Skip to content

Jak pobrać i zainstalować system operacyjny Chrome na dowolnym komputerze PC lub Mac – bardzo proste

1 de marzec de 2021

Systemy operacyjne to podstawowe oprogramowanie naszych komputerów. Są w stanie zarządzać wszystkimi naszymi zadaniami, organizować nasze pliki i sprawić, by wszystko działało dobrze.

Dlatego niezwykle ważne jest dla nas posiadanie systemów operacyjnych zdolnych do zaspokojenia naszych potrzeb. Kiedy spotykamy się w stałym świecie aktualizacja i innowacje, trzeba to zrozumieć znaczenie systemów operacyjnych W tym wszystkim.

Firma Google jest jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych na świecie. Znajduje się na lepszej pozycji, ponieważ dostarcza narzędzi, które pomogły nam się odżywiać, coraz bardziej praktycznych i dostępnych dla każdego.

Jak pobrać i zainstalować system operacyjny Chrome na dowolnym komputerze PC lub Mac

Google uruchomił ambitny projekt o nazwie Chrome OS. Zasadniczo jest to system operacyjny połączony bezpośrednio z narzędziem przeglądarki Chrome, lekki, bardzo łatwy w obsłudze i który oferuje wszystkie aplikacje z Chrome Web Store.

Często zdarza się, że w naszych domach mamy komputery, których nie używamy lub ich systemy operacyjne przestały działać. Dzięki systemowi operacyjnemu Chrome możemy ponownie aktywować te komputery, dając im odrobinę innowacji, instalując ten nowy, szybki i edukacyjny system operacyjny.

Zaleca się, aby system operacyjny Chrome miał rozszerzenie połączenie internetowe na stałe, aby jego działanie było optymalne. Istnieją jednak narzędzia w tym systemie operacyjnym, które działają bez Internetu. W tym artykule pokażemy w prosty sposób, jak pobrać i zainstalować ten nowy system operacyjny.

Jak pobrać system operacyjny Chrome na dowolny komputer PC lub Mac?

Pierwszą rzeczą, którą musimy pobrać, aby pobrać system operacyjny Chrome, jest działający komputer, połączenie internetowe i przeglądarka Google Chrome. Ponieważ jest to konieczne uzyskać dostęp do przeglądarki Chrome.

Po wejściu do przeglądarki musimy wejść na następną stronę Neverware. Następnie wybierzemy opcję Wydania Cloud Rady i wtedy Dom (to jest darmowa wersja). Następnie musimy wybrać, czy chcemy pobrać wersję 32 lub 64 bity.

Musimy upewnić się, z którym z tych dwóch komputer, na którym mamy zamiar zainstalować system operacyjny, działa, i wybierzemy odpowiadającą nam opcję. Plik zacznie się pobierać, musimy uzbroić się w cierpliwość do całkowitego załadowania.

Plik, który właśnie został pobrany, należy rozpakować, a wyjdzie plik obrazu, który musimy przenieść na pulpit. To musi być gotowe na następny krok.

Następną rzeczą, którą musimy zrobić, to ponownie wejść do przeglądarki Chrome i wejdziemy do Sklep internetowy Chromeszukamy aplikacji o nazwie Narzędzie do odzyskiwania Chromebooka.

laptop do domu nigdy nie białe tło

Po znalezieniu klikniemy przycisk Dodaj do Chrome znajdujący się po prawej stronie aplikacji, pojawi się okienko, w którym musimy zaznaczyć Dodaj aplikację. Natychmiast rozpocznie się pobieranie. Ta aplikacja pozwoli nam stworzyć obraz do instalacji systemu operacyjnego Chrome.

Kroki instalacji Chrome OS na dowolnym komputerze PC lub Mac

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności pierwszą rzeczą do zrobienia jest otwarcie narzędzia do odzyskiwania. Otworzy się okno, aw prawym górnym rogu wybieramy ustawienia, reprezentowany przez koło zębate, a następnie klikamy Użyj obrazu lokalnego.

Ta akcja daje nam możliwość wyszukania pliku, musimy przejść do pulpitu i Wybierz plik że rozpakowaliśmy wcześniej. Po wybraniu klikniemy otwarty.

Aplikacja do odzyskiwania Chromebooków powie nam, że musimy włożyć dysk USB, dla którego musimy mieć plik 8 lub 16 GB USB. Zalecamy również wykonanie kopii zapasowej plików, które zainstalowaliśmy, ponieważ USB zostanie sformatowany.

Wkładamy USB, po jego rozpoznaniu wybierzemy go, klikniemy Kontyntynuj a następnie wybieramy Stwórz teraz. Czekamy, aż załaduje się całkowicie, aż wskaże, że proces się zakończył, i będziemy mieć USB gotowe do zainstalowania systemu operacyjnego Chrome.

Następnie szukamy komputera, na którym chcemy zainstalować system operacyjny i wkładamy USB, wchodzimy do BIOSu twojego Macbooka lub peceta komputera i wybieramy bootowanie z USB.

Po wykonaniu powyższych czynności plik System operacyjny Chrome OS i konfigurujemy go według naszych upodobań. Na koniec klikamy miejsce, w którym pojawia się czas i instalujemy system operacyjny na komputerze.

dołącz do naszego kanału telegram