Skip to content

Dlaczego mysz bezprzewodowa odłącza się od mojego komputera? -Przyczyny i rozwiązanie

1 de grudzień de 2021

Czasami nie wiemy, jak ważne jest coś, co jest zawsze w naszym zasięgu, ale gdyby tego zabrakło, zobaczylibyśmy, jak trudne i czasochłonne jest manipulowanie naszym komputerem wyłącznie za pomocą klawiatury, chociaż są trasy, dzięki którym wszystko jest możliwe, jest to proces, w którym w porównaniu z myszą zajęłoby dużo czasu, aby zrobić niewiele i nie jest łatwo nim manipulować dla tych, którzy nie są świadomi ścieżki klucza.

W przypadku, że mysz bezprzewodowa przestaje działać Jak zwykle manipulowanie komputerem za pomocą samych skrótów klawiaturowych staje się trudne, choć o ile to możliwe, jak wspomnieliśmy powyżej, nie jest to tak szybkie, jak za pomocą myszy. Teraz wyjaśnimy, jak wyjść z tego problemu, badając możliwe wspólne przyczyny tego niepowodzenia, a tym samym odrzucając wszystko, dopóki nie znajdziemy odpowiedniego rozwiązania.

Jaki jest prawidłowy sposób podłączenia myszy bezprzewodowej do komputera?

Najpierw musimy sprawdzić, jak jest urządzenie odbierające sygnał pochodzący z myszy, więc weźmy też pod uwagę to, jak musi się poprawnie połączyć z komputerem, w pierwszej kolejności sprawdzamy baterię W przypadku, gdy jest ładowalny, przełączamy przełącznik myszy na ON, aby ją włączyć.

Teraz wejdź w konfigurację, następnie w sekcję urządzeń i stąd poszukaj opcji Bluetooth i inne urządzenia, teraz wybierz symbol + przy dodawaniu Bluetooth lub innego urządzenia, wybieramy opcję Bluetooth, stąd kreator instalacji oprogramowania poprowadzi Cię krok po kroku, jak zainstalować mysz bezprzewodową, a następnie komputer wykryje urządzenie i będzie gotowy do użycia.

używanie laptopa z myszą bezprzewodową

Co może powodować awarie połączenia z myszą i jak to naprawić?

Są rzeczy, które są możliwe, takie jak pobieranie, może to być również złe połączenie, ale jeśli tak nie jest, możesz zbadać inne opcje, takie jak te.

Zakłócenia elektroniczne są przyczyną, która może spowodować awarię Podczas pracy również metale w pobliżu zasięgu interakcji Bluetooth lub podczerwieni, magnesy, mogą również zakłócać sygnały radiowe z innych urządzeń znajdujących się w pobliżu, może się zdarzyć, że mysz jest zbyt daleko od odbiornika lub komputera.

Są też bardziej techniczne rzeczy, które mają związek z tym przypadkiem, że zabrakło nam używania myszy, ponieważ później wyjaśnimy rozwiązanie niektórych, takich jak aktualizacje i kompatybilność między myszą, oprogramowaniem i sprzętem.

W żadnym z urządzeń nie ma wystarczającej ilości baterii

Może się zdarzyć, że nastąpi to przez brak zasilania w którymkolwiek z urządzeń, odbiorca lub nadawca. W tym przypadku urządzenia są ładowalne, tutaj jedynym rozwiązaniem, jakie można mieć, jest uwzględnienie, że musimy go położyć do gówna, inaczej stracimy czas później również umieszczając go do ładowania.

Wystąpiły usterki w porcie USB

Jeśli tak się stanie, możemy sprawdzić połączenia i wejścia USB, zmienić wejście i podłączyć je do innego wejścia i sprawdzić, czy ostatnia rzecz będzie odrzuć, próbując na innym komputerze dzięki temu możemy wykryć, czy problem dotyczy kompatybilności sprzętowej, ponieważ wejścia mogą być standardowe, ale płyta główna wymaga do tego innych lub dodatkowych konfiguracji.

Twoje oprogramowanie ma problemy wewnętrzne

Jeśli dzieje się tak, że komunikat na naszym komputerze informuje nas, że oprogramowanie instalacyjne nie jest kompatybilne i nie możemy używać myszy najprawdopodobniej będziesz musiał wykonać aktualizacje systemu operacyjnego, co powinno przywrócić ten problem do normy.

Komputer jest nasycony informacjami

Czasami widzimy, że kursor myszy zwalnia, kliknięcia są spóźnione lub się nie porusza i nie wiesz, co się dzieje, ale dzieje się tak, że Twój komputer jest nasycony informacjami a pamięć RAM jest pełna, może wpływać na ogólne działanie komputera, w tym myszy, zwiększenie pamięci RAM komputera lub laptopa za pomocą czyszczenia pamięci podręcznej może być dobrym początkiem.

dołącz do naszego kanału telegram