Skip to content

Jak w prosty sposób podłączyć i sparować urządzenie mobilne z Bluetooth?

27 de grudzień de 2021

Dzisiejsze telefony komórkowe oferują wiele narzędzi i funkcji, które różnią się w zależności od marki i modelu. Istnieje jednak kilka funkcji, które są wspólne dla wszystkich, a jedną z nich jest narzędzie Bluetooth. Smartfony, tablety i laptopy czy ta modalność została włączona? co daje użytkownikom wiele korzyści.

Zasadniczo Bluetooth to sposób na ustanowienie połączenie bezprzewodowe między jednym lub kilkoma urządzeniami którzy posiadają tę zdolność. Dzięki temu połączeniu zamówienia mogą być przesyłane z jednego urządzenia na drugie, korzystając z telefonu komórkowego jako centrum dowodzenia. Służy również do przesyłania plików, wysyłania aplikacji, dokumentów, filmów, muzyki itp. Aby to wszystko zrobić, urządzenia muszą mieć aktywowaną funkcję. Następnie wyjaśnimy, jak to zrobić i sparować z innym urządzeniem.

Co należy zrobić, aby aktywować funkcję „Bluetooth” w telefonie komórkowym?

W związku z tym Bluetooth to funkcja wbudowana w telefon komórkowy, aktywacja jest niezwykle prosta. Wystarczy wykonać następujące kroki: Zlokalizuj i naciśnij ikonę ustawień lub ustawień urządzenia. Zazwyczaj jest reprezentowany przez symbol koła zębatego. Pojawi się lista różnych funkcji, które posiada urządzenie. Znajdź ten dla Bluetooth i naciśnij go. Gdy to zrobisz, pojawi się opcja aktywacji lub dezaktywacji Bluetooth, otwórz go i to wszystko.

Najszybszym sposobem jest przesunięcie palcem od góry do dołu na ekranie głównym urządzenia mobilnego i naciśnij symbol Bluetooth. Po aktywacji ta ikona powinna pojawić się u góry ekranu lub zmienić ton. Te kroki mają zastosowanie w równym stopniu na urządzeniach z Androidem, iPhonie lub iPadzie z bardzo niewielką zmiennością.

Jak zsynchronizować inne urządzenie z telefonem komórkowym za pomocą Bluetooth?

Aby móc dzwonić, słuchać odtwarzanej muzyki, wymieniać pliki itp. między dwoma urządzeniami przez Bluetooth, oba muszą być sparowane lub zsynchronizowane. Muszą mieć aktywną funkcję i znajdować się w zasięgu Bluetooth. W zależności od urządzenia, które ma zostać sparowane, należy również wziąć pod uwagę posiadany przez nie profil Bluetooth oraz specyfikacje techniczne.

Akcesoria do szybkiej synchronizacji

Obecnie istnieje wiele akcesoriów do szybkiej synchronizacji, takich jak słuchawki, telewizor, klawiatury bezprzewodowe itp. A żeby to zweryfikować możemy zajrzeć do opisu produktu lub do opakowania. Aby zsynchronizować go z telefonem komórkowym, wykonaj następujące czynności.

Aktywuj funkcję Bluetooth w telefonie komórkowym jak wyjaśniliśmy wcześniej. Teraz aktywuj Bluetooth akcesorium i przełącz je w tryb wykrywalny lub wykrywalny. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, sprawdź instrukcje producenta. Od tego momentu akcesorium może być wykrywane przez telefon komórkowy.

W telefonie komórkowym naciśnij ikonę Bluetooth, aby wyświetlić połączone urządzenia i te, które są dostępne. Jeśli nazwa akcesorium nie pojawia się na dostępnych urządzeniach, stuknij Więcej lub trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Aktualizuj go tyle razy, aż pojawi się nazwa akcesorium. Gdy się pojawi, naciśnij go, aby go połączyć.

Jeśli synchronizacja się powiodła, otrzymasz powiadomienie o treści „Urządzenie połączone” lub „Synchronizacja zakończona”. Jeśli potrzebujesz skonfigurować akcesorium i użyć hasła, ponownie sprawdź instrukcje producenta lub spróbuj użyć 0000 lub 1234. W większości przypadków do szybkiej synchronizacji akcesoriów telefon musi mieć system Android 6.0 lub nowszy.

podłącz akcesoria przez bluetooth

Wszystkie urządzenia Bluetooth

Aby połączyć lub sparować urządzenia mobilne przez Bluetooth, wykonaj następujące czynności: aktywuj Bluetooth na obu urządzeniach Jak wyjaśniono powyżej, naciśnij symbol Bluetooth i zajrzyj do sekcji „Dostępne urządzenia”. Stuknij nazwę drugiego urządzenia, aby je sparować. Jeśli połączenie się powiodło, nazwa powinna pojawić się na liście podłączonych urządzeń.

Kiedy sparujemy dwa urządzenia po raz pierwszy, ich nazwy pojawią się na liście sparowanych urządzeń. Jeśli później oba urządzenia mają aktywną funkcję Bluetooth i są blisko siebie, w zasięgu, sparują się automatycznie.

Jak zmienić nazwę urządzenia, aby szybciej je znaleźć w „Bluetooth”?

Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności: Aktywuj Bluetooth w telefonie komórkowym, naciśnij na chwilę ikonę Bluetooth, aby wyświetlić nazwy sparowanych urządzeń. Naciśnij nazwę urządzenia, które chcesz zmienić lub symbol ustawień obok nazwy. W oknie, które się otworzy, usuń poprzednią nazwę i wprowadź tę, którą chcesz i popraw ją lub zmień nazwę w zależności od przypadku.

Aby zmienić nazwę Bluetooth swojego urządzenia, włącz Bluetooth i przytrzymaj przez chwilę palec na ikonie. W nowym oknie, w którym pojawiają się nazwy sparowanych urządzeń, naciśnij Więcej lub trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Pojawi się opcja Zmień nazwę urządzenia, kliknij tam i wprowadź nową nazwę, a następnie kliknij Zmień nazwę.

Jak usunąć sparowanie urządzenia sparowanego z telefonem komórkowym?

połącz telefony przez bluetooth

Przy włączonym Bluetooth przesuń palcem w dół z górnej części ekranu. Znajdź ikonę Bluetooth i pozostaw ją wciśniętą, a następnie znajdź nazwę urządzenia, które chcesz rozparować i naciśnij symbol ustawień obok nazwy. Z wyświetlonych opcji wybierz Rozłącz. Kiedy to zrobisz nazwa powinna zniknąć z listy sparowanych urządzeń.

W zależności od typu i modelu urządzenia, niektóre kroki mogą mieć niewielkie różnice, ale nic znaczącego. Te kroki mogą działać w systemie operacyjnym Android, iPhone i iPad.

Jedną z zalet łączenia urządzeń przez bluetooth jest to, że unikamy używania irytujących kabli. Ale musimy to wziąć pod uwagę urządzenie z włączoną funkcją Bluetooth zużywa więcej energii baterii. Pamiętaj, aby go wyłączyć, jeśli go nie używasz.

dołącz do naszego kanału telegram