror: 42023.

Akcja

Wcześniej wspomnieliśmy o kodzie gatunku akcji i przygodowego, tutaj zostawimy Cię tylko dla filmów akcji: 43040.

Komedia

Jeśli jesteś jedną z osób, które lubią dobrze się bawić i śmiać z jakiegoś serialu lub filmu, tutaj zostawimy Ci kod dla tego gatunku: 6548 a co do podkategorii mamy:

 • Komedie zagraniczne: 4426.
 • Komedia z czarnym humorem: 869.
 • Komedie dla młodzieży: 3519.
 • Parodie: 4922.
 • Komedie romantyczne: 5475.
 • Komedie nocne (nocne): 1402.

Przygoda

A jeśli chodzi o gatunek Adventure, Netflix również oferuje kilka, a kod, którego musisz użyć, aby znaleźć ten gatunek, to: 7442.

katalog Netflix

Zbrodnie

Dla tych, którzy kochają gatunek kryminalny, czy to rabunek, czy morderca. To także ma własne kody wśród podkategorii mamy:

 • Programy o najbardziej szokujących przestępstwach: 25146.
 • Dokumenty kryminalne: 9875.
 • I wreszcie mamy Criminal Thrillery: 10499.

Anime

Dla tych, którzy są fanami anime, kod do poszukiwania błogości Kategoria jest następująca: 7424, jest to jedna z najczęściej wyszukiwanych kategorii w ostatnich miesiącach. Tutaj znajdziesz jedne z najsłynniejszych anime, takich jak Naruto, Akira i wiele innych. W podkategoriach mamy:

 • Anime horroru: 10695.
 • Anime z komedią: 9302.
 • Seria anime wśród najbardziej znanych i tych, które nie są tak nazwane: 6721.
 • Animuj z akcją: 2653.

Ożywiony

A jako ostatnią kategorię mamy filmy lub seriale animowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz kod, który służy do ta kategoria jest następująca 11177. A wśród podkategorii mamy:

 • Dla miłośników Disneya: 67673.
 • Filmy fabularne dla rodziny: 51056.
 • Telewizja dla dzieci: 27346.
 • Edukacja dla najmniejszego z domu: 10659.

Jak mogę pobierać filmy z serwisu Netflix, aby oglądać je w trybie offline?

Jeśli chcesz pobrać film lub serial na Netflix, aby móc je oglądać w trybie offline, jest to bardzo proste i tutaj powiemy Ci kroki, które musisz wykonać, aby to zrobić.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć Netflix, albo z telefonu z aplikacją, albo na komputerze w wersji internetowej, gdy masz już otwartą platformę wystarczy poszukać filmu lub serialu, który chcesz pobrać Aby to zrobić, użyj niektórych metod wyszukiwania, które wyjaśniliśmy wcześniej.

Kiedy znajdziesz film, po prostu kliknij na niego i zlokalizuj przycisk z napisem „pobierz”, zwykle znajduje się on po prawej stronie, a jeśli korzystasz z komputera, musisz otworzyć menu, a znajdziesz opcję pobierania. Po kliknięciu na to pobieranie rozpocznie się automatycznie.

Zalecamy pozostawienie otwartej sesji, aby zawsze mieć dostęp do pobranych plików w dowolnym momencie. Również jeśli jesteś z telefonu pobierz go przez Wi-Fi, aby uniknąć marnowania danych.

oglądaj filmy i seriale Netflix na telefonie

Ile filmów do pobrania jest limitem Netflix?

Platforma Netflix umożliwia pobieranie wszystkim użytkownikom liczba 100 filmów dowolnego gatunku, czyli limit pobierania, więc jeśli masz 100 filmów, będziesz musiał usunąć niektóre z nich, jeśli chcesz pobrać nowy. Później wyjaśnimy, jak usunąć pobrany film.

Jak usunąć pobrane filmy z Netflix

Jeśli z jakiegokolwiek powodu chcesz usunąć film lub serial które już pobrałeś na Netflix, aby to zrobić jest bardzo proste, możesz usunąć filmy pojedynczo lub wszystkie razem. Kroki, które należy wykonać, aby usunąć serię, są następujące:

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć aplikację, a następnie kliknąć menu, pojawi się kilka opcji, wybierz ten, który mówi moje pobraneW górnej części ekranu po prawej stronie musisz kliknąć edytuj.

Jeśli chcesz pojedynczo usunąć film lub odcinek z serii, musisz najpierw wybrać tę serię. A obok serii pojawi się okno usuwania lub po prostu dotknij czerwonego X. Te kroki są takie same dla telefonów z systemem operacyjnym Android lub iOS, a także dla komputerów.

Jeśli chcesz jednocześnie usunąć wszystkie swoje filmy i seriale, po prostu musisz wykonaj poniższe kroki:

 1. Ponownie pierwszym krokiem jest otwarcie platformy Netflix lub aplikacji z telefonu.
 2. Tam musisz znajdź ikonę Więcej, który jest reprezentowany przez trzy punkty, możesz również nacisnąć ikonę profilu.
 3. Po wybraniu ikony Więcej otrzymasz różne opcje, kliknij ustawienia.
 4. Już w konfiguracjach, znajdź sekcję Pliki do pobrania, i tam musisz kliknąć opcję Usuń wszystkie pobrane pliki. Pojawi się okno z pytaniem, czy chcesz potwierdzić akcję, kliknij zaakceptuj. Gotowe tak proste jest usunięcie filmu, który pobrałeś na Netflix.