Skip to content

Jak naprawić błąd zablokowanej zawartości na Steamie — na PC?

8 de październik de 2021

Steam jest obecnie jedną z najczęściej używanych platform, dzięki praktyczności i prostocie korzystania z niej możesz mieć dostęp do tysięcy gier online. Poza tym możesz je skonfigurować zgodnie z własnymi upodobaniami, aby Twoje wrażenia były bardziej spersonalizowane; Za pośrednictwem Steam możesz pobierać gry, a także aktualizować je, kiedy tylko chcesz.

Jeśli jesteś częstym użytkownikiem platformy Steam, zdarzyło Ci się już napotkać błąd zablokowanej treści, ten błąd jest bardzo często produkowanyJeśli musisz rozwiązać ten błąd, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule znajdziesz potrzebne informacje, a także podpowiemy Ci jak je rozwiązać w bardzo prosty sposób.

Co powoduje, że Steam oznacza jako blokowaną zawartość wykonując określone czynności?

Ten błąd jest bardzo irytujący, ponieważ nie pozwala na wykonanie lub aktualizację zablokowanego pliku, jest to bardzo łatwe do wykrycia, ponieważ gdy plik ma ten błąd, wiadomość pojawi się na twoim Steamie ’Wystąpił błąd podczas aktualizacji (plik treści zablokowany)”.

Według użytkowników ten błąd występuje podczas próby aktualizacji niektórych gier lub podczas pobierania gier na Steam. Zasadniczo ten błąd wynika z tego, że Steam nie jest w stanie zapisać tych plików na dysku twardym, co może brzmieć jak bardzo skomplikowana rzecz, ale w rzeczywistości ten błąd można bardzo łatwo naprawić.

Jak możesz naprawić ten błąd w działaniu Steam?

Naprawienie tego problemu może wydawać się bardzo trudne, ale tak naprawdę nie musisz być ekspertem w tej dziedzinie. Tutaj Ci pokażemy kilka metod, które mogą Ci pomóc naprawienie błędu zablokowanej zawartości na Steamie. Musisz tylko wykonać kroki, które zobaczysz w każdej metodzie, którą wyjaśnimy poniżej:

Uruchom Steam jako administrator

Ta opcja jest jedną z pierwszych, które powinieneś wypróbować, ponieważ Steam wymaga użycia specjalnych uprawnień aby uzyskać dostęp do plików i folderów na komputerze. Najprawdopodobniej błąd polega na tym, że wymagane uprawnienia nie zostały przyznane i dlatego system Windows może je zablokować, aby go rozwiązać, wystarczy uruchomić Steam jako administrator w następujący sposób:

 1. Przejdź do ikony Steam i kliknij ją prawym przyciskiem myszy, pojawi się tam menu musisz wejść do właściwości.
 2. Poszukaj opcji „zgodność” i przejdź tam.
 3. Następnie musisz kliknąć pole, które wskazuje ’biegać jako administrator’, Możesz to zobaczyć w sekcji konfiguracji.
 4. Kliknij Zastosuj, a następnie musisz zaakceptować.
 5. I na koniec uruchom Steam, aby sprawdzić, czy błąd został naprawiony.

tytuły na parze

Całkowicie zresetuj Winsock

W niektórych przypadkach ten błąd może być spowodowany zablokowaniem pliku zawartości z powodu katalogu Winsock; Winsock został dodany do twojego systemu operacyjnego, aby funkcjonować jako dynamiczna biblioteka funkcji DLC, ma podstawową funkcję transportu pakietów sieciowych, takich jak pobieranie gier i aktualizacje Steam. Aby to naprawić, wystarczy zresetować go w ten sposób:

 1. Musisz otworzyć okno dialogowe uruchamiania, można to osiągnąć, naciskając klawisze Start i R w tym samym czasie.
 2. Wpisz polecenie ’resetowanie netsh winsock ’ w polu i naciśnij Enter.
 3. Na koniec wystarczy ponownie uruchomić komputer i to wszystko.

Przenieś aplikację Steam z folderu

W niektórych przypadkach może również zadziałać zmiana lokalizacji folderu instalacyjnego Steam i jego plików gry. Powinno to rozwiązać bez problemu jeden z plików zablokowanych treści. Wystarczy wykonać następujące kroki, aby zmienić domyślną lokalizację Steam:

 1. Wejdź do klienta Steam i poszukaj opcji „ustawienia”.
 2. Kliknij na pliki do pobrania i stamtąd wejdź Foldery biblioteki Steam.
 3. Tam naciśnij w dodanym folderze biblioteki i wybierz nową ścieżkę, do której chcesz przenieść swoje pliki do pobrania Steam.
 4. Teraz musisz wyjść z klienta Steam.
 5. Otwórz folder, w którym znajduje się Steam.
 6. Usuń plik wykonywalny z rozszerzeniem .EXE, a pozostałe pliki tam są; spójrz na katalogi o nazwie Dane użytkownika i aplikacje Steam, nie należy ich usuwać.
 7. Przenieś wszystkie pliki na nowy adres, na który chcesz je przenieść.
 8. Teraz uruchom ponownie klienta Steam i zaloguj się, aby sprawdzić, czy działa.

treść zablokowana błąd na steam

Ta procedura może być skomplikowana i popełnienie błędu jest zawsze możliwe. Jeśli to nie zadziałało lub masz problem z przeniesieniem, wykonaj następujące kroki:

 1. Zamknij Steam.
 2. Przejdź do lokalizacji, w której przeniosłeś swoje pliki Steam.
 3. Powinieneś przenieś folder SteamApps na pulpit.
 4. Odinstaluj i ponownie zainstaluj Steam w nowej lokalizacji.
 5. Przenieś folder SteamApps z powrotem z powrotem do katalogu Steam.
 6. Otwórz klienta Steam i zalogowałem się ponownie.

Napraw pliki z komputera

Jeśli na twoim Steamie pojawi się komunikat „Plik treści zablokowany w Steam, błąd”, może to być spowodowane sam plik jest uszkodzony lub uszkodzony i nie jest spowodowany przez Steam. Można to łatwo rozwiązać, wystarczy naprawić uszkodzone pliki lub dokończyć pobieranie brakujących w następujący sposób:

 1. Iść do Katalog Steam.
 2. Tam przejdź do folderu „Dzienniki” i kliknij TXT.
 3. Powinieneś przejść do końca tekstu, tam zobaczysz ostatnie błędy.
 4. Przejdź do folderu głównego.
 5. Uruchom ponownie klienta Steam i przejdź do folderu pobierania.
 6. Steam poprosi Cię o aktualizację gry naprawiasz, to zaktualizuje pliki potrzebne do działania gry.

Strona główna Steam

Przeskanuj swój dysk twardy

Możliwe, że przyczyną problemu jest dysk twardy, na którym zainstalowana jest gra który ma zły lub uszkodzony sektor, dysk stanie się problemem, ponieważ Steam zgłosi błąd, ponieważ nie będzie mógł uzyskać do niego dostępu. Aby rozwiązać ten problem, musisz najpierw zweryfikować, co dzieje się podczas skanowania dysku, jest to bardzo łatwe do osiągnięcia, wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Wejdź do pola uruchamiania, naciskając jednocześnie klawisze Home i R.
 2. W tym będziesz musiał napisać polecenie „cmd” i naciśnij OK.
 3. Pojawi się nowa zakładka, w tym menedżerze poleceń wpisz polecenie ’chkdsk/ f C:’i naciśnij Enter, aby kontynuować.
 4. Naciśnij Y, aby rozpocząć weryfikacyjne skanowanie dysku.
 5. Poczekaj na zakończenie weryfikacji i sprawdź, czy błąd został rozwiązany.

Sprawdź działanie swojego antywirusa

Wiele razy przyczyną pojawienia się tego problemu jest program antywirusowy, który masz na swoim komputerze, nie jest to nic dziwnego, ponieważ niejednokrotnie będziesz mieć problem z programem antywirusowym podczas instalowania niektórych plików. Może to być prawdopodobnie najbardziej oczywisty powód pojawienia się błędu zablokowanego pliku, ponieważ program antywirusowy może wykryć go jako potencjalne zagrożenie dla komputera.

osoba grająca w gry wideo

Z tego powodu będziesz musiał sprawdzić, czy twój program antywirusowy jest tym, który powoduje błąd, że twoje pliki są blokowane, czy nie, w takim przypadku będziesz musiał tylko wyłącz antywirus podczas aktualizacji dowolna gra na Steam. Jeśli wyłączenie programu antywirusowego nie działa, wystarczy odinstalować program antywirusowy z komputera i zainstalować go ponownie po zakończeniu pobierania gry. Aby wyłączyć program antywirusowy, zwykle możesz to zrobić z paska narzędzi, który znajduje się na początku.

Po wykonaniu tej procedury należy zweryfikować integralność plików gry, aby to osiągnąć, wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Uruchom ponownie komputer i Steam.
 2. Wejdz do sekcja biblioteczna i kliknij prawym przyciskiem myszy grę, którą chcesz zobaczyć.
 3. Kliknij opcję właściwości i wybierz na ’karta plików lokalnych’.
 4. Teraz kliknij zweryfikuj integralność gry i voila, więc będziesz wiedział, czy został naprawiony.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj Steam

W przypadku, gdy żadne z tych rozwiązań nie zadziałało, będziesz musiał podjąć drastyczne środki, odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji Steam spowoduje, że powróci ona do oryginalnych ustawień, a zatem nie będziesz już mieć tego problemu, który zablokujesz pliki. To musi być ostatnia opcja, ponieważ spowoduje to utratę wszystkich zawartych w nim informacji, aby tego uniknąć, najlepiej zabezpieczyć je kopią zapasową.

dołącz do naszego kanału telegram